TEO Rusijoje pralaimėjo

Puikiai prieš prancūzes sužaidė jaunoji Gintarė Petronytė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Gintarė Petronytė
0

Prasidėjo moterų Eurolygos atkrintamųjų rungtynių serijos. Jose 16 stipriausių lygos komandų, padalytos į 8 poras, žaidžia serijas iki 2 pergalių. Stipriausiai Lietuvos komandai – Vilniaus TEO aštuntfinalyje teko labai stiprus priešininkas – Rusijos Jekaterinburgo UGMK. Pirmas serijos rungtynes nesunkiai laimėjo Rusijos klubas – 91:61 (27:11, 20:19, 23:5, 21:26).

Rungtynės antradienį buvo žaidžiamos Rusijoje.

Jau pirmosiomis minutėmis aikštelės šeimininkė pabėgo į priekį 10:0. Lietuves traukė po traumos į aikštelę grįžusi Aurimė Rinkevičiūtė. Jos taiklūs tritaškiai sumažino skirtumą iki 12:6, tačiau rusės vėl spurtavo ir laimėjo kėlinį net 27:11.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje nepasikeitė – UGMK vienu metu įgijo net 25 taškų persvarą – 40:15 – lietuvaitės nesusitvarkė su baltaruse J.Levčenko bei lenke A.Birbzycka. Iki didžiosios pertraukos pagaliau prisitaikė J.Štreimikytė, paskutinės atakos metu iš toli pataikė D.Staugaitienė – 47:30.

Per trečiąjį kėlinį vilnietės surinko vos 5 taškus, aikštelės šeimininkės – 23 ir rungtynių baigtis tapo aiški – 70:35. Paskutiniame ketvirtyje Jekaterinburgo klubas pasiekė rekordinį skirtumą – 84:41 (tris tolimus metimus iš eilės pataikė A.Birbzycka). Tik tuomet prabudo A.Bimbaitė ir J.Štreimikytė – iki finalinės sirenos skirtumas sumažėjo iki 91:61.

UGMK A.Birbzycka 21, M.Stepanova 17, A.Jones 14, C.Pondexter 10, J.Levčenko 9, S.Gruda ir S.Abrosimova po 8.

TEO: J.Štreimikytė 23, A.Rinkevičiūtė 9, C.Langhorne ir A.Bimbaitė po 8, D.Staugaitienė 5, G.Petronytė ir N.Kuin po 4.

Atsakomosios rungtynės Vilniuje bus žaidžiamos sausio 30 dieną „Siemens“ arenoje. Jei prireiks trečių rungtynių, jos vėl bus žaidžiamos Jekaterinburge vasario 4 dieną.