2014 02 28 /23:27

Sudužusios viltys Eurolygoje: Kauno „Žalgiriui“ neužteko kvapo nugalėti „Bayern“ – 73:79

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui penktadienio mačas Eurolygos „Top 16“ etape prilygo finalui: pergalės atveju kauniečiai dar turėjo galimybių kabintis F grupėje už geidžiamos ketvirtosios vietos, o kluptelėjimas turėjo reikšti, kad galima susitaikyti su tuo, kad kova Eurolygoje baigsis po „Top 16“ etapo. Ir žalgiriečiai dabar Eurolygos sezone žengs antruoju scenarijumi: penktadienį Miunchene jie po atkaklios kovos nusileido vietos „Bayern“ ekipai 73:79 (24:20, 16:18, 19:14, 14:29) ir turi tik teorinius šansus kovoti dėl vietos atktintamuosiuose mačuose.
Kauno „Žalgirio“ ir „Bayern“ dvikova
Kauno „Žalgiris“ – Miuncheno „Bayern“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vieną pergalę iki penktadienio „Top 16“ etape iškovoję žalgiriečiai šiandien siekė revanšo akistatoje su Miuncheno „Bayern“ komandą. Pastaroji savo sąskaitoje turėjo 3 pergales ir 4 pralaimėjimus bei grupėje žengė penktoje vietoje.

Namuose Sauliaus Štombergo treniruojama komanda varžovams nusileido 66:84. Jei Kauno ekipa būtų laimėjusi, ji vytųsi tris F grupės ekipas, kurios turėjo po tris laimėjimus. Dabar „Žalgiriui“ lieka santykius aiškintis su taip pat vieną laimėjimą F grupėje turinčia Belgrado „Partizan“ ekipa. Vargu, ar grupės lyderiai dalins pergales autsaideriams, o kauniečiai savo grupėje yra įveikę kol kas tik „Partizan“.

Sėkmingai penktadienio vakarą dvikovą Miunchene pradėję Kauno krepšininkai pirmąsias dvidešimt minučių kontroliavo mačo eigą ir visą laiką pirmavo, neleisdami šeimininkams užčiuopti savo žaidimo.

Ne kartą buvo, kad ant kulnų lipę „Bayern“ žaidėjai gaudavo solidų atkirti nuo žalgiriečių ir buvo priversti vėl vytis: ypač „Žalgiriui“ pasisekė spurtas antrame kėlinyje, kai jiems pirmaujant vos 34:32, tritaškius pelnė Robertas Javtokas ir Martynas Pocius ir kauniečiai įgijo solidžiausią turėtą persvarą – 40:32. Tiesa, Miuncheno krepšininkai padarė viską, kad iki antrojo kėlinio pabaigos šis atotrūkis sumažėtų, o ekipos ilsėtis eitų žalgiriečiams pirmaujant tik 40:38.

Trečiame kėlinyje šeimininkai pirmą kartą per mačą išsiveržė į priekį 46:45, turėjo 4 taškų persvarą 52:48, bet „Žalgiris“ vėl perėmė iniciatyvą ir likus kautis trečiame ketvirtyje vieną minutę pirmavo 57:52, o ketvirtį laimėjo 59:52.

Viskas apsivertė aukštyn kojomis ketvirtojo kėlinio pradžioje – laimėję atkarpą 8:0, vokiečiai išsiveržė į priekį 60:59. Nors „Žalgiris“ dar priešinosi, tritaškiais žudžiusi Miuncheno ekipa pabėgo ir likus kovoti 1 min. jau turėjo 9 taškų persvarą – 79:70. Kauniečiams pritrūko jėgų nugalėti panašaus pajėgumo ekipą – visas jėgas jie išnaudojo siekdami pirmauti tris kėlinius.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 18 (7/10 dvit., 1/2 trit., 4 atk. kam., 19 n.b.), Šarūnas Jasikevičius 15 (1/6 dvit., 3/3 trit., 4 rez. perd.), Martynas Pocius 11 (1/6 trit.), Tadas Klimavičius 10 (4 atk. kam.), Justinas Dentmonas 8 (0/4 dvit., 2/7 trit., 6 praž.), Vytenis Čižauskas (0/3 dvit., 4 per. kam., 3 kl., 3 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius ir Artūras Milaknis po 3.

„Bayern“: Bryce‘as Tayloras 22 (3/3 trit., 20 n.b.), Malcolmas Delaney (2/6 dvit., 6 rez. perd.), Johnas Bryantas (4/10 dvit., 11 atk. kam.) ir Robinas Benzingas po 11, Borisas Savovičius 10 (5 atk. kam.), Chevonas Troutmanas 6.

Statistika

„Bayern“ – „Žalgiris“ 79:73

Dvitaškiai: 47 proc. (20/43) – 41 proc.(14/34)

Tritaškiai: 40 proc. (8/20) – 42 proc. (11/26)

Baudų metimai: 78 proc. (16519) – 89 proc. (12/14)

Atkovoti kamuoliai: 41 – 28

Klaidos: 16 –14

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 18

Perimti kamuoliai: 6 – 10

Blokai: 3 – 3

F grupės devintojo turo mačą Kauno „Žalgiris“ kovo 6 dieną namuose žais su Maskvos CSKA (Rusija) klubu, kuriam pirmojo rato dvikovą svečiuose pralaimėjo 62:77.

F grupėje pirmauja po septynias pergales iš aštuonių galimų iškovoję Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ (Ispanija) krepšininkai. „Karališkasis“ klubas penktadienį savo aikštėje 80:57 nugalėjo grupės autsaiderę Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) ekipą:

Madrido „Real“ – Belgrado „Partizan NIS“ 80:57 (22:17, 24:10, 15:13, 19:17).

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) 1 7 554:645

E grupėje pirmauja visas aštuonias pergales iškovojusi „FC Barcelona“ (Ispanija) komanda.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 1 7 572:654

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.

Pirmasis kėlinys

Komandos beveik minutę klydo, nepataikė ir taškus su bauda pirmasis pelnė R.Javtokas – 3:0 pirmavo „Žalgiris“.

Aikštėje pasirodęs Nihadas Djedovičius pelnė tritaškį ir tapo lygu – 3:3.

4 min. po dviejų bandymų M.Pocius vis dėlto pelnė tritaškį ir žalgiriečiai vėl pirmavo 3 taškų skirtumu 6:3. Nors varžovai po to atsakė dvitaškiu, M.Pocius dar kartą taikliai metė ir kauniečiai 5 min. pirmavo 8:5.

7 min.R.Benzingas išlygino rezultatą 8:8, bet T.Klimavičius sugebėjo vėl išvesti savo ekipą į priekį 10:8. Maža to – vos tik „Bayern“ išlygino rezultatą, tas pats T.Klimavičius smeigė tritaškį – 13:10.

Likus žaisti 2 min. kauniečiai įsibėgėjo – po T.Klimavičiaus dviejų taškų žalgiriečiai pirmavo 17:14.

Po Š.Jasikevičiaus tritaškio 9 min. kauniečiai pirmavo net 6 taškų skirtumu – 22:16, o pasibaigus pirmam kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 24:20.

Antrasis kėlinys

Antrame kėlinyje abi ekipos taikliai mėtė į krepšį, tačiau po 4-ių iš eilės M.Pociaus taškų 2 min. „Žalgiris“ pirmavo 30:24.

Nors po to ekipos negalėjo pelnyti taškų, J.Bryantas 5 min. įmetė tritaškį ir sumažino kauniečių atotrūkį perpus – 30:27.

„Bayern“ pradėjo labiau spausti svečius ir 7 min. šeimininkai sumažino skirtumą iki 32:34. Tačiau  tuomet „Žalgiris“ pasirodė kaip labai kietas riešutas varžovams – tritaškį pataikė R.Javtokas, tolimą metimą įmetė V.Čižauskas ir žalgiriečiai vėl pabėgo 40:32.

Per likusias kelias minutes šeimininkai siekė kuo greičiau sumažinti skirtumą, o kauniečiai stengėsi pasinaudoti varžovų klaidomis po greitų ir nerezultatyvių atakų. Paskutinę antrojo kėlinio minutę „Žalgiris“ pirmavo 40:36.

Nors kauniečiai pagirtinai kovojo, „Bayern“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vieno metimo ir po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo tik 40:38.

Trečiasis kėlinys

Nors kauniečiai pirmieji pelnė taškus, tačiau jau 2 min. šeimininkai pasivijo „Žalgirį“ ir jis pirmavo tik 43:42.

Trečiojo klėinio 4 min. pirmą kartą „Bayern“ išsiveržė į priekį 46:45, tačiau V.Lipkevičius įmetė tritaškį ir vėl žalgiriečiai pirmavo 48:46. Tačiau ir šeimininkai atsakė tritaškiu – vėl išsiveržė į priekį 49:48.

Maža to – B.Tayloras įmetė tritaškį ir „Bayern“ 7 min. pabėgo 52:48. Nenuleidę rankų kauniečiai, likus kovoti 2 min., po taiklių Š.Jasikevičiaus baudų išlygino rezultatą 52:52, o po A.Milaknio tritaškio , Š.Jasikevičiaus dviejų taškų išsiveržė į priekį 57:52.

Paskutinę kėlinio sekundę įmetė T.Klimavičius ir po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 59:52.

Ketvirtasis kėlinys

Dvi minutes nė vienai komandai nesisekė pataikyti: pirmasis taiklų tolimą metimą įmetė B.Tayloras ir sumažino Kauno ekipos persvarą iki 55:59. Dar labiau situacija sukomplikavo J.Bryantas – pelnė dvitaškį ir 3 min. „Bayern“ vėl atsiliko tik 57:59.

4 min. M.Delaney pataikė du taškus ir įmetė baudą – „Bayern“ išsiveržė į priekį 60:59. Kauniečiai 4 min. atkarpą pralaimėjo 8:0.

5 min. „Bayern“ pirmavo 62:60, bet neįtikėtiną tritaškį įmetė J.Dentmonas ir kauniečiai vėl pirmavo 63:62.

Vėl pradėję kibiai gintis šeimininkai sugėbėjo B.Tayloro pastangomis išsiveržti į priekį – 67:63.

„Žalgiris“ nebuvo linkęs kapituliuoti – likus kovoti 4 min. Š.Jasikevičius įmetė tritaškį, komandos „pasidalino“ dvitaškiais ir „Bayern“ pirmavo 71:70.

Tačiau ir vėl B.Tayrolas įmetė tritaškį – likus žaisti 2 min. vokiečių ekipa pirmavo 74:70. Likus kovoti 1 min.40 sek. tritaškį įsūdė M.Delaney, kauniečiai prarado kamuolį, praleido du taškus į savo krepšė ir tapo aišku, kad 9 taškų „Žalgiris“ nesugebės „atmušti“.

Mačas baigėsi rezultatu 79:73 „Bayern“ naudai.