2010 04 24

„Ventspils“ laimėjo protestą, rungtynės su „Šiauliais“ bus peržaidžiamos (nuotraukos, papildyta 22.10)

Nors „Šiauliai“ šeštadienį po dramatiškos kovos 84:83 laimėjo 2009-2010 metų sezono Baltijos krepšinio lygos (BBL) bronzos medalius, tačiau „Ventspils“ po rungtynių pateikė protestą, kuris buvo patenkintas. Nuspręsta rytoj peržaisti rungtynes.
Peralingas V.Šarakausko metimas buvo atliktas po laiko / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Ventspils“ klubas apeliavo, jog pergalingas V.Šarakausko metimas buvo atliktas jau pasibaigus laikui ir jų protestas buvo patenkintas.

Tačiau rungtynių arbitrai jau buvo spėję pasirašyti po mačo protokolu, todėl, pagal BBL reglamentą, panaikinti taškų buvo nebeįmanoma.

Nuspręsta rungtynes peržaisti. Planuojama pakartotinio BBL mažojo finalo data - sekmadienis (balandžio 25 d.).

Papildyta 22.10 val. Rungtynės dėl BBL bronzos bus žaidžiamos rytoj, balandžio 25 dieną, Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje, 13.00 val.

Rungtynių eiga

„Šiaulių“ krepšininkai šeštadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiame 2009-2010 metų sezono Baltijos krepšinio lygos (BBL) mažajame finale minimaliu rezultatu po dramatiškos kovos 84:83 (20:23, 14:19, 17:22, 33:20) palaužė „Ventspils“ klubą.

Latvijos čempionai nuo pat mačo pradžios šovė į priekį (6:14), tačiau šiauliečiai nebuvo linkę lengvai pasiduoti ir antrajame kėlinyje sumažino atsilikimą iki vos vieno taško (22:23).

Tiesa, netrukus sekė „Ventspils“ atsakas ir latviai susikrovė dviženklį pranašumą (22:33). Po dviejų kėlinių Antano Sireikos auklėtinių deficitas siekė 8 taškus (34:42).

Po pertraukos šiauliečiai bandė nepaleisti „Ventspils“ ekipos (45:49), tačiau dar vieną spurtą surengę S.Poropato auklėtiniai vėl nutolo (51:64).

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus mažiau nei pusei kėlinio komandas dar skyrė 10 taškų (64:74), tačiau „Šiauliai“ pakilo į lemiamą šturmą ir po galingo V.Šarakausko dėjimo išlygino rezultatą (78:78).

Prasidėjus paskutinei pagrindinio laiko minutei šiauliečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (80:78).

Likus žaisti 21 sek. V.Šarakauskas pataikė abu baudos metimus (82:80), tačiau kitos atakos metu J.Strielneks pataikė tritaškį su pražanga (82:83). Tiesa, baudos metimas skriejo pro šalį ir suteikė šansą šiauliečiams, kurie jo nepraleido.

Likus žaisti 8,8 sek. D.Low prasiveržė po krepšiu, bet jo metimas buvo netaiklus. Laimei, kamuolį su sirena pataisė V.Šarakauskas ir išplėšė dramatišką bronzą „Šiauliams“ (84:83).

“Ventspils” bandė apeliuoti, kad pergalingas V.Šarakausko metimas buvo atliktas jau pasibaigus laikui, bet po ilgų ginčų su mačo arbitrais taškai liko įskaityti.

“Ventspils” klubas parašė protestą.

Pusfinaliuose „Šiauliai“ penktadienį per plauką 78:81 nusileido Vilniaus “Lietuvos rytui”, o “Ventspils” 74:86 neatsileikė prieš Kauno „Žalgirį“.

„Šiauliai“: V.Šarakauskas 21 (12 atk. kam.), D.Low 18, M.Žukauskas 15, D.Gailius 13.

„Ventspils“: M.Jurevičius 18, A.Škelė ir J.Strelniekas - po 16, M.Kedžo 14.