2011 03 31

Su varžovu susipešęs Žydrūnas Ilgauskas buvo išvarytas iš aikštės

Penkiasdešimt antrą pergalę 75-ose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo trečiąją vietą penkiolikos komandų Rytų konferencijoje užimantis Žydrūno Ilgausko Majamio „Heat“ klubas.
Žydrūnas Ilgauskas
Žydrūnas Ilgauskas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečiadienį svečiuose Majamio krepšininkai 123:107 (32:29, 31:23, 25:29, 35:36) įveikė keturioliktojoje pozicijoje esančią Vašingtono „Wizards“ (18 pergalių ir 56 pralaimėjimai) komandą.

35 taškus nugalėtojams pelnė LeBronas Jamesas, 33 – Dwyane'as Wade'as, 26 – Chrisas Boshas, 12 – Jamesas Jonesas, po 6 – Mike'as Bibby'is ir Eddie'is House'as.

Arenos šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė Jordanas Crawfordas (39 tšk.), Maurice'as Evansas (21 tšk.), Othyusas Jeffersas (15 tšk.), Andray'us Blatche'as (14 tšk.) bei JaVale'as McGee (12 taškų).

AFP/Scanpix nuotr./Žydrūnas Ilgauskas ir Johnas Wallas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Žydrūnas Ilgauskas ir Johnas Wallas

Ž.Ilgauskas per pusantros minutės (01:39) pelnė du taškus – pataikė 1 dvitaškį iš 2. Po susistumdymo antrajame kėlinyje su Johnu Wallu Ž. Ilgauskas buvo nubaustas tyčine pražanga bei kartu su varžovu pašalintas iš aikštės.

Antrajame ketvirtyje vykstant svečių atakai 35 metų 221 cm ūgio lietuvis trinktelėjo alkūne prieš jį besigynusiam J.Wallui. Amerikietis netrukus atsakė smogdamas lietuviui kumščiu į šonkaulius ir tuoj pat tarp abiejų žaidėjų kilo susistumdymas. Čia pat abu karštakošius nuramino komandos draugai.

Teisėjai Ž.Ilgauskui ir J.Wallui skyrė diskvalifikacines pražangas ir išsiuntė į rūbinę. Mačą turėjo baigti persirengimo kambaryje ir 38 metų 206 cm ūgio Juwanas Howardas, puolęs padėti lietuviui.