2009 04 29

„Spurs“ krepšininkai pradeda atostogas (video)

Penktose NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse „Dallas Mavericks“ antradienį svečiuose 106:93 nugalėjo „San Antonio Spurs“ krepšininkus, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:1 ir pirmąkart nuo 2006 metų iškopė į kitą atkrintamųjų varžybų etapą.
D.Nowitzkis ir „Mavericks“ triumfuoja.
D.Nowitzkis ir „Mavericks“ triumfuoja. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

NBA Vakarų konferencijos pusfinalyje „Mavericks“ susigrums su „Denver Nuggets“ ir „New Orleans Hornets“ poros nugalėtoju. „Mavericks“ triumfas buvo puiki dovana puolėjui Joshui Howardui gimtadienio proga.

„Jie tiesiog geriau žaidė nei mes, – nba.com sakė 30 taškų aikštės šeimininkams pelnęs Timas Duncanas. – Kad ir kaip suktum, jie šiais metais buvo geresnė komanda.“ Nugalėtojų treneris Rickas Carlisle'as negailėjo pagyrų auklėtiniams: „Šį sezoną mums daug teko ištverti: traumų, nesėkmių, tačiau geriausią krepšinį pradėjome žaisti laiku ir vietoje.“

Antradienio dvikovoje Dalaso komanda nuo pat pradžių perėmė iniciatyvą, tačiau „Spurs“ lyderiams T.Duncanui ir Tony Parkeriui įpusėjus rungtynėms pavyko išlyginti žaidimą. Vis dėlto po pertraukos jie pritrūko komandos draugų paramos – kartu per 24 minutes pelnė 33 iš 45 komandos taškų. T.Duncanas ir 26 taškus pelnęs T.Parkeris pirmą kartą neįveikė NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio barjero.

Aikštės šeimininkams nesisekė stabdyti „Mavericks“ žvaigždės Dirko Nowitzkio (31 taškas) ir NBA geriausiu šeštuoju žaidėju išrinkto Jasono Terry (19). „Svarbiausias dalykas – man pavyko rasti gerą žaidimo ritmą. Pataikiau pirmuosius metimus, pavyko keli sudėtingesni prasiveržimai ir patikėjau savo jėgomis“, – sakė vokiečių krepšinio vunderkindas D.Nowitzkis.