2011 07 09

U-19 čempionato finale lietuviai kausis su serbais

Pasaulio jaunimo (iki 19 metų) vaikinų krepšinio čempionato finale Lietuvos rinktinė žais su Serbijos krepšininkais, kurie atkakliame ir dramatiškai susiklosčiusiame pusfinalio mače 76:71 (16:14, 12:18, 29:22, 19:17) įveikė Argentinos ekipą.
Serbijos krepšininkai. / Vytauto Mikaičio nuotr.

Įpusėjus lemiamam antrojo pusfinalio rungtynių kėliniui rezultatas buvo lygus (63:63), tačiau likus žaisti tris minutes Bogdanas Bogdanovičius įspūdingu tolimu metimu padidino serbų pranašumą iki keturių taškų – 69:65. Per likusį laiką argentiniečiai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tiksliai baudos metimus realizavę Serbijos krepšininkai išlaikė pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 76:71.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Bogdanas Bogdanovičius (8 atk. kam.), 15 – Nemanja Besovičius (7 atk. kam.), 14 – Marko Gujaničičius, 11 – Bogica Vujoševičius (6 rez. perd.).

Argentiniečių gretose išsiskyrė Marcos Delia (19 tšk. ir 10 atk. kam.), Juanas Giaveno (13 tšk.), Luciano Massarelli (12 tšk.), Patricio Garino (9 tšk.) bei Franco Giorgetti ir Pablo Perezas (po 8 tšk.).

Serbai sieks keršto

Būtent su serbais lietuviai žaidė 2010 m. Europos U-18 čempionato pusfinalyje, ir tai neabejotinai buvo sunkiausios lietuvių rungtynės turnyre. Po itin dramatiškos kovos Kazio Maksvyčio auklėtiniai šventė pergalę rezultatu 67:66, o serbai graužėsi nagus dėl itin apmaudžiai iš rankų išslydusio kelialapio į žemyno pirmenybių finalą.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui serbai turėjo 10 pranašumą, tačiau per likusį laiką nesugebėjo pelnyti nė taško. Mačo didvyriu tapo Žygimantas Skučas, paskutinėmis sekundėmis baudos metimu išplėšęs lietuviams pergalę.

Su bendraamžiais iš Serbijos lietuviai buvo susitikę ir šio pasaulio čempionato antrajame etape. Pergalę 71:54 šventė lietuviai.