Jono Valančiūno 18 taškų pergalei neužteko, o galėjęs pasireikšti Donatas Motiejūnas sukrapštė tik 4 taškus

„Rockets“ žaidėjai Chandleris Parsonsas ir Donatas Motiejūnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Rockets“ žaidėjai Chandleris Parsonsas ir Donatas Motiejūnas
0

NBA čempionate savo žiūrovų šeštadienį nenuvylė „Houston Rockets“ (32/17) klubas, sugebėjęs nugalėti „Cleveland Cavaliers“ (16/31) komandą 106:92 (31:23, 30:29, 23:21, 22:19). Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Donatas Motiejūnas buvo tarp tų aštuonių Hjustono ekipos narių, kurie pasirodė aikštėje ir siekė pergalės, tačiau ne itin taikliai mėtęs mūsiškis pelnė 4 taškus.

Trečiojo kėlinio pradžioje rezultatas dar buvo lygus 61:61, tačiau po to „Rockets“ laimėjo atkarpą 19:8 ir be vargo užbaigė dvikovą.

D.Motiejūnas su „Cavaliers“ žaidė daugiau kaip 25 minutes – krepšininkas iš vidutinio nuotolio metė 7 kartus, iš kurių tik du metimai pasiekė tikslą. Tuo tarpu tritaškiai lietuviui buvo „tabu“ – du metimai buvo netikslūs. Be to D.Motiejūnas atkovojo 4 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Rockets“ gretose kai visada pasižymėjo J.Hardenas, pelnęs 28 taškus. D.Howardas įmetė 26. Trigubą dublį šiame mače pasiekė K.Linas, sugebėjęs įmesti 15 taškų, atkovojęs 11 kamuolių ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

„Cavaliers“: L.Dengas 24, K.Irvingas 21, D.Waitersas 19.

Nesėkmę po trijų pergalių iš eilės pergalių šeštadienį patyrė Jono Valančiūno atstovaujama „Toronto Raptors“ (25/22). Kanados klubas svečiuose 103:106 (19:31, 21:26, 34:26, 29:23) nusileido „Portland Trail Blazers“ (34/13) ekipai.

„Raptors“ krepšininkai nepavyko nutraukti pralaimėjimų Portlende serijos – čia jie paskutinį kartą laimėjo 2006 metais.

Starto penkete mačą pradėjęs J.Valančiūnas žaidė puikiai – per 31 minutę pelnė 18 taškų (8/11 dvitaškiai, 2/5 baudų metimai), po krepšiu sugriebė 4 atšokusius kamuolius, sykį suklydo ir 5 kartus pažeidė taisykles.

„Trail Blazers“ į pergalę vedė 27 taškus pelnęs ir 15 kamuolių atkovojęs L.Aldridge‘as, po 21 tašką įmetė D.Lillardas ir W.Matthewsas.

„Raptors“ gretose išsiskyrė dar vienas rezultatyvias rungtynes sužaidęs D.DeRozanas, kurio sąskaitoje – 36 taškai (12/25 dvitaškiai, 12 rez. perd.), 23 taškus surinko K.Lowry.