2009 01 13

„Šiauliai“ laimėjo, tačiau pasirodymą Europoje baigė

Europos Iššūkio taurės varžybas D grupėje baigė Šiaulių „Šiauliai“ krepšininkai. Jie paskutinėse rungtynėse namuose 82:80 (29:17, 19:27, 23:21, 11:15) nugalėjo Olandijos „Eiffel Towers“ krepšininkus tačiau į kitą varžybų etapą nepateko.
Šiauliečiai sužinojo savo priešininkus Europoje
Šiaulių „Šiauliai“ / Tomo Tumalovičius/ Reporteris.com nuotr.
Temos: 2 BC Šiauliai Europa

Rungtynes komandos pradėjo tokių sudėčių:

„Šiauliai“: S.Hannh, A.Šležas, V.Volkus, S.Kuzminskas, G.Kadžiulis; „Eiffel Towers“: D.Giles, A.Richardson, D.Jackson, D.Oliver, D.Akerboom.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė retokai starto penketuke pasirodantis V.Volkus, įmetęs iš toli. Pirmomis rungtynių minutėmis vyko lygi kova, tačiau dažniau keliais taškais pirmavo šeimininkai – 8:5, 13:10, 15:13. Daugiausiai problemų šeimininkams kėlė D.Jacksonas, pelnęs net 8 iš 13 pirmųjų Olandijos klubo taškų. Pirmojo kėlinuko pabaigoje šiauliečiai atsiplėšė nuo varžovų – paskutinę sekundę iš toli pataikius V.Praškevičiui – 29:17.

Antrąjį kėlinuką svečiai pradėjo spurtu 7:0 ir sumažino skirtumą  iki 29:24. Panašus skirtumas laikėsi visą antrą kėlinį – 48:44 prieš didžiąją pertrauką.

Po pertraukos „Šiauliai“ buvo padidinę persvarą iki dviženklės – 66:55, tačiau svečiai ir vėl pasivijo – 71:65. Paskutiniame kėlinuke svečiai pasivijo Lietuvos klubą ir visą laiką kvėpavo šiauliečiams į nugarą. Galutinis rungtynių rezultatas 82:80.

„Šiauliai“: A.Šležas 25, G.Kadžiulis 17, S.Kuzminskas 16, S.Hannah ir V.Praškevičius po 6.

„Eiffel Towers“: D.Giles 21, A.Richardson 18,  K.Akerboom 16, D.Jackson 11.

„Šiauliams“ norint žengti toliau reikėjo pergalės 23 taškų skirtumu, arba pergalės bei palankios kitų rungtynių baigties.

Kitos grupės rungtynės tarp Austrijos „Allianz Swans" ir Kipro „Proteas EKA AEL“ baigėsi rezultatu 85:77 Kipro komandos naudai, tad šiauliečiai į kitą Iššūkio taurės etapą nepateko.

Buvęs „Lietuvos ryto“ legionierius, bosnis H.Mujezinovičius Kipro komandai pelnė net 28 taškus, atkovojo 7 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Trys komandos surinko po vienodai taškų (4 pergalės, 2 pralaimėjimai), ir į kitą varžybų etapą dėl geresnio tarpusavio rungtynėse pelnytų taškų santykio žengė Kipro bei Olandijos klubai.