Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

2014 11 06 /22:05

Trečioji pergalė Eurolygoje: kaip liūtas kovęsis „Žalgiris“ įveikė „Unics“ – 77:71

Kauno „Žalgirio“ (3/1) krepšininkai ketvirtadienio vakare trumpam sugrįžo į legendinę Kauno sporto halę, kur Eurolygos A grupės rungtynėse 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16) įveikė Kazanės „Unics“ (1/3).
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauniečiai trečiojo ketvirčio viduryje trumpai turėjo dviženklę persvarą (56:46), tačiau ji greitai ištirpo, tad pergalę lėmė gera mačo pabaiga.

Likus žaisti 22 sekundes Jamesas White'as baudų metimais priartino „Unics“ iki dviejų taškų (73:71). Jamesas Andersonas irgi įmetė baudų metimus, o Vaidas Kariniauskas sužaidė neįtikėtinai.

Jaunasis įžaidėjas kamuolį iš užribio išsimetant patyrusiam Nikui Zisiui sugebėjo jį perimti. Nors V.Kariniauskas prametė abi baudas, tačiau vis tiek liko drąsus ir „išrašė stogą“ tritaškį metusiam Curtisui Jerrellsui. Po šio epizodo J.Andersonas baudų metimais įtvirtino pergalę.

Pagyrų nusipelnė ir trečiajame kėlinyje neįtikėtinai rungtyniavęs Artūras Milaknis, kuris per ketvirtį pataikė visus 4 tritaškius ir įmetė 14 taškų.

Po šios pergalės „Žalgiris“ įsitvirtino Eurolygos A grupės antrojoje vietoje.

„Žalgiris“: J.Andersonas (6/12 dvit., 2/5 trit., 9/9 baud., 11 atk. kam., 7 išprov. praž., 38 naud. bal.) 27, A.Milaknis (4/5 trit.) 14, E.Ulanovas 7, P.Jankūnas ir L.Lekavičius po 6, D.Songaila, V.Lipkevičius ir R.Javtokas po 4, S.Sanderis Vene 3, V.Kariniauskas 2.

„Uniks“: K.Langfordas (7/11 dvit., 2/4 trit., 4/6 baud.) 24, K.Kaimakoglou 11, V.Paninas (3/3 trit.) 9, C.Jerrellsas (0/3 trit.) ir J.White'as (1/5 dvit., 6 atk. kam.) po 7.

Komandų statistika: „Žalgiris“ – „Unics“ 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16)

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Unics“ 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16)

10 min. P.Jankūnas nepataikė tolimo metimo, o L.Lekavičius kovodamas po krepšiu gynyboje prasižengė. K.Kaimakoglou pataikė tik kartą – 73:69.

Jau beveik apsivaręs priešininką P.Jankūnas apmaudžiai suklydo, pataikė kamuoliu sau į koją. „Unics“ liko 30 sek. D.Songaila prasižengė prieš J.White'ą, kuris pataikė abi baudas – 73:71 (22 sek.).

Likus 17 sek. „Unics“ pražanga sustabdė J.Andersoną, kuris pataikė abi baudas – 75:71.

Neįtikėtina! „Unics“ išsimetant kamuolį iš užribio V.Kariniauskas jį perėmė! Jaunasis žalgirietis nepataikė baudų, tačiau BLOKAVO C.JERRELLSO TRITAŠKĮ METIMĄ! Rungtynes užbaigė J.Andersono baudos metimai.

9 min. J.Andersonas blokavo J.White'o metimą, tačiau taškų pelnyti nepavyko. K.Kaimakoglou įmetė dvitaškį – 73:68.

8 min. Tritaškį teko mesti R.Javtokui, jis buvo netaiklus, tačiau kauniečiai atsikovojo kamuolį. J.Andersonas po išsimetimo iš užribio pataikė dvitaškį – 72:64. K.Langfordas įmetė du taškus su E.Ulanovo pražanga, bet nepataikė baudos – 72:66. Po to P.Jankūnas įmetė tik vieną.

7 min. J.Andersonas nepataikė iš toli, o vienas į priekį nubėgęs K.Langfordas pametė kamuolį jau būdamas po „Žalgirio“ krepšiu.

6 min. P.Jankūnas irgi stojo mesti baudų, tačiau pataikė tik kartą – 70:64. Kauniečiai apsigynė, tačiau ataka užstrigo. K.Kaimakoglou prasižengė likus sekundei iki atakos pabaigos.

5 min. A.Milaknis pakėlė visą halę ant kojų, tačiau tritaškis buvo netaiklus. Po jo pražangos gynyboje D.Sokolovas prametė abi baudas. R.Javtokas nepataikė, o K.Langfordas išprovokavo pražangą, baudos buvo taiklios – 69:64.

4 min. J.Andersonas neatsiliko nuo K.Langfordo – įmetė 21-ąjį savo tašką. Šis ir vėl šveitė pro šalį.

3 min. „Žalgiris“ nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos ir „Unics“ lyderis K.Langfordas smeigė antrą tritaškį – 65:62. R.Javtokas įmetė labai gražų kablį, o K.Langfordas nepataikė.

2 min. Pirmąjį šio sezono metimą Eurolygoje pataikė ir S.S.Vene – tai buvo tritaškis (65:58). V.Sanikidzė įmetė tik vieną baudą.

1 min. K.Langfordas lemiamą ketvirtį pradėjo tritaškiu.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynes stebėjo ir Arvydas Sabonis.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Unics“ 62:55 (17:17, 23:20, 22:18)

10 min. L.Lekavičius prametė dukart iš eilės, tačiau abu kartus pavyko atsikovoti kamuolį ir taškus pagaliau pelnė J.Andersonas – 58:52. C.Jerrellsas įmetė tik vieną baudą, kitoje aikštės pusėje pražangą išprovokavo E.Ulanovas. Jo ranka nedrebėjo – 60:53.

Dvitaškį įmetė V.Sanikidzė, o likus 3 sekundėms gruzinas prasižengė prieš J.Andersoną. Amerikietis sumetė baudas ir tai buvo paskutinieji taškai ketvirtyje – 62:55.

8 min. V.Sanikidzė įmetė iš po krepšio, tačiau V.Lipkevičius suklydo ir D.Fischeris įmetė iš vidutinio nuotolio. Koncentraciją praradę kauniečiai vėl suklydo, J.White'as įmetė dvitaškį ir 10 taškų persvaros kaip nebūta – 56:52.

7 min. Neįtikėtinas A.Milaknis smeigė ketvirtąjį tritaškį – 54:45. D.Fischeris pataikė tik vieną baudos metimą, o A.Milaknis vienas prieš vieną išmaudė K.Kaimakoglou ir įmetė iš vidutinio nuotolio – 56:46.

6 min. Kauniečiai turėjo progą padidinti pranašumą iki dviženklio, tačiau A.Milaknis apmaudžiai suklydo ir J.White'as baudų metimais sumažino skirtumą – 51:45.

5 min. Greitasis L.Lekavičius įskriejo į baudos aikštelę, išprovokavo pražangą ir po to sumetė baudas – 51:43.

4 min. A.Milaknis įmetė jau antrąjį savo tritaškį šiame ketvirtyje – 46:39. K.Kaimakoglou netrukus įmetė du taškus, tačiau A.Milaknis smeigė dar vieną tolimą bombą – 49:41.

2 min. C.Jerrellsas vienas prieš vieną įveikė L.Lekavičių, o gynyboje K.Langfordas prasižengė trečiąjį kartą. Netrukus amerikietis išprovokavo puolančio A.Milaknio pražangą.

1 min. Antrąją rungtynių dalį A.Milaknis pradėjo puikiai – įsmeigė tritaškį (43:37). „Unics“ neįmetė, o L.Lekavičius po netaiklaus J.Andersono metimo išprovokavo pražangą.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Unics“ 40:37 (17:17, 23:20)

10 min. Prasidedant paskutinei minutei kauniečiai suklydo, po to prasižengė, tačiau P.Gubanovas prametė baudas. Kamuolys atiteko „Unics“, tačiau svečiai išnaudojo 24 sekundes.

E.Ulanovui nepavyko pataikyti tritaškio, o dėl kamuolio kovodamas J.Andersonas prasižengė. S.Bykovas pataikė tik vieną baudos metimą, o paskutinėmis sekundėmis J.Andersonas po įspūdingo reido įmetė dvitaškį –  40:37.

9 min. K.Langfordas įmetė dvitaškį su E.Ulanovo su pražanga (35:33), tačiau kitoje aikštės pusėje E.Ulanovas atsakė tuo pačiu – 38:33. V.Paninas pataikė trečią savo tritaškį – visus tris jis metė visiškai laisvas.

8 min. V.Kariniauskas vienas prieš vieną „suvyniojo“ N.Zisį ir įmetė lengvus taškus. Kauniečiai apsigynė ir greitoje atakoje J.Andersonas sudrebino lanką dėjimu – 35:30.

7 min. V.Paninas po nesėkmingos kauniečių atakos įsmeigė antrą savo tritaškį, tačiau pataikė ir D.Songaila – 31:27.

Vieną baudą pataikęs K.Langfordas pelnė jau 12-ąjį tašką. Po antrojo netaiklaus baudos metimo kovodamas dėl kamuolio trečią kartą prasižengė P.Jankūnas. K.Kaimakoglou baudų metimais priartino „Unics“ iki taško – 30:31.

6 min. D.Songaila nusiėmė kamuolį po netaiklaus J.Andersono tritaškio, gavo „stogą“ nuo D.Fischerio, tačiau išlaikė kamuolį savo rankose ir įmetė iš po krepšio – 29:24.

5 min. J.Andersonas surado atsidengusį R.Javtoką, kuris įmetė lengvą metimą, tačiau V.Paninas į tai atsakė tritaškiu – 27:24.

4 min. „Žalgiriui“ buvo pavykę apsiginti nuo kitos varžovų atakos, tačiau L.Lekavičius suklydo ir C.Jerrellsas greitoje atakoje įmetė iš po krepšio – 25:21.

3 min. Tik sužaidus beveik tris minutes K.Kaimkoglou įmetė pirmuosius „Unics“ taškus ketvirtyje.

2 min. „Unics“ ir toliau strigo šeimininkų gynyboje. Po dar vieno perimto kamuolio V.Lipkevičius įmetė lengvus taškus greitoje atakoje, o netrukus iš toliau pataikė L.Lekavičius – 25:17.

1 min. Kauno ekipa ketvirčio pradžioje vėl išsiveržė į priekį po V.Lipkevičiaus dvitaškio, o apsigynus P.Jankūnas pataikė dar kartą – 21:17.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Unics“ 17:17

10 min. Tik į aikštę žengęs L.Lekavičius iškart išprovokavo pražangą ir baudų metimais išvedė „Žalgirį“ į priekį – 17:15. V.Sanikidzė prasižengė puolime, tačiau P.Jankūnas sužingsniavo ir varžovai turėjo likusias 14 sek. atakai – C.Jerrellsas jas išnaudojo įmesdamas iš po krepšio.

9 min. Varžovui pataikius tik vieną baudos metimą P.Jankūnas įmetė abi ir išlygino rezultatą – 15:15.

8 min. J.Andersonas po kelių akimirkų įmetė jau antrą tritaškį – 13:14. Amerikiečio sąskaitoje – 11 taškų.

7 min. Iškart po G.Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės J.Andersonas smeigė tritaškį su varžovo pražanga bei pridėjo baudos metimą – 12:10.

6 min. D.Songaila nebūdingai sau prametė abi baudas, o po poros gerų atakų „Unics“ padidino pranašumą – 12:6.

5 min. Dvi iš eilės rezultatyvios atakos ir svečiai buvo priekyje – 8:6. „Žalgiriui“ itin sunkiai sekėsi pralaužti varžovų gynybą poziciniame žaidime.

4 min. Kauniečiai buvo perėmę kamuolį dar kartą, tada jį prarado, bet kitoje „Unics“ atakoje J.Andersonas vėl pavogė kamuolį. Amerikietis greitoje atakoje buvo sustabdytas pražanga ir sumetė baudas – 6:4.

3 min. Po kelių minučių rungtynės buvo pratęstos, „Unics“ aukštaūgis D.Sokolovas įmetė iš po krepšio, o po V.Kariniausko perimto kamuolio J.Andersonas išlygino rezultatą – 4:4.

2 min. Sugedo Kauno sporto halės 24 sekundžių laikrodis, tad rungtynės buvo sustabdytos. „Žalgirio“ sirgaliai laisvą laiką išnaudojo skanduodami „Putin Ch***o“.

1 min. Pirmoji svečių ataka buvo sėkminga, o kitoje aikštės pusėje J.Andersonas atakavo netaikliai, o po to suklydo. Kita kauniečių ataka buvo puiki – R.Javtokas gavo kamuolį baudos aikštelėje ir puikiai perdavė jį E.Ulanovui – 2:2.

Rezultatai. Pirmas „Žalgirio“ naujojo sezono rungtynes buvo galima pavadinti sėkmingomis – „Real“ krepšininkams išvykoje nusileista tik 71:80 ir įpūsta daug pasitikėjimo tiek krepšininkams, tiek sirgaliams. Optimizmas pasitvirtino – antrajame mače namuose 97:63 buvo nušluotas nuo kelio „Nižnij Novgorod“, o po to – saldi pergalė 65:62 išvykoje su „Anadolu Efes“.

Rusijos klubo pradžia nėra tokia sėkminga. Pirmosiose rungtynėse išvykoje 76:82 buvo nusileista „Anadolu Efes“, o antrosiose namie vos vienu tašku (75:76) pralaimėta „Real“. Pirmąją ir kol kas vienintelę pergalę „Uniks“ pasiekė namie – 85:62 sutriuškintas Sasario „Dinamo“.

Pergalė kauniečiams leistų įsitvirtinti antrojoje grupės pozicijoje, o laimėjus „Unics“ įmanoma nukristi net į ketvirtąją vietą.

Trys geriausi „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje:

Jamesas Andersonas – 11 tšk. (41% dvit., 40% trit.), 4,7 atk. kam., 2,3 rez. perd., 1 kl.;
Artūras Milaknis – 10,7 tšk. (57% dvit., 64% trit.), 1 atk. kam., 1,3 rez. perd.;
Robertas Javtokas – 9,3 tšk. (69% dvit.), 4 atk. kam., 1 rez. perd.

Trys geriausi „Unics“ krepšininkai Eurolygoje:

Keithas Langfordas – 17,3 tšk. (64% dvit., 40% trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd.;
Jamesas White'as – 12,3 tšk. (56% dvit., 30% trit.), 7 atk. kam., 1 blok.;
Curtis Jerrellsas – 9,3 tšk. (40% dvit., 19% trit.), 3,7 rez. perd.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Artūras Milaknis

Statistika. Komandų statistika yra labai panaši, „Unics“ įmeta tašku daugiau, tačiau nusiima vienu kamuoliu mažiau. Kauniečiai dažniau klysta, tačiau geriau atakuoja iš toli – geriausiai Eurolygoje. Tuo tarpu „Unics“ turnyre kol kas geriausiai meta dvitaškius.

Pagrindinis dalykas, kuo „Žalgiris“ garsėja šiemet, – gynyba. LKL čempionai per tris mačus į savo krepšį vidutiniškai leido įmesti po 68,3 taško, „Unics“ – po 73,3.

Įdomūs faktai:

– Jeigu Robertas Javtokas pradės rungtynes starto penkete, jam tai bus šimtosios Eurolygos rungtynės žaidžiant nuo jų pradžios. Aukštaūgiui trūksta 41 taško iki 1000 Eurolygoje įmestų tašų ribos. Per karjerą 123 metimus blokavęs R.Javtokas kartu su Darjušu Lavrinovičiumi yra 8-oje vietoje geriausiųjų sąraše. Septintas yra Aleksejus Savrasenka – 130 blokų.

– Paulius Jankūnas turi atkovoti dar 3 kamuolius ir aplenks septintoje vietoje esantį Nikolą Vujčičių. „Žalgirio“ kapitonas iš viso jau yra atkovojęs 1035 atšokusius kamuolius. Pagal atkovotus kamuolius puolime (342) P.Jankūnas yra penktas ir jam trūksta 6 kamuolių, kad aplenktų Mike'ą Batiste'ą.