2014 03 30 /21:27

Superklubas – „TonyBet“ per dvi dienas nukovė abu Lietuvos krepšinio grandus ir iškovojo LKF taurę

Prienų „TonyBet“ krepšininkai sukūrė tikrą stebuklą. Praėjusių metų LKF taurės laimėtojai sugebėjo pakartoti savo žygį į viršūnę net tada, kai turnyre žaidė abu Lietuvos superklubai. Pusfinalyje Panevėžyje nukovę Kauno „Žalgirį“, prieniškiai sekmadienio vakare finale 92:91 (22:23, 20:29, 20:14, 19:15, 11:10) po pratęsimo palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir iškovojo pirmą sezono trofėjų.
Prienų „TonyBet“ triumfas
Prienų „TonyBet“ triumfas / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ turėjo saugią persvarą – 52:42. Vis dėlto prieniškiai geriau pradėjo antrą mačo dalį ir neleido vilniečiams nutolti.

Skirtumas iki ketvirtojo kėlinuko vidurio svyravo tarp 5 ir 9 taškų, tačiau visada priekyje būdavo „Lietuvos rytas“.

Tačiau lemiamo ketvirčio viduryje po kelių nesėkmingų D.Songailos epizodų „TonyBet“ rezultatą persvėrė – 75:74. Prieniškiai apsigynė, o M.Lukauskis smeigė tritaškį – 78:74.

„Lietuvos rytas“ varžovus pasivijo, tačiau M.Lukauskis įsmeigė antrą tolimą metimą per rankas – 81:78. R.Seibutis išlygino rezultatą likus 11 sek. A.Valeika kamuolį prarado, tačiau „TonyBet“ sugebėjo apsiginti nuo buvusio savo lyderio G.Oreliko bandymo veržtis po krepšiu.

Pratęsimas prasidėjo lygiai sužaidus 2 min. (87:87), tačiau R.Seibutis rezultatą persvėrė (89:88). P.Ivanauskas tritaškiu metimu išlygino rezultatą (91:91), J.Palacioso perdavimas nuskriejo į užribį ir „TonyBet“ turėjo 21 sek. J.Palaciosas pražanga sustabdė M.Lukauskį. Puolėjas vos ne vos įmetė pirmą baudą, antrą specialiai, kad ištiksėtų paskutinė sekundė, prametė ir prieniškiai pradėjo šėlti: LKF taurė – jų.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas (13/17 dvit.) 28, R.Seibutis (5/6 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 6 išprov. praž., 33 naud. bal.) 25, M.Gecevičius (3/5 trit.) 15, G.Orelikas ir D.Songaila (4 klaid., 6 atk. kam.) po 8, A.Kavaliauskas 4, O.Cookas (9 rez. perd.) 2, Z.Dowdellas 1.

„TonyBet“: L.Kisielius (5/11 tritaškiai) 24, A.Valeika (7/8 dvit., 7 atk. kam.) 17, M.Lukauskis (5 rez. perd., 4/8 trit.) 15, P.Ivanauskas 10, M.Linkevičius (11 atk. kam.) 9, V.Čepukaitis 8, G.Kadžiulis 5 (6 rez. perd.), Ž.Janavičius 4.

Pratęsimas: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 91:92 (23:22, 29:20, 14:20, 15:19, 10:11)

5 min. „Lietuvos rytas“ apsigynė ir G.Orelikas greitoje atakoje įmetė dvitaškį – 91:88. P.Ivanauskas pataikė tritaškį (91:91). J.Palacioso perdavimas nuskriejo į užribį ir „TonyBet“ turėjo 21 sek.

J.Palaciosas pražanga sustabdė M.Lukauskį. Puolėjas vos ne vos įmetė pirmą baudą, antrą prametė ir „TonyBet“ laimėjo LKF taurę.

4 min. A.Valeika išprovokavo pražangą, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą – 88:87. L.Kisielius, kuris surinko 24 taškus, prasižengė penktą kartą. R.Seibutis įmetė abi baudas – 89:88.

3 min. Tris dvitaškius iš eilės pataikęs J.Palaciosas išlygino rezultatą – 87:87.

2 min. M.Lukauskis įmetė tritaškį, J.Palaciosas – dvitaškį. Tritaškį pataikė ir L.Kisielius – 87:85.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 81:81 (23:22, 29:20, 14:20, 15:19)

10 min. Paskutinę atakos sekundę per rankas sudėtingą tritaškį įsūdė M.Lukauskis, o J.Palaciosas suklydo – 81:78. Likus žaisti 11,5 sekundžių R.Seibučio tritaškis išlygino rezultatą.

A.Valeika kamuolį prarado, tačiau „TonyBet“ sugebėjo apsiginti nuo G.Oreliko bandymo veržtis po krepšiu. Pratęsimas.

9 min. R.Seibutis sumetė baudų metimus – 76:78. L.Kisielius ir D.Songaila prasižengė po ketvirtą kartą, J.Palaciosas išlygino rezultatą – 78:78.

8 min. M.Lukauskis įsūdė puikų tritaškį – 78:74. „TonyBet“ sugebėjo apsiginti.

7 min. A.Valeika po puikaus M.Lukauskio perdavimo persvėrė rezultatą – 75:74. D.Songaila prasižengė puolime.

6 min. Vilniečiai suklydo ir Ž.Janavičius dar kartą priartino „TonyBet“ – 73:74. D.Songaila sužingsniavo.

5 min. R.Seibutis ir D.Songaila ėmėsi iniciatyvos (74:69). M.Linkevičius vos neįmetė tritaškio su pražanga, tačiau vieną iš trijų baudos metimų prametė – 71:74.

3 min. M.Lukauskio tritaškis sumažino skirtumą iki minimumo – 69:70.

2 min. Pirmos dvi lemiamo ketvirčio minutės neišsprendė nieko, komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis – 70:66.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 66:62 (23:22, 29:20, 14:20)

10 min. Iki paskutinės minutės pražangas „taupę“ Prienų krepšininkai buvo tik dukart pažeidę taisykles. Tai prieniškiai puikiai išnaudojo paskutinėje „Lietuvos ryto“ atakoje ir apsigynė, kai M.Gecevičius sužingsniavo. Vis dėlto prieniškiai rezultatyvios atakos nesurengė – 66:62.

9 min. Tritaškius metimus pataikė M.Gecevičius ir L.Kisielius – 66:61.

7 min. Prienų krepšininkai vis priartėdavo, tačiau rezultato niekaip neišlygino. Viena kita klaidelė gynyboje ir „Lietuvos rytas“ vis atsako taikliais metimais, o „TonyBet“ nekaip krito ir tritaškiai – 56:61.

5 min. Dėl gero A.Valeikos žaidimo po krepšiais bei gynyboje „TonyBet“ netruko vėl priartėti – 54:57.

2 min. Ketvirčio pradžioje „TonyBet“ įmetė kelis taškus, tačiau R.Seibutis tuoj nuramino varžovus tritaškiu – 57:46. Puldamas krepšį M.Lukauskis prasižengė ketvirtąjį kartą.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 52:42 (23:22, 29:20)

10 min. Kelios „TonyBet“ klaidos ir nesėkmingos atakos leido „Lietuvos rytui“ atstatyti rimtesnę persvarą (49:40), o G.Orelikas beveik su sirena tritaškiu pranašumą padidino iki dviženklio – 52:42.

8 min. „TonyBet“ užteko tik trumpam atsipalaiduoti ir R.Seibutis sumetė 4 taškus, o M.Gecevičius pridėjo tolimą metimą (45:36), tačiau prieniškiai smogė atgal – 40:45.

7 min. Du iš eilės L.Kisieliaus tritaškiai sumažino „TonyBet“ atsilikimą iki vieno metimo – 36:38.

5 min. Įpusėjus ketvirčiui M.Gecevičius pataikė tritaškį, o prieniškiai strigo ir „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė 8 taškus – 38:30.

4 min. Žaidimas ėjo taškas į tašką, tačiau po 7 iš eilės R.Seibučio taškų vėl pirmavo vilniečiai – 31:28.

1 min. Nors ketvirčio pradžioje prieniškiai išsiveržė į priekį (24:23), tačiau trečią pražangą gavo lyderis M.Lukauskis.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 23:22

10 min. „TonyBet“ per daug nutolti varžovams neleido (17:21), tačiau nieko negalėjo padaryti jau 12 taškų įmetusiam J.Palaciosui – 19:23. Ketvirtį taikliu tritaškiu užbaigė M.Linkevičius – 22:23.

8 min. G.Orelikas pataikė pirmą vilniečių tritaškį, D.Songaila pridėjo du taškus, o Ž.Janavičius gavo nesportinę pražangą. O.Cookas sumetė baudas ir vilniečiai jau pirmavo 17:12.

5 min. Kėliniui įpusėjus „Lietuvos rytas“ išlygino rezultatą – 10:10. Aštuonis taškus surinko J.Palaciosas.

3 min. „Lietuvos rytas“ prametė pirmus keturis metimus, o tylą nutraukė du dvitaškius pataikęs J.Palaciosas – 4:8.

2 min. Geras ženklas „TonyBet“ gerbėjams – L.Kisielius ir G.Kadžiulis rungtynes pradėjo dviem taikliais tritaškiais – 6:0.