2014 05 28

Intriga LKL finalo serijoje blėsta: „Žalgiris“ palaužė „Neptūną“ ir išsiveržė į priekį 2:1

Trečiadienio vakarą Klaipėdoje vyko trečiosios LKL finalo serijos rungtynės tarp vietos „Neptūno“ ir Kauno „Žalgirio“. Kauniečiai laimėjo antrąsias rungtynes iš eilės ir išsiveržė į priekį serijoje iki keturių pergalių 2:1. Šią pergalę vainikavo komandos kapitono Pauliaus Jankūno trigubas dublis.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 75:82 (19:26, 14:25, 25:14, 17:17)

Kauno „Žalgiris“ šiose rungtynėse pirmavo net 21 taško skirtumu, tačiau Klaipėdos „Neptūnas“ bandė atsitiesti trečiajame kėlinyje ir buvo sumažinęs skirtumą iki šešių taškų. Nepaisant to, ketvirtajame ketvirtyje „Žalgirio“ krepšininkai susikaupė ir tolimais metimais pasiekė svarbią pergalę.

Iš viso žalgiriečiai pataikė aštuonis iš penkiolikos tolimų metimų. „Neptūnas“ pataikė 7 iš 20 tritaškių.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo 21 tašką surinkęs Justinas Dentmonas. Puikiai rungtyniavo ir trigubą dublį uždirbęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Šarūnas Jasikevičius pridėjo 14 taškų, Robertas Javtokas – 10.

„Neptūno“ kapitonas Martynas Mažeika rinko 21 tašką, keturis tritaškius pataikęs Marius Runkauskas pridėjo 18 taškų, 10 taškų pelnė Edgaras Ulanovas.

Pirmosiose LKL finalo serijos rungtynėse klaipėdiečiai uostamiestyje šventė pergalę 71:59 (11:21, 17:15, 23:17, 20:6), o antrosiose laikinojoje sostinėje jau žalgiriečiai nugalėjo varžovus 92:83 (20:23, 24:23, 30:13, 18:24).

Blokai: 2 – 2

Ketvirtosios finalo serijos rungtynės šeštadienį, gegužės 31 d., bus žaidžiamos Kaune.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 21, Marius Runkauskas 18 (4/5 tritaškių, 5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 10, Simas Galdikas 9 (5 atk. kam.), Justas Sinica 6, Vytautas Šarakauskas ir Valdas Vasylius po 4, Tyrone'as Brazeltonas 3.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 21 (4 rez. perd.), Paulius Jankūnas 15 (12 atk. kam., 10 rez. perd., 31 naud. bal.), Šarūnas Jasikevičius 14 (6 rez. perd.), Robertas Javtokas 10, Artūras Milaknis 8, Artūras Gudaitis 7, Martynas Pocius 4, Vytenis Lipkevičius 3.

Ketvirtas kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 75:82

40 min. S.Galdikas pataikė dvitaškį, tačiau P.Jankūno šūvis iš toli buvo taiklus. Marius Runkauskas pataikė net du tritaškius iš eilės, tačiau šie taškais jo komandos išgelbėti jau nebegalėjo.

35 min. Penktąjį savo komandos tritaškį pataikė P.Jankūnas. M.Mažeika pataikė dar vieną dvitaškį, tačiau A.Milaknis du kartus atakavo taikliai iš toli ir privertė šeimininkus prašyti pasitarimo – 63:76

32 min. Kėlinį pradėjo Š.Jasikevičiaus dvitaškis. M.Mažeika atsakė dviem taškais su pražanga. Komandas jau skyrė tik šeši taškai – 61:67.

Trečias kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 58:65

30 min. „Neptūno“ krepšininkai surinko penkis taškus iš eilės ir privertė pasitarimo paprašyti G.Krapiką. Po pertraukėlės M.Runkauskas pataikė tolimą metimą, o po gražios atakos dvitaškį pridėjo M.Mažeika. Šeimininkai sumažino atsilikimą iki 7 taškų.

28 min. Po M.Mažeikos pražangos tris baudos metimus sumetė J.Dentmonas. Dvitaškiais apsikeitė V.Vasylius ir Š.Jasikevičius. M.Mažeikė pats pelnė dvitaškį, tačiau po ketvirtosios asmeninės V.Šarakausko pražangos du baudos metimus įmetė Š.Jasikevičius – 51:65.

25 min. Dar vieną tritaškį pataikė rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas J.Dentmonas. Pirmuosius taškus pelnė V.Šarakauskas. Lengvą dvitaškį pataikė J.Dentmonas. Antrąjį tritaškį pataikė J.Sinica – 44:58.

22 min. Kėlinį pradėjo M.Runkausko dvitaškis. Tuo pačiu atsakė M.Pocius. T.Brazeltonas ir M.Runkausko dvitaškiai bandė mažinti skirtumą – 39:53.

Antras kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 33:51 (19:26, 14:25)

20 min. Žalgiriečiai ir toliau didino pranašumą. Po A.Milaknio dvitaškio klaipėdiečiai jau atsiliko 20 taškų. Kėlinį užbaigė Mariaus Runkausko tritaškis.

18 min. R.Javtokas pelnė dar du taškus ir komandas jau skyrė 15 taškų. Edgaras Ulanovas pelnė du taškus su pražanga. „Neptūnas“ pradėjo itin atsainiai gintis, o „Žalgiris“ atakavo su pasimėgavimu. Po Š.Jasikevičiaus pražangos tris baudos metimus pataikė M.Mažeika – 30:46.

15 min. Robertas Javtokas atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus. Justas Sinica atsakė pirmuoju tritaškiu. P.Jankūnas pelnė dar du taškus. Po M.Pociaus perdavimo galingą dėjimą atliko R.Javtokas – 25:38.

12 min. Kėlinį pradėjo S.Galdikas dvitaškis, tačiau J.Dentmonas individualiais veiksmais pelnė keturis taškus iš eilės. Dar du taškus pridėjo Š.Jasikevičius ir svečiai jau atsiliko 11 taškų – 21:32.

Pirmas kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 19:26

10 min. Po Martyno Pociaus pražangos Edgaras Ulanovas baudos metimais sumažino atsilikimą iki trijų taškų, tačiau dėjimą pademonstravo A.Gudaitis. Simas Galdikas atsakė dvitaškiu. Po A.Gudaičio pražangos du baudos metimus pataikė S.Galdikas. Pirmuosius savo taškus pelnė Š.Jasikevičius. Kėlinį užbaigė J.Dentmono dvitaškis.

7 min. Paulius Jankūnas taip pat pataikė tritaškį. Martynas Mažeika pelnė pirmuosius taškus, tačiau klaipėdiečiai nespėjo sugrįžti į gynybą ir leido A.Gudaičiui dėjimu pelnyti du taškus. – 12:17.

5 min. Valdas Vasylius pataikė dar vieną dvitaškį. Edgaras Ulanovas išvedė savo komandą į priekį, tačiau Justinas Dentmonas atsakė tritaškiu – 10:12

4 min. Pirmieji dvitaškiais apsikeitė Paulius Jankūnas ir Valdas Vasylius. Tuomet du dvitaškius iš eilės pelnė žalgiriečiai, tačiau Edgaras Ulanovas atsakė tritaškiu. Vytenio Lipkevičiaus tritaškis taip pat buvo taiklus. – 6:9

Startiniai penketai:

„Neptūnas“: Martynas Mažeika, Mindaugas Girdžiūnas, Edgaras Ulanovas, Vytautas Šarakauskas ir Valdas Vasylius.

„Žalgiris“: Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas ir Justinas Dentmonas.