2009 01 27

„Spirou“ – „Lietuvos rytas“. Laužom tradiciją?

Europos taurės antrojo turo L grupėje pirmąsias rungtynes žaidžia Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Išvykoje jie mėgina sudrebinti nepajudinamus belgų Šarlerua „Spirou“ tvirtovės pamatus. Rungtynių transliaciją gyvai stebėkite portale 15min.lt.
Mindaugas Lukauskis vėl buvo rezultatyvus, tačiau vien jo pastangų pergalei neužteko.
M.Lukauskis vienu metimu gali nulemti rungtynių baigtį. Tuo jau įsitikinome. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Spirodoume“ arenoje Belgijos čempionai šį sezoną dar nė karto nepralaimėjo, o vilniečiams Europos taurėje nė karto nenusišypsojo sėkmė žaidžiant svečiuose. Tikėkimės, šią dvigubą tradiciją pavyks sulaužyti.

Starto penketai
„Spirou“: D.Broylesas, J.Hamiltonas, W.Wilkinsonas, J.Laličius, J.Johnsonas.
„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas, M.Lukauskis, D.Zavackas, A.Jomantas, M.Petravičius.

Pirmas kėlinys

Dvikovą abi komandos pradėjo aktyviai. Sužaidus tris minutes Po Ch.Eidsono ir D.Zavacko tritaškių vilniečiai išsiveržė į priekį 11:5. Aikštės šeimininkai šiek tiek sutriko, tačiau tuoj pat iniciatyvos belgų komandoje ėmėsi amerikiečių legionieriai. Įpusėjus ketvirčiui „Spirou“ atsiliko trims taškais – 12:15.

Įsisiautėja D.Zavackas. Jo dėka „Lietuvos ryto“ komanda vėl šauna į priekį – 20:12. Šarlerua komanda sugeba suregzti pora rezultatyvių atakų, tačiau svečius stabdo tik prasižengdami. Likus žaisti dvi minutes skirtumas sumažėja iki 2 taškų – 21:19. Kėlinį vilniečiai baigia pirmaudami 24:21.

Antras kėlinys

Komandos apsikeičia netaikliais metimais ir klaidomis. „Lietuvos ryto“ krepšininkams pavyksta suregzti pora greitų rezultatyvių atakų, sunerimęs „Spirou“ treneris ima minutės pertraukėlę – svečiai pirmauja 28:21. Vilniečiai puikiai ginasi, o jų varžovai taškus pelno tik individualiomis pastangomis. Nesportinę pražangą užsidirba M.Bjelica, stabdydamas greitą kontrataką. Įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmauja 30:26.

Aikštės šeimininkams tritaškiu pavyksta sumažinti skirtumą iki minimumo (29:30), tačiau S.Babrauskas smeigia taiklų tritaškį ir atvėsina įsibėgėjusius varžovus. „Lietuvos rytas“ vėl susigrąžina didesnį pranašumą – 36:29. Po M.Gecevičiaus tritaškio ketvirčio pabaiga sėkmingiau susiklosto svečiams. Įpusėjus dvikovai „Lietuvos rytas“ priekyje 39:31.

Po dviejų kėlinių rezultatyviausias vilniečių ekipoje D.Zavackas. Jis pelnė 16 taškų (4 tritaškiai iš 4), o „Spirou“ komandoje išsiskiria J.Johnsonas. Jo sąskaitoje 15 taškų. „Lietuvos rytas“ laimi kovą dėl atšokusių kamuolių 20:8.

Trečias kėlinys

Jau pirmoje atakoje vilniečiai perima kamuolį, M.Bjelica pelno dvitaškį ir skirtumas išauga iki 10 taškų – 41:31. Svečiai turi keleta dėkingų progų, bet jų neišnaudoja. Tuo tarpu aikštės šeimininkai mažina skirtumą iki 3 taškų – vilniečiai priekyje 41:38.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai nesėkmingai šaudo nuo trijų taškų linijos ir turi problemų gindamiesi. S.Babrauskas puolime prasižengia ketvirtąkart, R.Kurtinaitis ima minutės pertraukėlę. Svečiai įpusėjus kėliniui išlygina rezultatą 44:44.

Apsikeitus taikliomis atakomis pagaliau savo sąskaitą šiose rungtynėse tritaškiu metimu atidaro M.Lukauskis, tačiau varžovai atsako tuo pačiu. Ketvirtą pražangą nekaltoje situacijoje gauna vilniečių lyderis šiame mače D.Zavackas. L.Matela baudos metimu išveda „Spirou“ ekipą į priekį – 54:53. Vilniečiai patenka į duobę – daro klaidas, ketvirtą pražangą gauna M.Petravičius. Šarlerua ekipa priekyje 58:53.

Ketvirtas kėlinys

Sužaidus dvi minutes vilniečiams nepavyksta sumažinti skirtumo, aikštėje – lygi kova. Iniciatyvos svečių gretose imasi Ch.Eidsonas, tačiau vieno jo pastangų neužtenka. Įpusėjus ketvirčiui Šarlerua komanda priekyje 66:61.

Po tolimo aikštės šeimininkų šūvio skirtumas grėsmingai išauga iki 8 taškų – 69:61. M.Petravičius blokuodamas varžovo metimą gauna penktą pražangą ir sėda ant atsarginių suolo. Ch.Eidsonas ir toliau vienas terorizuoja visą belgų komandos gynybą. Jo dėka skirtumas sumažėja iki 69:67.

Likus žaisti minutę tritaškį prameta „Spirou“ krepšininkai, D.Zavackas išprovokuoja pražangą ir pataiko vieną baudos metimą – 74:72, pirmauja aikštės šeimininkai. Minutės pertraukėlė. Prasižengia M.Bjelica, Šarlerua krepšininkai prameta abu baudos metimus, bet atkovoja kamuolį. Dar kartą prasižengia A.Jomantas. J.Johnsonas likus žaisti 11 sek. pataiko du baudos metimus – 76:72.

Po minutės pertraukėlės iškart prasižengia „Spirou“. Ch.Eidsonas pataiko abu baudos metimus – 76:74. J.Johnsonas atsako taip pat dviem taikliais – 78:74. Ch.Eidsonas dar meta tritaškį per likusias pora sekundžių, bet netaikliai.