Iki revanšo trūko nedaug: Kauno „Žalgiris“ vienu tašku nusileido „Lokomotiv“

Martynas Pocius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje šeimininkai Eurolygos „Top 16“ etape bandė atsirevanšuoti ir sugadinti nuotaiką Krasnodaro „Lokomotiv“ komandai. Po atkaklios kovos ir netaiklaus Šarūno Jasikevičiaus tritaškio rungtynių pabaigoje Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo „Lokomotiv“ komandai vieno taško skirtumu.

„Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 85:86 (22:23, 19:27, 20:15, 24:21)

Vilties į kitą etapą patekti nebeturintys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užtikrintai pradėjo rungtynes ir pirmavo 7:0, tačiau iki pirmojo kėlinio pabaigos „Lokomotiv“ sugebėjo aplenkti šeimininkus 23:22. Visų rungtynių metu virė atkakli kova, kurią vainikavo įtampos kupinas paskutinis ketvirtis. Po nuostabiai žaidusio Artūro Gudaičio dėjimo iki rungtynių pabaigos likus 7 sekundėms kauniečiai atsiliko vos vienu tašku, tačiau planas neišdegė. Vytenis Lipkevičius prasižengė, o Valerijus Lichodejus nepataikė baudos metimų, tačiau Šarūnas Jasikevičius lemiamo tritaškio nepataikė.

„Lokomotiv“ komandai ši pergalė ypač svarbi kovoje dėl vietos Eurolygos ketvirtfinalyje. Varžovus į pergalę vedė po 15 taškų surinkę Derrickas Brownas ir Richardas Hendrixas. Mantas Kalnietis Rusijos komandai pelnė 11 taškų, o Simas Jasaitis – 9.

Kauno „Žalgirio“ komandoje rezultatyviausias buvo 34-ąjį gimtadienį švenčiantis Robertas Javtokas. Jis surinko 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. 16 taškų pelnė Martynas Pocius, po 14 taškų pridėjo Artūras Milaknis ir startiniame penkete Eurolygoje debiutavęs Artūras Gudaitis.

Dvyliktojo turo susitikimą Kauno „Žalgiris“ kovo 27 dieną namuose žais su Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) ekipa, kuriai pirmojo rato dvikovą išvykoje pralaimėjo 83:90.

„Žalgiris“: R,Javtokas 18, M.Pocius 16, A.Milaknis ir A.Gudaitis 14, Š.Jasikevičius 8, J.Dentmonas ir M.Kupšas po 5, V.Lipkevičius 3, T.Dimša 2 tšk.

„Lokomotiv“: D.Brownas ir R.Hendrixas po 15, M.Kalnietis ir M.Williamsas po 11, S.Jasaitis ir A.Ponkrašovas po 9, A.Maričius 7, K.Simonas ir A.Žukanenko po 3, A.Zbkovas 1 tšk.

Statistika

Dvitaškiai: 51 proc. (22/43) – 54 proc.(30/55)
Tritaškiai: 38 proc. (8/21) – 25 proc. (4/16)
Baudų metimai: 70 proc. (17/24) – 70 proc. (14/20)
Atkovoti kamuoliai: 35 – 39
Klaidos: 11 – 9
Rezultatyvūs perdavimai: 25 – 21
Perimti kamuoliai: 4 – 6
Blokai: 6 – 6

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 85:86 (22:23, 19:27, 20:15, 24:21)

10 min. Šarūno Jasikevičiaus tritaškis, M.Williamso dvitaškis ir A.Gudaičio dėjimas. Likus 7 sekundėms iki rungtynių pabaigos komandas skyrė taškas. V.Lipkevičius iškart prasižengė. Varžovai prametė baudos metimus. Š.Jasikevičius bandė lemiamu metimu išgelbėti rungtynes, bet kamuolys į krepšį neįkrito – 85:86.

9 min. Dvitaškiais apsikeitė R.Hendrixas ir Martynas .Pocius. Dar vieną dvitaškį pataikė M.Williamsas – 80:84.

8 min. M.Pociaus dvitaškis ir vos vieno taško skirtumas. Svečiai paprašė minutės pertraukėlės. Vieną baudos metimą pataikė R.Hendrixas ir M.Kalnietis. Vieną baudos metimą pataikė ir R.Javtokas – 78:80.

7 min. Svarbų dvitaškį pataikė A.Gudaitis – 75:78.

6 min. Atrodė, jau rankas nuleidę kauniečiai staiga atgijo. Po M.Pociaus ir Š.Jasikevičiaus dvitaškių minutės pertraukėlės paprašė „Lokomotiv“. Baudos metimą pataikęs Š.Jasikevičius sumažino atsilikimą iki 5 taškų. D.Brownas atsakė dvitaškiu. M.Pocius pataikė du baudos metimus – 73:78.

5 min. K.Simonas užsidirbo penktą pražangą ir sėdo ant suolo. A.Gudaitis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Dvitaškį pataikė R.Javtokas – 66:74.

4 min. Įspūdingą dėjimą atliko R.Hendrixas. Robertas .Javtokas pataikė dvitaškį – 63:74.

3 min. Po A.Ponkrašovo dvitaškio skirtumas padidėjo iki 10 taškų. K.Simonas pridėjo taiklų baudos metimą  – 61:72.

2 min. Pirmuosius taškus ketvirtame kėlinyje pelnė du dvitaškius iš eilės pataikęs A.Maričius – 61:69.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 61:65 (22:23, 19:27, 20:15)

10 min. V.Lipkevičius pataikė vieną baudos metimą ir po trijų kėlinių „Žalgiris“ atsiliko 4 taškais – 61:65.

9 min. Po A.Ponkrašovo dvitaškių ir vėl iššovė A.Milaknis – dvitaškis ir jau ketvirtas tritaškis. A.Maričius pataikė vieną baudos metimą ir atliko dėjimą – 60:65.

7 min. R.Javtoko dėjimas sumažino kauniečių atsilikimą iki 5 taškų – 55:60.

5 min. Po A.Gudaičio pražangos du baudos metimus pataikė D.Brownas. Po to prieš A.Gudaitį prasižengė S.Jasaitis ir jaunasis žalgirietis pataikė du baudos metimus. A.Milaknis pataikė jau trečiąjį tritaškį – 53:60.

4 min. Dar vienas M.Kalniečio dvitaškis atstatė 10 taškų skirtumą – 48:58.

3 min. Dvitaškiais apsikeitė R.Javtokas ir D.Brownas. Dėjimą atliko nesustabdomai žaidęs A.Gudaitis – 48:56.

2 min. Mantas Kalnietis pataikė du dvitaškius iš eilės ir padidino „Lokomotiv“ pranašumą iki dešimties taškų – 44:54

1 min. Kėlinį pradėjo J.Dentmono tritaškis – 44:50.

Žaidėjų statistika po dviejų kėlinių:

„Žalgiris“: R.Javtokas 9, M.Pocius 8, A.Milaknis 6, A.Gudaitis ir M.Kupšas po 5, Š.Jasikevičius, V.Lipkevičius, T.Dimša ir J.Dentmonas po 2 taškus.

„Lokomotiv“: S.Jasaitis ir D.Brownas po 9, R.Hendrixas 8, M.Williamsas 7, A.Ponkrašovas 5, M.Kalnietis 4 tšk.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 41:50 (22:23, 19:27)

10 min. M.Pocius ir S.Jasaitis apsikeitė tritaškiais. S.Jasaitis prasižengė ir leido A.Gudaičiui pelnyti vieną baudos metimą iš dviejų. Kėlinį užbaigė S.Jasaičio dvitaškis – 41:50.

9 min. R.Hendrixas pataikė dvitaškį, o J.Dentmonas realizavo du baudos metimus. M.Pocius prasižengė jau trečiąjį kartą. – 37:43.

8 min. D.Brownas pelnė du taškus, o M.Pocius prasižengė ir leido varžovui pataikyti dar vieną baudos metimą. Tačiau pats žalgirietis pataikė ir dvitaškį – 35:41.

7 min. R.Hendrixas pataikė dar vieną dvitaškį ir žalgiriečiai jau atsiliko 7 taškais. R.Javtokas pataikė dvitaškį, o M.Kalnietis prametė tritaškį – 33:38.

5 min. A.Milaknis pataikė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki vieno taško, tačiau du dvitaškius iš eilės pataikė varžovai. Vienas iš jų – M.Kalniečio – 31:36.

4 min. R.Javtokas pridėjo ir vieną taiklų baudos metimą. Du baudos metimus pataikė D.Brownas, o V.Lipkevičius pelnė dvitaškį – 28:32.

3 min. D.Browno dėjimo dėka kauniečiai jau atsiliko penkiais taškais ir S.Štombergas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos dvitaškį pataikė R.Javtokas – 25:28.

2 min. Tritaškį įsmeigė A.Žukanenko – 23:26.

1 min. Rezultatą baudos metimu išlygino M.Kupšas – 23:23.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 22:23

10 min. Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė tritaškiais. Po A.Milaknio tritaškio iššovė ir M.Williamsas.

9 min. Rezultatą baudos metimais išlygino T.Dimša – 15:15.

8 min. Rezultatą išlygino aikštėje pasirodęs M.Kupšas, tačiau po Š.Jasikevičiaus pražangos baudos metimus pataikė A.Ponkrašovas – 13:15.

7 min. Svečiai pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – 11:13.

6 min. R.Javtokas pelnė du taškus, tačiau A.Ponkrašovo tritaškis rezultatą išlygino – 11:11.

5 min. S.Jasaitis pataikė du iš eilės dvitaškius ir sumažino „Žalgirio“ persvarą iki 1 taško – 9:8.

4 min. Pirmuosius Krasnodaro komandos taškus pelnė M.Williamsas. A.Gudaitis atsakė dvitaškiu. D.Brownas pirmuosius savo taškus pelnė dėjimu – 9:4.

3 min. Dvitaškį pataikė ir startiniame penkete pasirodęs A.Gudaitis. M.Pocius pridėjo tritaškį ir „Žalgiris“ pirmavo 7:0.

1 min. Pirmuosius du taškus šiose rungtynėse pelnė Robertas .Javtokas – 2:0

Startinis „Žalgirio“ penketas: Robertas Javtokas, Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius ir Artūras Gudaitis.