2010 12 21

„Šiauliai“ kovą Europos taurėje baigė su tuščia pergalių sąskaita

„Šiaulių“ krepšininkai Ukrainoje buvo arčiausiai tikslo. Vis dėlto Antano Sireikos auklėtiniai Europos taurės turnyrą baigė be pergalių. Šeštose C grupės rungtynėse šiauliečiai 70:71 (16:16, 13:24, 22:17, 19:14) nusileido Kijevo „Budivelnik“ ekipai, kurioje rungtyniauja Michailas Anisimovas.
Šiauliečiai išplėšė pergalę
Tragiška pabaiga Europos taurės turnyre / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 BC Šiauliai

„Budivelnik“ komandai tai buvo ketvirtas laimėjimas. Tiesa, ukrainiečiai dar nėra garantuoti dėl vietos kitame etape. Jų likimas priklausys nuo atidėtos dvikovos tarp Las Palmaso „Gran Canaria“ ir Gintaro Kadžiulio Podgoricos „Budučnost“.

Po antro kėlinio atrodė, kad lietuviai šiemet dar kartą bus priversti be didesnio pasipriešinimo pripažinti varžovų pranašumą (29:40). Vis dėlto mūsiškiai sugebėjo atsitiesti ir atkurti intrigą. Prasidėjus 40-ajai rungtynių minutei „Šiauliai“ netgi buvo priekyje. Svečius baudų metimais į priekį išvedė Davidas Weaveris – 70:69. Tiesa, „Budivelnik“ tikslia bauda išlygino rezultatą (70:70), o po antro netaiklaus metimo, deja, kamuolį puolime atkovojo Andy Bettsas. Aukštaūgis išprovokavo pražangą ir realizavo vieną baudą – 71:70. „Šiauliai“ paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos Žygimanto Janavičiaus dvitaškis skriejo pro šalį. A.Bettsas prie baudų metimo linijos suklydo abu kartus, bet šiauliečiai suregzti atakos paprasčiausiai nespėjo.

M.Anisimovas per 14 minučių pelnė 4 taškus (2/7 dvitaškių), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, blokavo metimą, kartą suklydo ir 5 sykius prasižengė.

„Šiauliai“: Davidas Weaveris 14, Ricky Harrisas 12, Vytautas Šarakauskas 11 (9 atk. kam.), Romanas Gumenyukas (9 atk. kam.) ir Mindaugas Žukauskas po 8, Mario Delašas ir Edgaras Stanionis po 6, Žygimantas Janavičius 3, Darius Gvezdauskas 2.

„Budivelnik“: Dmitrijus Zabirčenko 18, Zachas Morley 13 (10 atk. kam.), Billy Keysas 11, Lamayne'as Wilsonas 10 (6 atk. kam.).