2011 01 21

Š.Jasikevičiaus ir D.Lavrinovičiaus ekipa nutraukė įspūdingą „Olympiacos“ pergalių seriją

Eurolygos „Top-16“ varžybų H grupės pirmose rungtynėse Pirėjo „Olympiacos“ ekipa namuose 70:84 (18:16, 15:17, 25:22, 12:29) turėjo pripažinti Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komandos su dviem lietuviais pranašumą.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius pelnė penkis taškus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtame kėlinuke prabėgus 6 minutėms šeimininkai dar pirmavo (65:64), tačiau tuomet svečiai net 5 minutes neleido varžovams pelnyti taškų, o patys surengė spurtą 12:0, prie kurio tritaškiu prisidėjo Šarūnas Jasikevičius, ir pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 76:65. Per likusį laiką Graikijos vicečempionai atsitiesti nesugebėjo.

„Olympiacos“ klubas namuose Eurolygoje pastarąjį kartą buvo suklupęs 2009 metų sausio 19 dieną, kai nusileido Le Mano „Sarthe Basket“ krepšininkams.

Š.Jasikevičius per 8 minutes pelnė 5 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atkovojo kamuolį, 5 kartus suklydo, sykį prasižengė bei surinko minus 2 naudingumo balus.

Darjušas Lavrinovičius ant parketo praleido 26 minutes ir per jas įmetė 4 taškus (0/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudos metimai), sugriebė 2 kamuolius, blokavo varžovo metimą, išprovokavo pražangą bei 4 sykius pažeidė taisykles.

„Olympiacos“: Theodoras Papaloukas 15, Vassilis Spanoulis 14 (6 kld.), Zoranas Ercegas 10, Milošas Teodosičius (1/10 tritaškiai) bei Ioannis Bourousis po 7.

„Fenerbahce Ulker“: Marko Tomasas 19 (26 naud. bal), Roko Leni Ukičius 17, Omeras Onanas 14, Seanas May 8.

Pergalingai pasirodymą Eurolygos „Top-16“ pradėjo turnyro išsišokėlė Liublianos „Union Olimpija“. Slovėnijos grandai išvykoje 64:63 (18:19, 15:16, 14:14, 17:14) patiesė Romos „Lottomatica“ krepšininkus.