2014 11 05

„Thunder“ krepšininkai daužė Joną Valančiūną, jam vos nelūžo nosis

Trečią pergalę ketvirtose NBA reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo bei lyderio poziciją Rytų konferencijoje su „Miami Heat“, „Chicago Bulls“ ir „Washington Wizards“ komandomis dalijasi Jono Valančiūno atstovaujamas „Toronto Raptors“ klubas.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / sustabdytas kadras

Antradienį namuose „Raptors“ krepšininkai beveik 19 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 100:88 (23:30, 28:22, 22:18, 27:18) nugalėjo ketvirtą nesėkmę per penkis mačus patyrusią bei keturioliktojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančią „Oklahoma City Thunder“ ekipą.

Starto penkete rungtynes pradėję lietuvis pelnė 6 taškus, puolime atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, išvengė klaidų ir dusyk prasižengė. Per nepilnas 13 žaidimo minučių (12:49) J.Valančiūnas pataikė 2 dvitaškius iš 5 bei realizavo abu baudų metimus.

Sebastianas Telfairas netyčia ranka pataikė „Raptors“ vidurio puolėjui į veidą. Po šio incidento lietuvis aikštelėje daugiau nepasirodė.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos krepšininkui rentgenu buvo patikrinta sumušta dešinioji ranka, tačiau medikai traumos neaptiko. Sutvarsčius ranką, šio kėlinio viduryje J.Valančiūnas pasirodė aikštelėje. Paskutinę kėlinio minutę „Thunder“ žaidėjas Sebastianas Telfairas netyčia ranka pataikė „Raptors“ vidurio puolėjui į veidą. Po šio incidento lietuvis aikštelėje daugiau nepasirodė.

Po rungtynių buvo atlikti tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad lietuviui nelūžo nosis ir jis galės su komanda vykti į Bostoną, kur žais kitas rungtynes.

Prie antrosios iš eilės nugalėtojų pergalės namuose svariausiai prisidėjo DeMaras DeRozanas (16 tšk.), Patrickas Pattersonas (14 tšk.), Tyleris Hansbroughas ir Louisas Williamsas (po 12 tšk.), Greivis Vasquezas (10 tšk.), Terrence'as Rossas bei Kyle'as Lowry'is (po 9 tšk.).

Ketvirtą nesėkmę iš eilės išvykoje šiame sezone patyrusių svečių gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Serge'as Ibaka (25 tšk. ir 11 sugriebtų kamuolių), Lance'as Thomas (14 tšk.), Reggie'is Jacksonas (13 tšk. bei 14 rezultatyvių perdavimų), Nickas Collisonas ir S.Telfairas (po 11 tšk.) bei Stevenas Adamsas (10 taškų).