2010 05 10

Dramatiškoje rungtynių pabaigoje „Lietuvos ryto“ komanda įveikė „Žalgirį“ (nuotraukos, komentarai, statistika)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda sugebėjo išnaudoti aikštės pranašumą ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2:1. Čempionų titulą ginantys krepšininkai trečiose finalo rungtynėse pirmadienį namie dramatiškai susiklosčius pabaigai rezultatu 83:81 (23:12, 24:16, 14:23, 22:30) įveikė Kauno „Žalgirį“.
Kas finalo serijoje išsiverš į priekį? / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jau nuo pat dvikovos pradžios vilniečiai atrodė geriau pasirengę ir labiau atsipalaidavę. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai spurtavo 10:1 ir akivaizdžiai geriau pataikydami iš visų distancijų įpusėjus dvikovai susikrovė net 20 taškų pranašumą – 50:30.

Antroji rungtynių dalis buvo visiškai skirtinga – iniciatyvą perėmę žalgiriečiai sugebėjo pavyti ir persverti rezultatą savo naudai 65:67, tačiau Martyno Gecevičiaus fantastiški taiklūs metimai aikštės šeimininkams padėjo išsaugoti trapų pranašumą ir išplėšti pergalę.

Ketvirtas finalo serijos rungtynes komandos žais gegužės 13 dieną Kaune.

Komentarai po rungtynių

Rimas Kurtinaitis, „Lietuvos ryto“ treneris:

„Esu patenkintas, kad laimėjome, bet nepatenkintas žaidimu. Žaidėjai man nepaklūsta ir, atvirai pasakius, nežinau, ką daryti. Turėjome 20 taškų persvarą ir prisidarėme bėdų. Nenoriu komentuoti pavienių žaidėjų, bet daugelio jų žaidimas netenkina. Nesuprantu, kaip galima išbarstyti tokią persvarą, neturiu paaiškinimo.

Klimavičius įmetė daug ir mažai trūko, kad varžovai laimėtų. Mūsų užsieniečių atžvilgiu tai labai baisu. Čia sąžinės reikalas ir nieko bausti negali. Nedaug skiriamės nuo Marijampolės ar kitos komandos. Nejaučiame jokios atsakomybės. Gerai, kad pataikėme paskutinius metimus. Varganai laimėjome.

Šiuo metu gali nugalėti tik darna ir sąžiningas darbas. Nepykstu ant Jomanto. Jis grius, eis, nulauš koją, pats nusilauš. Jis – kovotojas ir labai svarbus mums žaidėjas. Nepateisinu žaidėjų, kurie turi meistriškumą, bet nenori žaisti. Gal per mažai pagiriu Martyną Gecevičių. Jis yra tikras komandos lyderis ir patikimas žaidėjas. Į Kauną mums važiuoti nebaisu. Jeigu dirbi sąžiningai, skirtumo, kur žaisti, nesvarbu. Tikrai gerų žodžių nusipelno kauniečiai, žinant neramumus ir naujausias žinias iš jų stovyklos.

Darius Maskoliūnas, „Žalgirio“ treneris:

„Po pirmo ir antro kėlinio kiti du buvo gražūs. Vyrai žaidė su atsidavimu. Netgi pirmoje dalyje, kai katastrofiškai nepataikėme ir tragiškai žaidėme. Blogą ligą turime – neatkovojame atšokusių kamuolių ir leidžiame puolime juos atkovoti varžovams. Sėkmė lydi stipresnius, aišku. Vyrai buvo verti pergalės, ypač po tokios antros rungtynių dalies. Ar liksiu prie komandos vairo? Niekur nebuvau nuėjęs. Jeigu norite apie krepšinį klausti, klauskite, kiti klausimai man nerūpi. Neturiu, ko komentuoti.“

Rungtynių eiga

Starto penketai:

„Lietuvos rytas“: I.Miloševičius, M.Bjelica, D.Zavackas, M.Gecevičius, A.Jomantas.
„Žalgiris“: M.Kalnietis, T.Watsonas, M.Brownas, T.Klimavičius, D.Šalenga.

Pirmas kėlinys

Gandai apie Kauno „Žalgirio“ stratego Dariaus Maskoliūno atleidimą bent iš dalies nepasiteisina. Krepšinio specialistas vadovauja komandai nuo atsarginių žaidėjų suolo. Kas jo laukia toliau, paaiškės po rungtynių. Dvikovos pradžioje kauniečių sirgaliai į aikštę meta baltas popierines juostas, tad rungtynių starto tenka palaukti, kol bus išvalyta aikštė.

Aikštės šeimininkai spurtuoja 4:0, žalgiriečiai kol kas neranda būdų, kaip įveikti kibią varžovų gynybą. Pirmą tašką svečiams baudos metimu pelno T.Watsonas. Po I.Miloševičiaus ir D.Zavacko taiklių tritaškių skirtumas išauga iki 10:1.

A.Jomantas šveičia du tritaškius pro šalį, kauniečių puolimas vis dar stringa – 10:3. M.Brownas mėgina pažadinti komandos draugus smeigdamas tritaškį, tačiau D.Maskoliūno auklėtiniai nesuderina veiksmų gynyboje. Po M.Browno taiklių baudų metimų 16:8 pirmauja vilniečiai. Šie dar padidina savo pranašumą ir pirmą kėlinį laimi 23:12.

Antras kėlinys

Vilniečiai ir toliau sėkmingai naudoja toliašaudę artileriją – tritaškį pataiko M.Gecevičius. Po K.Bajramovičiaus dvitaškio „Lietuvos ryto“ persvara jau 28:12. M.Delašas ir M.Kalnietis tirpdo skirtumą 28:17, tačiau R.Kurtinaičio auklėtinių puolimas ir toliau veikia nepriekaištingai. M.Gecevičius didina skirtumą iki 14 taškų (33:19), tritaškiu į tai atsako T.Klimavičius.

Kauniečiai nepasinaudoja keliomis progomis ir nepataiko laisvi, tuo tarpu M.Gecevičius taikliais metimais varo į neviltį varžovų gynybą – 38:24. S.Buterlevičius ir A.Jomantas didina skirtumą iki 18 taškų – 43:25. Atrodo, intriga šioje dvikovoje blėsta. Įpusėjus rungtynėms „Lietuvos ryto“ komanda pirmauja 47:28.

Trečias kėlinys

Po pertraukos A.Jomantas įsūdo tolimą tritaškį – skirtumas šokteli iki 20 taškų (50:30), tačiau kauniečiai kovoja aktyviau nei pirmoje dvikovos dalyje, R.Kurtinaitis ima minutės pertraukėlę.  Atrodo, ji nepadeda, nes „Žalgiris“ perima iniciatyvą ir mažina skirtumą iki 9 taškų – 50:41. R.Kurtinaitis ima antrą minutės pertraukėlę.

T.Watsonas prasižengia ketvirtą kartą, K.Bajramovičius taikliais baudų metimais nutraukia aikštės šeimininkų taškų badą. Aikštėje užverda atkakli kova taškas į tašką, atkunta sirgaliai tribūnose – 54:45. M.Delašas klysta, M.Brownas dėl to labai siunta. M.Gecevičius imasi iniciatyvos, jo dėka pavyksta pristabdyti svečių šturmą. D.Maskoliūnas pademonstruoja futbolininko sugebėjimus, kai kamuolys atrieda prie jo – keletą kartų jį pamušinėja ore koja. Po trijų kėlinių vilniečiai priekyje 61:51.

Ketvirtas kėlinys

Žalgiriečiai nesirengia sustoti ir visomis jėgomis vejasi varžovus. Po M.Pociaus ir T.Watsono taiklių baudų metimų skirtumas tirpsta iki 4 taškų 64:60. Atrodo, vilniečiai išmušti iš vėžių, nes jau kelinta ataka iš eilės nesugeba pelnyti taškų. Intriga visiškai grįžta po taiklių D.Šalengos baudos metimų – 64:62. Penktą kartą prasižengia T.Watsonas – pirmieji kauniečių nuostoliai.

Kaistant atmosferai ant parketo abi komandos apsikeičia klaidomis. M.Brownas tritaškiu lygina rezultatą – 65:65, o T.Klimavičius dvitaškiu pirmą kartą šiose rungtynėse persveria jį „Žalgirio“ naudai – 65:67. Nervinga kova taškas į tašką. I.Miloševičius smeigia tritaškį. Likus žaisti 2 minutes aikštės šeimininkai pirmauja 70:67.

M.Gecevičius taikliais metimais traukia vilniečius į pergalę. Svečių ataka nepavyksta, A.Jomantas pataiko vieną baudų metimą. Likus žaisti 32 sek. „Lietuvos ryto“ komanda pirmauja 79:73. M.Brownas smeigia tritaškį, M.Pocius iš karto prasižengia. A.Jomantui rankos nesudreba – 81:76. D.Šalenga pataiko tritaškį nuo lentos, M.Pocius vėl prasižengia. A.Jomantas pataiko tik vieną baudų metimą – 82:79. M.Bjelica prasižengia, M.Brownas pataiko abu baudų metimus ir iš karto prasižengia likus žaisti 6,5 sek. D.Zavackas pataiko tik vieną baudų metimą – 83:81. D.Šalenga nepataiko paskutinio metimo ir „Lietuvos rytas" švenčia pergalę.