2014 01 09

Trys LKF taurės turnyro mačai: lygiosios ir kelialapiai „Juventus“ bei „Šiaulių“ klubams į kitą varžybų etapą

Ketvirtadienį buvo sužaisti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės ketvirtojo etapo trys mačai, po kurių du klubai jau žengė toliau ir grumsis penktąjame etape.
Arvydas Šikšnius
Arvydas Šikšnius / kk "Nevėžis"

Pirmosios Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro rungtynės tarp Kėdainių „Nevėžio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandų baigėsi taikiai. Namuose žaidę Algirdo Brazio vedami krepšininkai 69:69 (18:13, 16:18, 17:16, 18:22) nesugebėjo palaužti kėdainiečių.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes „Lietkabelis“ vis dar buvo priekyje 63:59. „Nevėžis“ neketino nuleisti rankų – Arvydas Šikšnius ir Šarūnas Kulevičius inicijavo spurtą 8:0 ir persvėrė rezultatą (67:63).

Netrukus situacija aikštelėje vėl kardinaliai pasikeitė. Šeimininkai pelnė 6 taškus be atsako 69:67 ir kėdainiečiams paliko 10 sekundžių.

Po minutės pertraukėlės į aikštelę grįžę svečiai nusprendė paskutinę ataką patikėti Gintarui Leonavičiui. Gynėjas šią progą išnaudojo puikiai – pelnė du taškus iš po krepšio bei atstatė pusiausvyrą.

Atsakomasis mačas sausio 18 d. 16 val. vyks Kėdainiuose.

„Lietkabelis“: Jokūbas Gintvainis 15, Mantas Kazonas 14, Vaidas Kariniauskas 11, Goranas Vrbancas 11.

„Nevėžis“: Arvydas Šikšnius 18, Valdas Dabkus 16, Simas Buterlevičius 10, Gintaras Leonavičius 7, Šarūnas Kulevičius 7, Darius Šilinskis 7.

Tai buvo jau penktasis šių komandų tarpusavio susitikimas šį sezoną. Visuose pirmuose keturiuose mačuose triumfavo „Nevėžis“ – 62:56, 100:71, 79:52, 82:77.

Tuo tarpu Utenos „Juventus“ krepšininkai atsitiesė po skausmingo dūrio ir įtikinamai pateko į LKF taurės turnyro V etapą. Atsakomosiose ketvirtojo etapo rungtynėse uteniškiai namuose 84:69 (15:21, 25:18, 21:17, 23:13) nepaliko vilčių Kauno „LSU-Atleto“ klubui.

Pirmąsias rungtynes Kaune rezultatu 79:78 laimėjo aikštės šeimininkai.

Atkakliai vykusio susitikimo pirmoje pusėje nei vienai komandai nepavyko įgyti ženklesnės persvaros. Sužaidus keturias minutes svečiai nutolo 16:9 bei daugiausiai Žygimanto Skučo ir Vidmanto Sragauskio pastangų dėka po pirmojo kėlinio pirmavo 21:15.

Antrajame ketvirtyje jau uteniškiai perėmė iniciatyvą ir įkvėpti įspūdingo A.J.Matthewso dėjimo ėmė diktuoti sąlygas aikštelėje. Nors vienu metu „Juventus“ komandos persvara buvo pasiekusi penkis taškus 34:29, kėlinį svečiai baigė tritaškiu paskutinę sekundę, paliko uteniškiams vieno taško persvarą ir išlygino bendra dviejų rungtynių rezultatą – 40:39.

Trečiasis kėlinys žymiai geriau prasidėjo aikštės šeimininkams, kurie po Gintauto Matulio, Aido Viskonto bei Sauliaus Kulviečio metimų laimėjo atkarpą 8:0 ir padidino pranašumą iki devynių taškų – 55:46. Nors po Edo Nickaus paprašytos minutės pertraukėlės skirtumas buvo aptirpęs iki trijų taškų 57:54, prieš lemiamą ketvirtį „Juventus“ klubas turėjo penkių taškų persvarą – 61:56.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes „Juventus“ persvara buvo pasiekusi aštuonių taškų ribą 68:60, o Ž.Skučą nubaudus technine pražanga, aikštės šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 75:63.

Per likusį laiką Utenos klubo pranašumas jau nekėlė abejonių. Po G.Matulio baudos metimo aikštės šeimininkai įgijo šešiolikos taškų atotrūkį 79:63, o likęs rungtynių laikas jau tebuvo formalumas – 84:69.

Nugalėtojams po 17 taškų surinko Edgaras Stanionis (dvitaškiai 6/10, tritaškiai 1/5, 6 atk. kam.) ir Gintautas Matulis (dvitaškiai 5/7, tritaškiai 2/4, 5 atk. kam.), 16 – A.J.Matthewsas (dvitaškiai 7/8, 6 išprov. praž.), 15 – Aidas Viskontas (8 rez. perd.), 9 – Karolis Petrukonis (6 atk. kam.), 6 – Nikita Barinovas (11 atk. kam.), 4 – Saulius Kulvietis (dvitaškiai 2/2).

Svečių gretose pasižymėjo Arūnas Sakalauskas (12 tšk., tritaškiai 4/6), Vidmantas Sragauskis (11 tšk.), Šarūnas Vingelis (11 tšk.), Žygimantas Skučas (10 tšk.).

Trečiose dienos rungtynėse nutrūko Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkų žygis link Lietuvos krepšinio federacijos taurės.

Atsakomosiose IV etapo varžybose, dzūkai išvykoje nusileido „Šiaulių“ klubui – 55:90 (18:16, 15:33, 11:23, 11:18) ir neišsaugojo namuose įgytos 11 taškų persvaros.

Pirmąsias rungtynes „Dzūkija“ laimėjo 80:69.

Sužaidus lygiai pusę rungtynių saulės miesto ekipos atstovai pirmavo 49:33. Pasibaigus ilgajai pertraukai, vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė – po „Šiaulių“ legionieriaus Chriso Cooperio taiklaus metimo iš vidutinio nuotolio aikštelės šeimininkai padidino persvarą jau iki 29 taškų – 64:35.

Įdomu, jog šiose varžybose taškus pelnė visi aikštelėje pasirodę abiejų ekipų krepšininkai.

„Šiauliams“: D.Pakamanis 17 (6/9 dvit., 5/5 baud.), D.Needhamas (7 rez. perd.) ir V.Šulskis po 14, R.Giedraitis 10, D.McClure'as 9 (9 atk. kam.), I.Ramašauskas 8, Ch.Cooperis 6, J.Jucikas 4, M.Kumpys ir A.Sajavičius po 3, J.Olechnavičius 2.

„Dzūkija“: G.Staniulis 16 (8/10 dvit.), A.Lapeta 10, D.Gvezdauskas 9, P.Dambrauskas 7, T.Šležas 6, E.Žukauskas (1/5 dvit., 0/5 trit.), M.Paliukėnas (1/4 dvit., 0/4 trit.), G.Kurtinaitis po 2, E.Švelginas 1