2010 03 30

„Šiauliai“ pateko į BBL finalo ketvertą

„Šiaulių“ krepšinio klubas išsikapstė iš sudėtingos situacijos ir pateko į Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo ketvertą.
Antanas Sireika
Antano Sireikos auklėtiniai sugebėjo išsikapstyti iš sudėtingos situacijos. / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

Lemiamose – trečiose – ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynėse šiauliečiai antradienį namuose 92:80 (22:22, 25:19, 19:17, 26:20) palaužė Tartu „Rock“ (Estija) krepšininkų pasipriešinimą ir laimėjo seriją rezultatu 2:1.

Pirmąsias poros rungtynes „Šiauliai“ namuose buvo skaudžiai pralaimėję 61:84. Antrosiose šiauliečiai išvykoje nugalėjo estus rezultatu 69:62 ir antradienį savo viltis patekti į finalinį ketvertą įgyvendino.

Nors „Šiauliai“ mačo pradžioje diktavo sąlygas (13:5), svečiai netrukus laimėjo atkarpą rezultatu 0:12 ir persvėrė svarstykles savo naudai (13:17).

Šiame mače šiauliečiai dažniau pirmavo, tačiau  niekaip nesugebėdavo nuo varžovų pabėgti saugesne persvara. Trečio kėlinio pabaigoje po Mindaugo Žukausko tritaškio skirtumas tarp ekipų pirmą kartą tapo dviženklis (64:54).

„Rock“ dar nebuvo linkę pasiduoti ir pakilę į lemiamą šturmą ketvirtame kėlinyje per pusę ištirpdė „Šiaulių“ persvarą (73:68). Tačiau šeimininkai likimo už ūsų tampyti nebuvo linkę –  kelias minutes sužaidė sėkmingai ir šovė į priekį. Galutinis rezultatas – 84:70.

„Šiauliai“: D.Low 14 (6 rez. perd.), R.Grafas (7 atk. kam.) 14, M.Prekevičius 13, V.Šarakauskas 12, D.Gailius 12, M.Žukauskas 10, M.Kuzminskas 9, A.Šikšnius 8.

„Rock“: S.Morrisonas 19 (9 atk. kam.), S.Leppikas 18, S.Taltsas 15, T.Teinas 12, T.Abernethy 9.

BBL finalo ketvertas balandžio 23–24 dienomis vyks sostinės „Siemens“ arenoje. „Šiaulių“ varžovai pusfinalyje bus čempionų titulą ginantys ir reguliariojo sezono kovas laimėję Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius