2011 12 22

Sensacija Eurolygoje: „Caja Laboral“ pirmą kartą klubo istorijoje neprasimušė į „Top-16“

Vitorijos „Caja Laboral“ klubas sensacingai traukiasi iš Eurolygos jau po pirmojo etapo. Duško Ivanovičiaus auklėtiniai paskutinėse A grupės rungtynėse 72:77 (20:20, 14:20, 18:18, 20:19) svečiuose pralaimėjo Bilbao„Gescrap“ komandai ir užleido jai vietą „Top-16“ etape.
Triumfuojantis Bilbao klubo krepšininkas Marko Baničius
Triumfuojantis Bilbao klubo krepšininkas Marko Baničius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti pustrečios minutės, „Gescrap“ persvara siekė tik 3 taškus (69:66), tačiau pergalės šeimininkai neišleido.

Tai pirmas kartas, kai „Caja Laboral“ neprasimuša į „Top-16“ varžybas. Eurolygos „Top-16“ etapas pradėtas rengti nuo 2001–2002 metų sezono, ir nuo to laiko Vitorijos klubas visuomet žaisdavo šiame etape.

Maža to, septynis sezonus iš eilės nuo 2004–2005 metų „Caja Laboral“ ne tik patekdavo, bet ir įveikdavo „Top-16“ etapą.

Prie „Gescrap“ pergalės Marko Baničius prisidėjo 18, Janis Blūmas – 11, Alexas Mumbru – 10, Aaronas Jacksonas – 8 taškais. „Caja Laboral“ ekipai Milko Bjelica pelnė 15 (7 atk. kam.), Pablo Prigioni – 13, Mirza Teletovičius – 12 (7 atk. kam.), Pau Ribas ir Bradas Olesonas – po 10 taškų.

Beviltiškai sužaidė vienas „Caja Laboral“ lyderių Fernando San Emeterio. Ispanas per 24 žaidimo minutes nepelnė nė taško, prametė visus 8 metimus ir surinko –10 naudingumo taškų.

* * *

Kitose A grupės rungtynėse Martyno Gecevičiaus Pirėjo „Olympiacos“ komanda išvykoje po atkaklios kovos 79:74 (21:27, 26:17, 18:8, 18:10) palaužė Nansi SLUC ekipą, taip užsitikrindama antrą vietą grupėje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Olympiacos“ ir SLUC rungtynių akimirka
„Olympiacos“ ir SLUC rungtynių akimirka

Mačo baigtis sprendėsi tik paskutiniame kėlinyje, prieš kurį prancūzai turėjo trapų trijų taškų pranašumą (64:61). Ketvirčio pradžioje 12:0 spurtą surengę graikai persvėrė žaidimą savo naudai, ir, išlaikę saugią persvarą, pergalingai užbaigė pirmąjį Eurolygos etapą.

Graikijos vicečempionai buvo priversti kautis be savo lyderio Vassilio Spanoulio, kuris gydosi kojos traumą.

M.Gecevičius per 22 žaidimo minutes pelnė 6 taškus (2/8 tritaškiai), suklydo vieną bei prasižengė du kartus, surinkdamas 0 naudingumo balų.

„Olympiacos“ ekipai Pero Antičius pelnė 20, Georgios Printezis – 18, Kostas Sloukas ir Kyle'as Hinesas po – 8 taškus. SLUC gretose išsiskyrė Jamalas Shuleris, surinkęs 18, ir Adrienas Moermanas, pridėjęs 11 taškų.

* * *

Tik per plauką fiasko išvengė Stambulo „Fenerbahce Ulker“. Paskutinio pirmojo etapo turo rungtynėse Turkijos čempionai svečiuose po labai atkaklios kovos 83:76 (17:16, 14:15, 24:24, 28:21) įveikė Kantu „Bennet“ ekipą.

Nugalėtojas išsisprendė tik paskutinėmis minutėmis, kai po Bojano Bogdanovičiaus ir Oguzo Savašo metimų „Fenerbahce Ulker“ ekipos pranašumas šoktelėjo iki aštuonių taškų – 78:70. Per likusį laiką Italijos vicečempionams sumažinti deficito nepavyko.

„Bennet“ komandai M.Leunenas ir G.Shermadini pelnė po 13, D.Marconato – 10, G.Basile ir M.Markoishvili – po 9 taškus. „Fenerbahce Ulker“ į pergalę vedė O.Savašas (21), B.Bogdanovičius (19) ir Roko Leni-Ukičius (17).