2011 12 15 /20:36

Tomo Pačėso auklėtiniai liko per plauką nuo Eurolygos antirekordo

Gdynės „Asseco Prokom“ išvengė blogiausios visų laikų Eurolygos komandos vardo. Košmariškas rungtynes ketvirtadienį išvykoje prieš Kazanės „Unics“ klubą Tomo Pačėso auklėtiniai pralaimėjo net 41:68 (6:19, 5:16, 16:19, 14:14).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas pelnė 7 taškus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tragiškai rungtynes pradėję Lenkijos čempionai jau antrajame kėlinyje atsiliko net 7:30, o iki didžiosios pertraukos buvo pelnę vos 11 taškų („Unics“ – 35).

Šis rezultatas tapo blogiausiu per Eurolygos reguliarių sezonų istoriją. Iki visų laikų antirekordo „Asseco Prokom“ pritrūko 2 taškų, nes šių metų pradžioje Eurolygos atkrintamųjų varžybų mače Sienos „Montepaschi“ per pirmus du kėlinius į Pirėjo „Olympiacos“ krepšį įmetė vos 9 taškus.

„Asseco Prokom“ puolimas strigo ir po didžiosios pertraukos, o iki rungtynių pabaigos likus žaisti mažiau nei 5 minutes svečių deficitas tapo nepadorus – 27:64.

Rečiau rungtyniaujančius krepšininkus į aikštelę išleidusi „Unics“ kiek atsipalaidavo, o „Asseco Prokom“ mačą užbaigė spurtu 14:4. Tik jis leido Gdynės klubui išvengti gėdingo Eurolygos antirekordo – mažiausiai pelnytų taškų per mačą (35 – tik tiek 2003-iaisiais į Maskvos CSKA krepšį įmetė Novo Mesto KRKA).

Įprastai emocingai auklėtiniams vadovaujantis T.Pačėsas tokį „Asseco Prokom“ žaidimą stebėjo pasyviai sėdėdamas ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Sunkiai mačas klostėsi ir Donatui Motiejūnui, bet jis buvo vienas geriausių pralaimėtojų gretose – pelnė 7 taškus (2/5 dvit., 1/4 trit.) ir atkovojo 6 kamuolius. Rezultatyviau už lietuvį žaidė tik J.Blassingame'as (10 tšk.).

„Unics“ ekipoje šiame mače pasirodė visi 12 registruotų krepšininkų, o daugiausia taškų pelnė Henry Domercantas (18 tšk., 8 atk. kam.), Terrellas Lyday (12 tšk.) ir Kelly McCarty (10 tšk.).

Vos kartą per devynis mačus D grupėje laimėjusi „Asseco Prokom“ jau anksčiau buvo praradusi visas galimybes patekti į Eurolygos „Top 16“ etapą, o „Unics“ tęsia kovą dėl antros vietos grupėje.