2014 02 28

Trijų pratęsimų trileryje „Raptors“ namie nusileido „Wizards“, Jonas Valančiūnas neprilygo Marcinui Gortatui

NBA reguliariajame sezone sužaistos keturios rungtynės. Jonas Valančiūnas su „Toronto Raptors“ (32/26) klubu namuose tik po trijų pratęsimų 129:134 (27:21, 27:36, 24:26, 28:23, 8:8, 4:4, 11:16) pralaimėjo „Washington Wizards“ (30/28). Šios dvi komandos Rytų konferencijoje varžosi dėl geresnės vietos atkrintamosiose varžybose.
Jonas Valančiūnas ir Marcinas Gortatas
Jonas Valančiūnas ir Marcinas Gortatas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti penkias sekundes ketvirtajame kėlinyje lenkas Marcinas Gortatas metimu iš po krepšio išlygino rezultatą, o Kyle'as Lowry paskutinėmis akimirkomis prametė. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu „Raptors“ jau turėjo 4 taškų persvarą 112:108, tačiau darbo ėmėsi Johnas Wallas. Jis įmetė dvitaškį su pražanga (111:112), vėliau pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (112:114), o likus žaisti 23 sek. išlygino rezultatą 114:114. Paskutinę pratęsimo sekundę vėl laimę bandė K.Lowry – vėl nesėkmingai.

Antrajame pratęsime jau dominavo gynyba. Po DeMaro DeRozano metimo komandas skyrė du taškai (116:114) o J.Valančiūnas gavo bloką nuo M.Gortato. Paties J.Valančiūno pražanga vėliau leido lenkui persverti rezultatą (118:116), tačiau likus žaisti 2 sek. D.DeRozanas vėl išlygino rezultatą.

Pastarasis puikiai pradėjo ir trečią pratęsimą, o prie jo prisijungęs Gravis Vazquezas įmetė tritaškį ir „Raptors“ buvo priekyje 125:122. Tačiau „Raptors“ dar kartą nesustabdė du taškus su pražanga pelniusio M.Gortato, kuris rezultatą išlygino. Trevoras Ariza ir Martelas Websteris vėliau surengė dvi iš eilės rezultatyvias atakas (131:127), o „Raptors“ pritrūko jėgų.

J.Valančiūnas žaidė 29 minutes ir įmetė 7 taškus (3/9 dvit., 1/1 baud.), tačiau atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, tris kartus prasižengė, dukart suklydo ir gavo net tris blokus.

„Raptors“: D.DeRozanas (11/22 dvit., 12/14 baud., 6 rez. perd.) 34, G.Vazquezas (7/10 dvit., 4/9 trit., 8 rez. perd.) 26, K.Lowry (5/13 dvit., 1/5 trit., 9 atk. kam., 10 rez. perd.) 18, A.Johnsonas (9 atk. kam.) 16, T.Rossas 11.

„Wizards“: M.Gortatas (12/23 dvit., 7/11 baud., 12 atk. kam., 4 blok.) ir J.Wallas (9 rez. perd.) po 31, T.Ariza (10 atk. kam.) 16, C.Singletonas (9 atk. kam.) 13, A.Mlleris 11.