2010 01 28

Tragiška „Top-16“ pradžia: „Žalgiris“ sutryptas Lenkijoje (statistika)

Kauno „Žalgirio“ klubas Eurolygos „Top-16“ etapo kovas G grupėje ketvirtadienį pradėjo tragišku pralaimėjimu Tomo Pačėso vadovaujamai Gdynės „Asseco Prokom“ komandai – 65:89 (18:25, 18:20, 16:22, 13:22).
Ramūnas Butautas
Didžiausias R.Butauto galvos skausmas – išretėjusi priekinė linija.

Mačo pradžioje įspūdingą solo pasirodymą surengė ir visus Ramūno Butauto auklėtinių bandymus apsiginti į šipulius daužė vikrusis varžovų atakų dirigentas Davidas Loganas (20 tšk., 8 rez. perd.), tad šeimininkai netruko susikrauti dviženklės persvaros (7:17).

Žaidimo skonį pajutę T.Pačėso auklėtiniai trumpam leido svečiams atsitiesti (18:22), tačiau po didžiosios pertraukos įjungė aukštesnę pavarą ir nepaliko jokių klausimų, kas taps mačo nugalėtoju. Rekordinį 24 taškų pranašumą „Asseco Prokom“ krepšininkai susikrovė ketvirtame kėlinyje.

Be pagrindinių aukštaūgių – negaluojančių Traviso Watsono ir Tado Klimavičiaus – žaisdama „Žalgirio“ komanda sugebėjo po varžovų krepšiu atkovoti net 15 kamuolių. Deja, išnaudoti antrų galimybių nepavyko dėl tragiško pataikymo – 17/40 dvitšk. (42 proc.) ir 5/29 tritšk. (17 proc.). Tuo tarpu Lenkijos čempionai viso susitikimo metu kauniečių gynybą tiesiog bombardavo taikliais tritaškiais (12/20 tritšk., 60 proc.).

Kitas įdomus faktas – vidutiniškai net 81 tašką reguliariajame Eurolygos sezone į savo krepšį praleisdavusi „Asseco Prokom“ ekipa „Žalgiriui“ vakar leido įmesti vos 65 taškus.

Kitas Eurolygos „Top-16“ etapo G grupės „Žalgiris“ žais po savaitės, vasario 3 dieną, namuose su Ramūno Šiškausko atstovaujama Maskvos CSKA (Rusija). Ji kovas antrajame Eurolygos etape pradėjo pergalingai – 86:78 palaužė Malagos „Unicaja“ (Ispanija).

Statistika

Be jau minėto D.Logano, pirmaisiais smuikais nugalėtojų gretose griežė Danielis Ewingas (16 tšk.) ir Ronnie Burrellas (13 tšk., 7 atk. kam.).

Rungtynių eiga

Kauno „Žalgirio“ strategas Ramūnas Butautas dvikovą pradeda tokiu startiniu penketu – M.Kalnietis, M.Pocius, M.Brownas, D.Šalenga ir M.Begičius.

Tuo tarpu jo oponentas Tomas Pačėsas nuo pirmųjų minučių į aikštelę išleidžia D.Loganą, J.Harringtoną, R.Burrellą, P.Szczotka ir A.Hrycaniuką.

Pirmas kėlinys

Mačą aktyviau pradeda Lenkijos čempionai – penkis taškus iš eilės pelno vikrusis D.Loganas. Laimė, tritaškį pataiko „Žalgiro“ kapitonas D.Šalenga (3:5). Dabar jau M.Begičius prideda keturis taškus iš eilės, tačiau kauniečiai niekaip nespėja paskui D.Loganą – Lenkijos pilietybę turintis amerikietis vos per 3 minutes jau yra surinkęs 9 taškus (7:12). D.Logano šou tęsiasi: įžaidėjas jau pelnė 12 iš 15-os savo komandos taškų (7:15). Sužaidus 6 minutes „Asseco Prokom“ persvara pasiekia dviženklę ribą (7:17).

„Žalgirio“ vežimą į priekį trukteli kapitonas D.Šalenga, smeigiantis du tritaškius iš eilės (13:19). Svečiams taškus kol kas renka tik M.Begičius (6 tšk.) ir D.Šalenga (9 tšk.) (15:22). Šią tradiciją  S.S.Vene nutraukia tik priešpaskutinę pirmo kėlinio minutę (17:22). Pirmosios 10 minučių baigiasi taikliu D.Ewingo tritaškiu, o tokios pačios vertės M.Pociaus metimas tikslo nepasiekia (18:25).

Antras kėlinys

Pirmuosius taškus rungtynėse pagaliau pelno A.Čapinas (20:25). Q.Woodsas į tai atsako galingu dėjimu (20:27). Kauniečiai ir toliau stringa puolime: antrą bloką rungtynėse gauna A.Čapinas, nepataiko ir D.Šalenga. Laimė, puolime strigti pradeda ir šeimininkai (23:30).

Pasinaudodami žalgiriečių problemomis po krepšiu „Asseco Prokom“ krepšininkai pelno keturis lengvus taškus ir susigrąžina dviženklę persvarą (23:34). R.Butautas prašo dar vienos minutės pertraukėlės. M.Delašas pataiko dvitaškį nuo lentos (25:34), tačiau M.Brownas už kalbas su teisėjais gauna techinę pražangą.

„Asseco Prokom“ šią situaciją išnaudoja maksimaliai (25:38). Ilgai tylėjęs D.Loganas vėl pelno 5 taškus iš eilės ir padidina šeimininkų pranašumą iki rekordinės žymos (28:43). „Žalgirį“ į priekį pastaruoju metu traukia tik M.Delašas (30:43). Kėlinys baigiasi taikliu M.Browno dvitaškiu, beje, „Žalgirio“ lyderiui tai yra tik pirmieji taškai šiose rungtynėse ir ilsėtis kauniečiai išeina sumažinę savo deficitą iki vienženklio (36:45).

Trečias kėlinys

Kėlinio pradžioje komandos apsikeičia sėkmingomis atakomis (38:48). „Asseco Prokom“ sėkmingai baigia dar dvi savo atakas, o tuo pačiu atsakyti nesugebėjęs „Žalgiris“ vėl pralaimi 15 taškų skirtumu (38:53). R.Butauto auklėtinių laivas toliau skęsta (38:58).

Kauniečiai bando atsitiesti (42:58), tačiau vaikiškos klaidos puolime neleidžia nė pagalvoti apie galimybę ištirpdyti solidžią šeimininkų persvarą (42:60). A.Milaknio tritaškis (45:62). D.Ewingas ir M.Pocius apsikeičia tritaškiais (48:65). Sėkmingai žaidžia „Žalgirio“ naujojas M.Delašas (52:67), deja, kauniečių deficitas prieš lemiamą rungtynių kėlinį yra daugiau nei didelis.

Ketvirtas kėlinys

M.Brownas toliau neranda savęs – rezultatyviausias visų laikų Eurolygos krepšininkas nepataiko iš po krepšio (54:69). Žalgiriečiai nė iš tolo neprimena tos komandos, kuri sugebėjo sukurti stebuklą ir prasibrauti tarp 16 stipriausių Europos komandų. Kauniečiai klysta elementariose situacijoje, už varžovus atrodo pusę žingsnio lėtesni, o „Asseco Prokom“ tuo noriai naudojasi (56:77). Sužaidus pusę kėlinio P.Zamojskis smeigia dar vieną tritaškį (59:83).

Penktą asmeninę pražangą užsidirba M.Delašas. Eurolygoje debiutavęs kroatas per 21 minutę surinko 14 taškų. „Asseco Prokom“ toliau diktuoja savo sąlygas (63:86). Rungtynes taikliu tritaškiu baigia P.Zamojskis – 65:89 (18:25, 18:20, 16:22, 13:22).

Situacija prieš rungtynes

Aukšta nata reguliarųjį sezoną baigę R.Butauto auklėtiniai pergalių seriją bandys pratęsti išvykoje kovodami su lietuvio T.Pačėso treniruojama Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija) ekipa.

Tiesa, palaužti savo tvirtovėje paprastai net ir Europos grandams į atlapus tvirtai kimbančius Lenkijos čempionus lengva tikrai nebus. Juolab kad į pirmąsias Eurolygos „Top-16“ etapo G grupės rungtynes „Žalgiris“ išvyko smarkiai nukraujavęs – be negaluojančių ir Lietuvoje likusių Tado Klimavičiaus bei Traviso Watsono.

Neaišku, ar Gdynėje galės žaisti ir nugarą pasitempęs Povilas Butkevičius, tad kauniečiai po krepšiais daugiausia turės remtis tik Mirzos Begičiaus ir naujoko Mario Delašo jėga.

Be pagrindinių aukštaūgių likęs „Žalgirio“ strategas R.Butautas neslėpė, jog sėkmingą žaidimą pastaruoju metu demonstravusios komandos žaidimo braižas turės keistis, tačiau Lenkijoje žadėjo kautis tik dėl pergalės.

Vis dėlto tik pergalė pirmosiose „Top-16“ etapo rungtynėse ketvirtadienį tenkins ir T.Pačėsą. Jo teigimu, „Žalgiriui“ pasisekė, kad klubas pateko tarp 16-os stipriausių Europos krepšinio komandų, tačiau pastaruoju metu kauniečiai žaidė tikrai labai gerą krepšinį.