2011 11 15

Sėkmingas debiutas: Prienų „Rūdupis“ išvykoje įveikė Olandijos čempionus

Vos prieš kelis metus NKL lygoje žaidęs Prienų „Rūdupis“ sėkmingai debiutavo Europos taurės varžybose. Pirmajame mače Prienų krepšininkai nukovė Olandijos čempionę Groningeno „GasTerra Flames“ ekipą.
„Rūdupio“ klubo sirgalius.
„Rūdupio“ klubo sirgalius. / A.Koroliovo/BFL nuotr.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavęs „Rūdupis“ išsaugojo persvarą ir iškovojo pergalę rezultatu 82:77 (22:19, 21:11, 18:20, 21:27).

Mačą taikliu dvitaškiu pradėjo šeimininkai (2:0), tačiau čia pat tritaškiu atsakė Gediminas Orelikas – 3:2. Po to paties G.Oreliko metimo lietuviai pirmavo netrukus pirmavo 7:5, bet varžovai iš eilės pelnė 5 taškus ir išsiveržė į priekį – 10:7. Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus – 12:12. Kėlinio pabaigoje Lietuvos komanda žaidė sėkmingiau ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje – 22:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Edgaras Želionis pelnė dvitaškį, dar du taškus pridėjo ir Gintaras Kadžiulis ir „Rūdupis“ dar labiau atitrūko

- 27:19. Sužaidus maždaug dvi minutes Lietuvos ekipa pirmavo 30:21. Įpusėjus kėliniui prieniškiai jau buvo susikrovę 14 taškų persvarą – 35:21. „Rūdupis“ ir toliau tęsė puikų pasirodymą ir po Simo Buterlevičiaus dvitaškio rezultatas jau tapo 40:23. Kėlinio pabaigoje olandai skirtumą šiek tiek sumažino, tačiau po pirmosios mačo dalies „Rūdupis“ turėjo susikrovęs vis vien solidžią persvarą – 43:30.

Trečiojo kėlinio pradžioje olandai surengė kelias sėkmingas atakas iš eilės, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir „Rūdupis“ – 47:36. Kėliniui įpusėjus šeimininkai bandė spausti lietuvius, tačiau prieniškiai gana sėkmingai laikėsi ir vis dar pirmavo dviženkliu skirtumu – 50:40. Kėliniui persiritus į antrąją pusę „Rūdupis“ sėkmingai atsakydavo į olandų šturmą, o po trijų G.Oreliko taškų lietuviai pirmavo 57:46. Po trečiojo kėlinio lietuviai pirmavo 61:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje olandai pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino skirtumą – 55:61. Praktiškai įpusėjus kėliniui „Gas Terra Flames“ priartėjo ir dar labiau 59:63. Povilas Butkevičius netrukus skirtumą kiek padidino (67:61), bet dar keturiais taškais iš eilės atsakę šeimininkai jau visai šalia Lietuvos ekipos – 65:67. Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms „Rūdupiui“ pavyko pirmauti kiek saugesne persvara – 73:68. Lietuvos komanda sėkmingai išlaikė persvarą ir šventė pirmąją pergalę Europos taurės turnyre – 82:77.

„Rūdupis“: Gediminas Orelikas 22, Simas Buterlevičius 13, Dainius Šalenga 12, Gintaras Kadžiulis ir Povilas Butkevičius (9 atk. kam.) po 10, Adas Juškevičius, Edgaras Želionis (11 atk. kam.) ir Aidas Viskontas po 5.

„Gas Terra Flames“: Davidas Bellas 18, Jasonas Dourisseau 16 (9 atk. kam.), Alexanderis Wesby 12.

* * *

Kitose C grupės rungtynėse Salonikų „Aris“ namuose 55:64 (15:23, 16:14, 6:15, 18:12) nusileido Nymburko ČEZ krepšininkams.