2009 11 21

Superdvikovoje pergalę šventė „Žalgiris“ (nuotraukos)

Vienvaldžiais Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiais tapo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Jie šeštadienio dvikovoje namie 67:64 (17:16, 19:13, 19:13, 12:22) įveikė titulą ginančią Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą. Pastaroji suklupo po septynių pergalių iš eilės.
„Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynių akimirkos
Kauniečiai iniciatyvą laiko taiklių tritaškių dėka. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Rungtynių pradžioje vyko gana atvira ir lygi kova, tačiau jau nuo antro kėlinio savo sąlygas ėmė diktuoti „Žalgirio“ krepšininkai. Jų gynybos siena tapo nepramušama – vilniečiai tik po penkių minučių sugebėjo pelnyti pirmuosius taškus. Tuo tarpu kauniečiai daugiausia Marcuso Browno tritaškiais metimais padidino pranašumą iki dviženklio skaičiaus.

Po pertraukos iš M.Browno lyderio vaidmenį perėmė Martynas Pocius ir Dainius Šalenga. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai nerado būdų, kaip juos sustabdyti, nesugalvojo, kaip įveikti klampią žalgiriečių gynybą.

Pasipylusios klaidos ir pražangos neleido „Lietuvos ryto“ krepšininkams atsitiesti iki pat rungtynių paskutinių minučių. Šiek tiek atsipalaidavę ir daug jėgų išnaudoję aikštės šeimininkai pabaigoje leido varžovams priartėti, tačiau dramatiškam scenarijui neliko laiko.

Krapikas: nuliūdino ketvirto kėlinio pabaiga (komentarai)

Kurtinaitis: tragedijos iš to nedarome (komentarai)

„Žalgiris“ taikliau metė dvitaškius (43,3 proc., vilniečių – 32,3 proc.), šiek tiek nusileido kovoje dėl atšokusių kamuolių 32:36, tačiau padarė mažiau klaidų – 11:16.

Kitose šeštadienio LKL rungtynėse Prienų „Rūdupis“ namuose 89:65 (24:11, 21:25, 26:10, 18:19) sutriuškino jaunąją Vilniaus „Perlo“ ekipą.

22 taškus nugalėtojams pelnė Gintautas Vileita, 21 – Povilas Šakinis, 19 – Giedrius Jankauskas, 12 – Gediminas Maceina. Sostinės ekipoje sėkmingiausiai žaidė Jonas Valančiūnas. Jis pelnė 14 taškų, Kristijonas Gaška ir Eimantas Bendžius – po 10 taškų.

Starto penketai

„Žalgiris“: M.Brownas, M.Kalnietis, T.Watsonas, D.Šalenga, T.Klimavičius.
„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius, A.Baynesas, D.Zavackas, B.Popovičius, A.Jomantas.

Pirmas kėlinys

Rungtynės prasideda kovingai, vilniečiai dviem tritaškiais išsiveržia į priekį 6:4, tačiau A.Baynesas gauna antrą pražangą. Sporto halėje matyti sirgalių su respiratoriais, papuoštais žalia spalva ir užrašu „Žalgiris“. Abi komandos daug dėmesio skiria gynybai, įpusėjus ketvirčiui po A.Jomanto tritaškio 11:7 laimi „Lietuvos rytas“.

Po minutės pertraukėlės žalgiriečiai išlygina ir persvaria rezultatą savo naudai 13:11. B.Popovičiaus metimą įspūdingai blokuoja T.Klimavičius. Kauniečiai pagirtinai žaidžia gindamiesi, varžovai taškus pelno tik nuo baudų metimo linijos. M.Bjelica dvitaškiu lygina rezultatą 16:16. Pirmą kėlinį nežymia persvara laimi „Žalgiris" – 17:16.

Antras kėlinys

Kauniečiai po T.Klimavičiaus dvitaškio pirmauja 19:16, tačiau klysta puolime ir nesugeba padidinti skirtumo. Komandos kelias minutes nepelnoi taškų. „Žalgirio“ greitas kontratakas svečiai stengiasi nutraukti prasižengdami aikštės viduryje. M.Brownas ir D.Šalenga smeigia taiklius tritaškius, aikštės šeimininkai šauna į priekį 25:16, R.Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės.

M.Gecevičius pelno pirmuosius taškus vilniečiams po 5 minučių tylos – 25:18. Po D.Šalengos tritaškio ir taiklaus baudos metimo komandas skiria 11 taškų – 29:18. M.Bjelica prasižengia trečią kartą. Vilniaus komanda ir toliau nesugeba užvesti savo puolimo mašinos, po M.Pociaus taiklaus tritaškio komandas skiria 13 taškų – 36:23. Po D.Zavacko tritaškio įpusėjus rungtynėms žalgiriečių persvara tik 7 taškai – 36:29.

Trečias kėlinys

Po pertraukos svečiai buvo užsimoję sumažinti skirtumą, tačiau netrukus M.Brownas tritaškiu vėl didina savo persvarą iki 11 taškų – 42:31. Įpusėjus rungtynėms 44:34, vilniečių puolimas stringa, metimai nepasiekia tikslo.

Aikštėje vyksta gana lygi kova, žalgiriečiams kol kas pavyksta išlaikyti iniciatyvą ir pranašumą savo rankose – 48:41. M.Pocius įsisiautėja – puolime pataiko ir nuo trijų taškų linijos, pelno taškus ir po aštrių prasiveržimų. M.Gecevičius sužingsniuoja, trenkia kamuolį į parketą – tęsiasi vilniečių klaidų serija. Po trijų kėlinių žalgiriečiai priekyje 55:42.

Ketvirtas kėlinys

M.Kalnietis dvitaškiu didina aikštės šeimininkų pranašumą iki 15 taškų – 57:42. Penktą kartą prasižengia vilniečių kapitonas S.Babrauskas. Svečius ima traukti M.Gecevičius, tačiau varžovus vėl nuramina M.Browno tolimas taiklus tritaškius – 62:46. Vilties atsiranda, kai po J.Sinicos tritaškio skirumas sumažėja iki 12 taškų – 62:50, tačiau kauniečiai kietai ginasi ir verčia klysti varžovus.

Penktą pražangą gauna ir ant atsarginių suolo sėda geriausias kauniečių kovotojas dėl atšokusių kamuolių T.Watsonas. M.Brownas prasižengia trečią kartą, bet nenori to pripažinti, snaiperio ranką pakelia treneris G.Krapikas. Vilniečiai vėl klysta puldami, R.Kurtinaičio veide atsiranda ironiška šypsena. D.Zavackas už pernelyg emocingą reagavimą į teisėjų skirtą pražangą gauna techninę pražangą.

M.Bjelica gauna penktą pražangą. D.Zavackas pataiko tris baudų metimus ir grąžina intrigą likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes – 66:59. A.Jomantas tritaškiu skirtumą mažina iki 5 taškų – 67:62. Kauniečių ataka netaikli, D.Zavackas pelno dar du taškus, tačiau laiko daugiau nelieka. „Žalgiris“ švenčia pergalę 67:64.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams