2011 11 23 /20:15

Rezultatyviose Eurolygos rungtynėse „Žalgiris“ neprilygo CSKA žvaigždynui

Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė nesėkmių seriją tarptautinėse varžybose ir pralaimėjo septintą kartą iš eilės. Žalgiriečiai rezultatyviose Eurolygos rungtynėse pademonstravo gerėjantį žaidimą, bet 82:95 (25:24, 20:27, 21:22, 16:22) nusileido Maskvos CSKA ekipai.
Rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Žalgiriui“ tai buvo penktasis pralaimėjimas po šešių turų, o Jono Kazlausko auklėtiniai liko nepralaimėję ir pasiekė šeštąją pergalę iš eilės.

Kauniečiai CSKA ekipai pralaimėjo ir pirmojo turo rungtynėse namuose (74:87).

Maskvoje „Žalgiriui“ negalėjo padėti sportinį režimą pažeidęs gynėjas DeJuanas Collinsas, kurio ateitis komandoje kol kas yra neaiški.

Ramūnas Šiškauskas nugalėtojams per 25 minutes pelnė 8 taškus (1/3 dvitaškių, 2/4 tritaškių), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 1 pražangą, 3 sykius prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

Kitas Lietuvos krepšininkas Darjušas Lavrinovičius dėl nugaros skausmų rungtynėms registruotas nebuvo.

„Žalgiris“: Sonny Weemsas 22, Tomas Delininkaitis (3/3 dvit.) ir Marko Popovičius po 12, Milovanas Rakovičius 10, Paulius Jankūnas 9, Robertas Javtokas 6 (3/9 dvit.), Mantas Kalnietis 5 (6 rez. perd.), Tadas Klimavičius 4, Ty Lawsonas 2, Mindaugas Kuzminskas ir Vytenis Lipkevičius nepasižymėjo.

CSKA: Nenadas Krstičius 21 (7/8 dvit., 7 atk. kam., 33 naud. bal.), Aleksejus Švedas 16 (5 rez. perd., 28 naud. bal.), Milošas Teodosičius (7 rez. perd.) ir Andrejus Vorontsevičius (6 atk. kam.) po 14, Nikita Kurbanovas 10, Ramūnas Šiškauskas 8 (1/3 dvit., 2/4 trit., 3 atk. kam., 1 per. kam., 2 rez. perd., 3 asm. praž., 1 išpr. praž.).

„Žalgirio“ nuo pralaimėjimų neišgelbėjo net sumažintas klaidų skaičius (11).

Komandų statistika:
CSKA   „Žalgiris“
6-0 Perg.-pral. 1-5
95 Pelnyti taškai 83
24/39 (61 proc.) Dvitaškiai 28/51 (54 proc.)
7/19 (36 proc.) Tritaškiai 4/16 (25 proc.)
26/36 (72 proc.) Baudų metimai 14/16 (87 proc.)

I kėlinys:

Pirmajame mačo kėlinyje vyko rezultatyvus žaidimas, tačiau nei vienai, nei kitai komandai dominuoti aikštėje nepavyko. Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė P.Jankūnas, tačiau tuo pačiu atsakė ir CSKA aukštaūgis Viktoras Chriapa – 2:2. Po V.Chriapos tritaškio CSKA įsiveržė į priekį, tačiau Robertas Javtokas „kabliu“ lygino rezultatą – 6:6. Įpusėjus kėliniui šeimininkai turėjo nedidelę persvarą (8:12, 10:14), tačiau vėliau M.Popovičiaus ir M.Rakovičiaus pastangomis „Žalgiris“ persvėrė rezultatą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 25:24.

II kėlinys:

Į M.Rakovičiaus taškus antrojo ketvirčio starte tolimu šūviu atkirto N.Kurbanovas (27:27). Po to CSKA laimėjo atkarpą 11:2 ir atitrūko nuo žalgiriečių – 35:27. Tirpdyti atsilikimą puikiai sekėsi Sonny Weemsui ir Tomui Delininkaičiui, kurie kėliniui artėjant į pabaigą išlygino rezultatą 45:45. Tiksint paskutinei kėlinio minutei CSKA pelnė šešis taškus be atsako  ir vėl susikrovė nedidelį pranašumą – 51:45.

Per antrąjį kėlinį S.Weemsas pelnė 10 taškų, o iš viso jo sąskaitoje – jau 16.

III kėlinys:

Trečiąjį kėlinį CSKA pradėjo 5 taškais be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą – 56:45. Tiesa, į tai P.Jankūnas, Ty Lawsonas ir Vytenis Lipkevičius atsakė setyniais taškais iš eilės ir sumažino atsilikimą 52:56. Įpusėjus ketvirčiui abi komandos buvo įmetusios po 12 taškų, bet CSKA vis dar buvo priekyje – 63:57.Septynių taškų pranašumą Jono Kazlausko auklėtiniams pavyko išsaugoti ir po šio ketvirčio 73:66.

IV kėlinys:

Ketvirtąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo R.Šiškaukas. „Žalgirio“ pastangos kuo greičiau sumažinti skirtumą, bagiėsi penktąja T.Delininkaičio pražanga. Armiečių persvara kelis sykius šoktelėjo iki 14 taškų, kėlinio laikas sparčiai tirpo. Greita svečių ataka baigėsi Manto Kalniečio taškais su pražanga (84:73). Viktoras Chriapa penktą sykį pažeidė taisykles. Skirtumas aptirpo iki 10 taškų, bet netrukus ir vėl išaugo iki 14, rungtynių nugalėtojas darėsi aiškus. Galiausiai CSKA nugalėjo 95:82.