2009 03 28

„Šiauliams“ nepavyko užsitikrinti vietos pusfinalyje (nuotraukos)

„Šiaulių” ekipai nepavyko iškovoti antrosios pergalės SEB Baltijos krepšinio lygos Elitinio diviziono ketvirtfinalyje – šiauliečiai savo arenoje 44:61 (14:19, 13:12, 10:14, 7:16) nusileido Rygos ASK komandai, kuri išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą – 1-1.
„Šiauliams“ nepavyko užsitikrinti vietos pusfinalyje
„Šiauliams“ nepavyko užsitikrinti vietos pusfinalyje / Mindaugo Kašalyno nuotr.

Pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes, antradienį vykusias Rygoje, po atkaklios kovos šiauliečiai laimėjo 76:75.

Antrąjį susitikimą kiek geriau pradėjo latviai, tačiau aikštelės šeimininkai neleido varžovams atitrūkti ir pirmąsias dešimt minučių vyko kova taškas į tašką. Vis dėlto, neturėdami kur trauktis, antrąjį ketvirtį ASK krepšininkai pradėjo spurtu 9:3 ir po Mariaus Runkausko taiklaus tritaškio metimo padidino savo persvarą iki 11 taškų – 28:17. Į tai Mindaugo Kuzminsko vedini šiauliečiai atsakė spurtu 10:0 ir prasidėjus didžiajai pertraukai svečiai pirmavo jau tik 4 taškais – 31:27.

Trečiąjį ketvirtį vėl geriau pradėjo ASK ekipos krepšininkai, o sužaidus kiek daugiau nei 6 minutes jų persvara pasiekė 11 taškų – 42:31. Baigiantis kėliniui neatlaikė „Šiaulių“ komandos vyriausiojo trenerio Antano Sireikos nervai – strategas buvo nubaustas technine pražanga. Tačiau tai nesutrukdė šeimininkams prieš lemiamą ketvirtį truputį priartėti prie ASK ekipos – po 30 žaidimo minučių šiauliečiai atsilikinėjo 37:45.

Ketvirto kėlinuko pradžia šeimininkams nieko gero nežadėjo – ASK ekipa rungtyniavo geriau ir po truputį didino savo persvarą, o sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes technine pražanga buvo nubaustas Gintaras Kadžiulis – prie baudų metimo linijos stojo Uvis Helmanis, kuris pataikė abu metimus ir padidino svečių persvarą iki 18 taškų – 55:47. Per likusį laiką šiauliečiams intrigos atkurti nebepavyko ir ASK komanda šventė pergalę 61:44.

Lemiamas ketvirtfinalio serijos susitikimas vyks balandžio pirmą dieną (trečiadienį) Rygoje.

ASK ekipos garbę ginantys lietuviai rungtyniavo naudingai – Andrius Mažutis pelnė 3 taškus (0/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, perėmė šešis kamuolius, tačiau 4 kartus pažeidė taisykles, o Marius Runkauskas įmetė 5 taškus (0/6 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 2/2 baudų), sugriebė 6 atšokusius kamuolius, atliko keturis rezultatyvius perdavimus, tris kartus privertė varžovus suklysti, tačiau pats du kartus prasižengė.

„Šiauliai“: Stefhonas Hannah ir Mindaugas Kuzminskas po 12, Gediminas Maceina ir Vaidotas Pridotkas po 4.

ASK: Ernestas Kalve 15, Uvis Helmanis 14, Aigars Vitols 12, Raitis Grafs 10 (11 atk. kam.).