2010 12 16

Sostinės krepšininkai po dramatiškos kovos nugalėjo Eurolygos čempionus (nuotraukos)

Prieš sezoną kalbėję apie tikslą ne tik patekti į „Top–16“ turnyrą, ne tik prasimušti tarp 8 pajėgiausių Eurolygos klubų, bet gal ir apie mėginimą žaisti finalo ketverto varžybose, „Lietuvos ryto“ krepšininkai šį vakarą nebeturėjo, kur trauktis. Vilniečiai turėjo įveikti Eurolygos čempioną „Barcelona“ klubą.
Rungtynių akimirka / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Šį tikslą „Lietuvos ryto“ ekipai pavyko pasiekti. po dramatiškos kovos vilniečiai 88:87 (19:13, 21:21, 20:21, 28:32) įveikė tituluotus varžovus. Rezultatyviausias šiose rungtynėse nugalėtojų ekipoje buvo M.Bjelica, surinkęs 19 taškų. Svečių ekipoje pasižymėjo 27 taškus pelnęs F.Vazquezas. Po šio laimėjimo „Lietuvos rytas“ dar turi šansų kovoti dėl vietos „Top–16“ etape.

1 kėlinys

Labas vakaras.

15min.lt padės jums sekti įvykius „Siemens“ arenoje, kur netrukus prasidės Eurolygos devinto turo rungtynės.

1 kėlinys

„Lietuvos rytas“ nebeturi teisės pralaimėti. „Barcelona“ situacija žymiai geresnė. Sėkmės Vilniaus komandai.

1 kėlinys

Vilniečių starto penkete nėra Š.Jasikevičiaus, kuris Katalonijos klube žaidė 3 sezonus.

1 kėlinys

Rungtynes pradeda Nalga, El-Aminas, Newley, Bjelica ir Gecevičius.

1 kėlinys 1min.

Deja, jau pirmoje atakoje susižeidžia Bjelica, kuris sėda ant suolo.

1 kėlinys 2min.

Aikštelėje pasirodo Bajramovičius. Jis turi šansą pelnyti pirmus taškus baudų metimais. Abu bandymai taiklūs.

R.Rubio prasižengia, stabdydamas El-Aminą.

Gražus El-Amino reidas ir dar 2 taškai.

1 kėlinys 3min.

Vilniečiams pavyksta rengti greitas atakas, dabar pražanga stabdomas Bajramovičius. O taškus pelno El-Aminas. Puiki pradžia - 6:1.

Deja, Bajramovičius nepataiko nė vienos iš dviejų baudų.

1 kėlinys 4min.

Rubio nepataiko iš po krepšio, o Newley atsako gražiu prasiveržimu.

Katalonijos klubas žaidžia padrikai ir per pusę kėlinio tepelnė vos 3 taškus.

Nalga gražiai užbaigia dar vieną ataką, vilniečiai pirmauja 10:3. Minutės pertraukėlė.

Bajramovičius iš 2 baudų pataiko 1. O varžovai skirtumą mažina iki 6 taškų.

1 kėlinys 6min.

Lakovičius pelno pirmuosius savo taškus šiose rungtynėse.

1 kėlinys 7min.

Ir pirmas taiklus Gecevičiaus metimas.

1 kėlinys 8min.

Atrodo, įsižaidžia ir Eurolygos čempionai. O vilniečiams nepavyksta rezultatyviai baigti antros atakos iš eilės. Gal žaidimą pagerins pasirodęs Jasikevičius.

Lakovičius nepataiko dviejų baudos metimų.

Po greitos atakos „Barcelona“ mažina skirtumą iki 4 taškų.

Valančiūnas baudžiamas pražanga puolime.

1 kėlinys 9min.

Pirmi Valančiūno taškai po Jasikevičiaus perdavimo.

1 kėlinys 10min.

Puikus Babrausko metimas, po kurios - minutės pertraukėlė.

Katalonijos klubas kėlinį baigia netaiklia ataka, tad po pirmo kėlinio vilniečių ekipa pirmauja 19:13.

2 kėlinys 1min.

Tolimu metimu kėlinį pradeda Bjelica.

Valančiūnui iš po krepšio atakos baigti nepavyksta. O varžovai mažina skirtumą, taškus pelno F.Vasquezas

2 kėlinys 2min.

Vasquezas pataiko dar vieną metimą. O Jasikevčius pražanga stabdo kamuolį perėmusius varžovus.

2 kėlinys 3min.

Aikštelėje pasirodo Navarro. O buvo kalbėta, kad jis dėl traumos tikrai nežais...

Antrą pražangą gauna Jasikevčius.

2 kėlinys 4min.

Iš toli pataiko Morrisas. Komandas skiria jau tik 2 taškai.

Bjelica pataiso kamuolį ir didina persvarą.

El-Aminas grįžta į aikštelę, jis pakeitė Jasikevičių.

2 kėlinys 5min.

Navarro ir po traumos taiklus - 3 taškai.

Tolimu metimu atsako Gecevičius - irgi 3 taškai.

2 kėlinys 6min.

Babrauskas pataiko iš toli. Dar 3 taškai.

Lieka žaisti 4 minutes, minutės pertraukėlė.

Kauno žalgiriečiams labai svarbiose rungtynėse „Maccabi“ 14:7 pirmauja prieš „Khimki“ klubą. Jei Izraelio klubas laimės, kauniečiai užsitikrins vietą „Top–16“ turnyre.

2 kėlinys 7min.

Labai tolimas Gecevičiaus metimas. Puiku...

Bjelica gražiu metimu iš po krepšio baigia ataką. Jau 10 taškų persvara.

2 kėlinys 8min.

Rubio gauna jau 3 pražangą.

Puikus Bjelicos prasiveržimas ir dar 2 taškai bei galimybė įmesti dar ir baudos metimą.

Jau 11 taškų persvara po taiklaus Bjelicos baudos metimo.

2 kėlinys 9min.

„Barcelona“ bandė efektingai baigti ataką, tačiau prarado kamuolį. Minutės pertraukėlė.

Vilniečių ekipoje kol kas rezultatyviausias 10 taškų surinkęs Bjelica.

2 kėlinys 10min.

Puolime pražangą gauna Bjelica.

O dabar puolime baudžiamas Lorbekas. Vilniečiai dar turi 20 sekundžių paskutinei atakai. Ji - po minutės pertraukėlės.

Bandymą gražiai baigti kėlinį netaikliu metimu baigia Bjelica, o paskutinę savo ekipos ataką tritaškiu pabaigia Sada. Po dviejų kėlinių "Lietuvos rytas" pirmauja 40:34.

Kol kas - viskas gerai.

Ilgoji pertrauka.

3 kėlinys

Atrodo, kad „Maccabi“ ekipa nusprendė patampyti nervus „Žalgirio“ gerbėjams. Tragiškai pradėję antrą dvikovos kėlinį, jie pelnė vos 2 taškus, į savo krepšį praleido 16 ir dabar atsilieka nuo „Khimki“ – 20:31. Tiesa, antras kėlinys Tel Avive dar nesibaigė. „Maccabi“ pergalė atvertų kauniečiams kelią į antrąjį Eurolygos etapą.

3 kėlinys 1min.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai po ilgosios pertraukos į aikštelę grįžta neblogai nusiteikę, jie pirmauja ir demonstruoja gražų žaidimą.

Lorbekas pelno pirmuosius taškus antroje rungtynių pusėje.

El–Aminas atsako taikliu metimu.

Bjelica gauna trečią pražangą, jį keičia Nalga.

Taiklus tolimas Lorbeko metimas

3 kėlinys 2min.

Klimpsta vilniečių atakos, Laimai, Lakovičius prasižengė, stabdydamas El-Aminą.

Labai svarbius taškus pelno Bajramovičius.

3 kėlinys 4min.

Nalga atkovojo kamuolį, pelno 2 taškus ir dar mes baudą.

Nalga pelno dar 2 taškus – naudingai į žaidimą įsijungė šis aukštaūgis.

Bajramovičius pelno dar 2 labai svarbius taškus.

3 kėlinys 5min.

Nalga mes du baudų metimus - graži būtų buvusi ataka. Tačiau aukštaūgis rezultatą galės padidinti po minutės pertraukėlės.

Deja, abu bandymai netaiklūs...

3 kėlinys 6min.

Puikus Rubio perdavimas ir Vazquezas lygina rezultatą - 50:50.

3 kėlinys 7min.

Varžovai persveria rezultatą savo naudai – baudas pataiko Vazquezas (jau 18 taškų). O aikštelėje pasirodo Jasikevčius, jis keičia El–Aminą.

Bajramovičius po puikaus Jasikevičiaus perdavimo lygina rezultatą.

Babrauskas – 3 taškai.

3 kėlinys 8min.

Minutės pertraukėlė.

Tel Avive sužaisti 2 kėliniai. „Khimki“ pirmauja prieš „Maccabi“ klubą – 37:30.

3 kėlinys 9min.

Teisėjai skyrė pražangą Bajramovičiui, Ndongas pataiko tik vieną baudą.

Jau 12 taškų surinko Bjelica, jis baigė dar vieną ataką.

3 kėlinys 10min.

Tolimas taiklus Bjelicos metimas priešpaskutinę kėlinio sekundę. Šaunuolis.

4 kėlinys 1min.

Prasideda ketvirtas kėlinys. Gali būti, kad 40 žaidimo minučių šį vakarą nepakaks. Akivaizdu, kad mūsų laukia intriguojanti atomazga.

Bjelica stos prie baudų metimo linijos - po taiklaus Jasikevičiaus perdavimo aukštaūgis buvo likęs laisvas.Abu metimai taiklūs.

Pirmi Jasikevčiaus taškai, jau 9 taškų persvara.

4 kėlinys 2min.

Nalga keičia pagirtinai žaidusį Bjelicą.

3 Jasikevičiaus taškai...

12 taškų persvara priverčia „Barcelona“ klubą prašyti minutės pertraukėlės.

Svečių ekipai reikia kažką keisti iš esmės. Navarro - 3 taškai.

Nalga gauna pražangą puolime, neteisinga užtvara.

Dar 2 taškai į vilniečių krepšį - Vazquezas pataiso komandos draugo metimą.

4 kėlinys 3min.

Puikiai ataką baigia Bajramovičius.

4 kėlinys 4min.

Nalga prasižengia jau ketvirtą kartą. Jį keičia Bjelica.

Babrauskas perima kamuolį ir sėkmingai baigia greitą ataką.

Vilniečiai gauna jau ketvirtą pražangą šiame kėlinyje.

4 kėlinys 5min.

Lieka mažiau nei pusė paskutinio kėlinio, komandas skiria 8 taškai. Minutės pertraukėlė.

4 kėlinys 6min.

Vazquezas pražangomis stabdo Bajramovičių. Pirmą baudą jis pataiko.  Antrą - irgi.

Lakovičius tolimu metimu mažina skirtumą iki 7 taškų.

4 kėlinys 7min.

Dar viena nesėkminga ataka, o stabdydami Lakovičių vilniečiai prasižengia.

Lieka pusketvirtos minutės . Ir vos 3 taškai... O juk buvo 10...

Labai svarbūs Rubio taškai - keistokas ir labai sunkus metimas, bet po jo svečiai atsilieka jau tik 1 tašku. Minutės pertraukėlė.

Taiklus tolimas El-Amino metimas...

Bjelica prasižengia ketvirtą kartą.

4 kėlinys 8min.

Vazquezas pelno jau 25 taškus, abi baudos - taiklios.

3 Jasikevčiaus taškai...

4 kėlinys 9min.

„Sužingsniuoja“ Lakovičius.

Rubio pražanga stabdo El-Aminą. Legionierius mes dvi baudas. Bet po minutės pertraukėlės.

El-Aminas pataiko abi baudas.

4 kėlinys 10min.

Bajramovičius pražanga stabdo iš toli metantį Lakovičių. Tad laukia 3 baudų metimai.

Lieka 49 sekundės. Vilniečiai pirmauja 5 taškais.

Vazquezas prasižengia. Lieka 34 sekundės, o baudas meta Bjelica. Deja, pataiko tik vieną.

Taiklus tolimas varžovų metimas. Sklrtumas mažėja iki 3 taškų. Minutės pertraukėlė.

Lieka žaisti 24 sekundės. Be abejo, pražanga. Baudas meta Bjelica.

Pirmas metimas - netaiklus. Antras - taiklus.

Graži svečių ataka, ir iškart - pražanga.

Jasikevičius meta baudas: pirmą pataiko, antrą - irgi.

Lieka žaisti 15 sekundžių.

Lieka 6,6 sekundės, dabar varžovai mes dvi baudas. Komandas skiria 4 taškai.

Rubio pirmą baudą pataiko.

Antras metimas - taiklus.

Pražanga prieš Jasikevičių. Lieka 5,6 sek.

Pirmas metimas taiklus.

Antras - ne.

Rubio dabar meta 3 baudas.

Rubio pataiko dvi pirmas baudas. O trečia skrieja pro šalį.

Dabar Gecevičius mes baudas, lieka žaisti 0,7 sek.

Pirmas metimas netaiklus.

Pergalė...

Nereali.

Dramatiška.

ir paliekanti vilčių, kad po pergalės prieš Eurolygos čempionus vilniečiams pavyks iškopti į antrąjį varžybų etapą.