2013 06 20

Sienos „Montepaschi“ klubas septintąjį kartą iš eilės laimėjo Italijos krepšinio pirmenybes

Trečiadienį ketvirtosiose Italijos elitinės krepšinio lygos (Serie A) finalo rungtynėse Sienos „Montepaschi“ klubas svečiuose 79:63 (15:13, 18:20, 27:14, 19:16) nugalėjo Romos „Acea“ komandą ir, laimėjęs seriją iki keturių pergalių 4:1, septintąjį kartą iš eilės bei aštuntąjį sykį klubo istorijoje iškovojo čempiono titulą.
„Montepaschi“ krepšininkai.
„Montepaschi“ krepšininkai. / „Scanpix“ nuotr.

Pirmosiose serijos rungtynėse Sienos krepšininkai svečiuose 85:76 įveikė „Acea“ ekipą, tačiau antrąjį susitikimą 67:62 jau laimėjo namuose žaidusi Romos komanda. Tačiau serijai persikėlus į Sieną, abu susitikimus – 89:81 ir 81:71 – laimėjo „Montepaschi“ klubas.

18 taškų prie ketvirtosios pergalės prisidėjo Boby Brownas, 11 – Davidas Mossas, 10 – Mattas Janningas.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Ganis Lawalas (20 tšk.), Luigis Datome (15 tšk.) bei Philas Gossas (11 taškų).

Italijos pirmenybių reguliariajame sezone „Montepaschi“ krepšininkai užėmė tik penktąją vietą, o „Acea“ komanda buvo trečia.

Kadangi „Montepaschi“ klubas turi Eurolygos A licenciją, „Acea“ komanda kitą sezoną varžysis Eurolygoje, nepaisant nesėkmės finale.

Penktąjį sezoną iš eilės iškovojęs „dublį“, t.y., laimėjo ir šalies taurę, Sienos klubas pirmą kartą Italijos pirmenybes laimėjo 2004 metais, o vėliau čempionų sosto neužleidžia nuo 2007-ų metų.

Vienintelį kartą – 1983-aisiais – šalies čempione tapusi Romos „Acea“ komanda šalies pirmenybių finale žaidė po penkerių metų pertraukos.