Rungtynių pabaigoje „Neptūnas“ dramatiškai įveikė „Šiaulius“ ir tapo LKL lyderiu

Martynas Mažeika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Martynas Mažeika
0

Klaipėdos „Neptūnas“ (8/1) Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse namuose po dramatiškos mačo pabaigos 70:68 (19:13, 16:8, 24:21, 11:26) įveikė „Šiaulius“ (4/6).

Puikiai tris kėlinius rungtyniavę aikštės šeimininkai prieš lemiamą ketvirtį turėjo tvirtą persvarą (59:42), tačiau neįvertino iki pabaigos kovojusių šiauliečių.

Likus žaisti dvi minutes „Neptūno“ persvara dar buvo dviženklė (68:58), tačiau daugiausia Jonathano Lee pastangomis „Šiauliai“ spurtavo ir priartėjo iki taško – 67:68.

Buvo likusios 6 sek. ir Martynas Mažeika sumetė baudas (70:67), o J.Lee sustabdytas pražanga. Amerikietis pataikė pirmą ir tyčia prametė antrą baudos metimą, o kamuolys nuo klaipėdiečių rankų atsidūrė užribyje.

Vis dėlto, „Šiauliai“ teturėjo 0,6 sek. ir per tą laiką J.Lee atliktas skubotas metimas nebuvo taiklus.

„Neptūnas“: M.Mažeika (8 atk. kam., 6 išprov. praž.) 13, D.Zavackas (9 atk. kam.) 9, E.Dimša, M.Girdžiūnas, A.Butkevičius ir S.Galdikas (8 atk. kam.) po 8.

„Šiauliai“: J.Lee (7/11 dvit., 1/1 trit., 7/10 baud., 7 išprov. praž.) 24, J.Jucikas ir R.Giedraitis (8/10 baud., 6 išprov. praž.) po 14

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

1. Klaipėdos „Neptūnas“ 9 8 1 808:655
2. Kauno „Žalgiris“ 8 7 1 677:545
3. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 8 7 1 695:564
4. Utenos „Juventus“ 9 6 3 675:672
5. „Prienai“ 8 4 4 635:655
6. Alytaus „Dzūkija“ 9 4 5 727:691
7. „Šiauliai“ 10 4 6 852:883
8. Panevėžio „Lietkabelis“ 8 3 5 635:641