2011 11 08

Startavo Europos mėgėjų krepšinio lyga: lietuvaičiai patyrė ir pergalės, ir pralaimėjimo skonį

Savaitgalį Minske, Baltarusijoje, startavo Europos mėgėjų krepšinio lyga, kurioje Lietuvai atstovauja dvi komandos – Kauno ir Vilniaus rinktinės.
Vilniaus rinktinė
Vilniaus rinktinė / vkl.lt nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Didelio vietos žiniasklaidos dėmesio susilaukusiose rungtynėse, Vilniaus krepšinio lygos (VKL) rinktinė 101 :73 (16:27, 27:26, 24:17, 34:17) nusileido pirmojo turo šeimininkams – Minsko „NBL“ lygos geriausiems žaidėjams.

Rungtynių pradžia žadėjo lygią ir įdomią dviejų kaimyninių šalių akistatą. Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė lietuviai, išsiverždami į priekį 5:0. Vis dėl to po lengvo nokdauno minskiečiai greitai atsigavo ir antroje pirmojo kėlinuko pusėje perėmė iniciatyvą bei laimėjo kėlinuką  rezultatu – 16:13.

Nuo šio momento šeimininkai iniciatyvos nebepaleido, ir visą laiką pirmavo didesniu ar mažesniu skirtumu, o trečiajame kėlinuke, susižeidus Vilniaus krepšinio lygos rinktinės kapitonui Alfredui Lukoševičiui, vilniečių žaidimas sutriko. Puikiai pataikydami iš įvairių distancijų  šeimininkai ketvirtojo kėlinuko metu pelnė net 37 taškus ir nutolo nuo svečių gana solidžiu skirtumu bei laimėjo susitikimą rezultatu 101:73.

„Vilniaus krepšinio lyga“: Rokas Garlauskas 23, Edgaras Žemaitis ir Juozas Petravičius po 15, Laurynas Skapas 6, Alfredas Lukaševičius ir Tomas Steikūnas po 4, Jonas Staniulis 3, Linas Laukis 2, Darius Dzikas 1, Simas Aleksandravičius 0.

Po skaudaus pralaimėjimo - pergalė prieš Latviją

Pralaimėję atidarymo rungtynes baltarusiams, antrosiose lietuvaičiai atrodė daug šviežesni ir iškovojo istorinę pergalę čempionate – 68:77 (11:23, 20:16, 17:19, 21:19). Rungtynes Vilniaus krepšinio lygai lygai atstovaujantys krepšininkai pradėjo kibiai gindamiesi ir tai davė greitų rezultatų – jau rungtynių pradžioje vilniečiai spurtavo – 10:2.

Po po latvių paprašytos minutinės pertraukėlės komandų žaidimas išsilygino, visgi pirmąjį ketvirtį vilniečiai pabaigė turėdami savo  rankose apčiuopamą persvarą – 23:11.  Antrajame kėlinuke latviams kiek pavyko sumažinti atsilikimą. „Braliukus“ į priekį nenuilstamai tempė ekipos snaiperis Rubenis Kasparas. Šis krepšininkas  antrajame ketvirtyje įmetė 15 iš 20 Latvijos rinktinės taškų bei padėjo savo komandai sumažinti vilniečių pranašumą iki aštuonių taškų.

Rungtynėms įpusėjus VKL rinktinė pirmavo – 31:39.  Trečio ketvirčio metu vilniečiams pavyko atstatyti dešimties taškų pranašumą. Vis dėl to kėlinuko pabaigoje vieno iš komandos lyderių Juozo Petravičiaus trauma privertė sunerimti komandos draugus ir trenerį, nes prieš akis laukė lemiama atkarpa ir kova dėl pirmosiosios pergalės Europos mėgėjų krepšinio lygoje. Vilniečiai nesutriko ir užtikrintai sužaidę lemiamą ketvirtį šventė pergalę rezultatu – 77:69.

„Vilniaus krepšinio lyga“: Rokas Garlauskas 17, Tomas Steikūnas 13, Laurynas Skapas 11, Edgaras Žemaitis 10, Juozas Petravičius 9, Alfredas Lukaševičius 8, Jonas Staniulis 4, Linas Laukis 3,  Darius Dzikas 2, Simas Aleksandravičius 0.

Kauniečiai pasirodė panašiai

Tokį pat rezultatą (1 pergalė; 1 pralaimėjimas) pasiekė ir Kauno krepšinio lygos komanda. Pirmojoje dvikovoje kauniečiai gana įtikinamai įveikė Sankt Peterburgo ekipą 83:40 (25:15, 22:7, 17:4, 19:14). Kauniečiai iniciatyvą perėmė nuo pat pirmųjų rungtynių minučių ir visą rungtynių laiką didindami persvarą iškovojo triuškinančią pergale. Antrosiose rungtynėse Kauno miesto atstovai privalėjo pripažinti Ukrainos krepšininkų pranašumą 101:82 (21:27, 24:15, 22:16, 34:24). Nors rungtynių pradžioje pajeėgesni atrodė kauniečiai,  antrajame kėlinuke iniciatyva perėmė svečiai iš Ukrainos ir nebepaleido  iniciatyvos iki rungtynių pabaigos, taip švesdami užtikrintą pergalę.