2009 08 30

Traumų pristabdytas „Žalgiris“ palaužė „Budivelnik“ (video)

Pasirengimo sezonui stovyklą pajūryje tęsiantys ŪBIG valdomo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė antrąsias draugiškas rungtynes, rašo oficiali klubo svetainė internete. Šeštadienį Klaipėdoje kauniečiai susitiko su Kijevo „Budivelnik“ komanda. Visą mačą pirmavę žalgiriečiai nugalėjo varžovus 71:67 (24:19, 20:15, 17:12, 10:21).
Treniruotė Ąžuolyne
Pasirengimo artėjančiam sezonui cikle žalgiriečiai kol kas neklumpa / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauniečių vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas, savo dispozicijoje turėdamas net 16 žaidėjų, šeštadienį ant suolelio paliko Dainių Šalengą, Travisą Watsoną ir Žygimantą Janavičių, taip suteikdamas galimybes atsiskleisti kitiems krepšininkams.

Rungtynes „Žalgirio“ ekipa pradėjo tokiu startiniu penketu: Šarūnas Vasiliauskas, Artūras Milaknis, Martynas Pocius, Tadas Klimavičius ir Mirza Begičius.

Žalgiriečiai buvo priekyje nuo pat mačo pradžios: vos prasidėjus susitikimui – du tritaškius pataikė T.Klimavičius, vieną – A.Milaknis. Sužaidus 4 minutes aikštelėje pasirodęs ir „Žalgirio“ gretose debiutavęs Povilas Čukinas dvitaškiu padidino rezultatą iki 13:8. Skirtumas dar labiau išaugo, kai iš toli taikliai dar kartą metė A.Milaknis, o Siim-Sander Vene pridėjo baudos metimą bei dar vieną tolimą šūvį – 20:11. Pirmojo kėlinio pabaigoje abiejų komandų krepšininkai buvo dažni svečiai prie baudų metimo linijos, nuo kurios kiek geriau atakavo ukrainiečiai, sumažinę atsilikimą iki 19:24.

Antrąjį ketvirtį 4 taškais iš eilės pradėjo M.Pocius, o vėliau po dvitaškį įmetė ir Adas Juškevičius, M.Begičius, A.Milaknis bei T.Klimavičius – 36:27. Kiek atitrūkę žalgiriečiai stabtelėjo, kelias minutes žaidė nerezultatyviai ir „Budivelnik“ sugebėjo priartėti 33:36. Po minutės pertraukėlės reikalai susitvarkė: be klaidų atakavęs A.Milaknis įmetė savo trečiąjį tritaškį, Povilas Butkevičius pelnė metimą su bauda, dvitaškį pridėjo ir Vytenis Čižauskas – 44:34.

Po didžiosios pertraukos ukrainiečiai ėmė rungtyniauti agresyviau ir aptirpdė persvarą iki 2 taškų (43:45). Pusę trečiojo kėlinio kauniečiai taškus rinko tik baudų metimais (49:45), kol galiausiai iš žaidimo pataikęs M.Pocius pradėjo „Žalgirio“ spurtą 12:1. Sėkmingos atkarpos metu P.Butkevičius ir M.Pocius pelnė po 4 taškus, nuo baudų metimo linijos taiklūs buvo Š.Vasiliauskas ir A.Juškevičius. Po 30 minučių žaidimo kauniečiai pirmavo 61:46.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui rungtynes apkartino A.Milaknio čiurnos trauma. Pasinaudodami šia kauniečių netektimi „Budivelnik“ krepšininkai pelnė net 12 taškų be atsako (61:58). „Žalgirio“ taškų badą nutraukė M.Pocius bei porą dvitaškių įmetęs P.Čukinas, tačiau likus žaisti minutę Kauno ekipa tebuvo priekyje rezultatu 67:65. Lemiamomis akimirkomis žalgiriečiai buvo stabdomi pražangomis. Š.Vasiliausko ir M.Pociaus rankos nedrebėjo, todėl buvo pasiekta pergalė 71:67.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Žalgiris“: M.Pocius 14 (7 atk. kam.), A.Milaknis 13 (2/3 dvit., 3/4 trit.), T.Klimavičius 10, P.Butkevičius 9, P.Čukinas 7, S.Vene 5, A.Juškevičius 5, Š.Vasiliauskas 4, M.Begičius 2, V.Čižauskas 2.

„Budivelnik“: K.El-Aminas 17, A.Malyshas 13, G.Khizhnyakas 8 (12 atk. kam.).