2011 02 04

Utenos „Juventus“ pergalių serija nutrūko Klaipėdoje (BBL rezultatai, video)

Kaip visada nervingai uostamiestyje vykusiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės turnyro rungtynėse nesėkmę patyrė Utenos „Juventus“ (5/3) krepšininkai. Be raumenį pasitempusio Aurimo Kiežos rungtyniavę uteniškiai 72:76 (20:14, 23:26, 16:25, 13:11) nusileido Klaipėdos „Neptūno“ (4/4) ekipai ir nutraukė mėnesį trukusią nepralaimėtų rungtynių seriją.
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai namuose įveikė „Juventus“
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai namuose įveikė „Juventus“ / Alfredo Pliadžio nuotr.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Valdas Vasylius (22 tšk. ir 10 atk. kam.) bei Martynas Mažeika (21 tšk.). „Juventus“ ekipoje 16 taškų surinko Žydrūnas Urbonas (7 atk. kam.), po 13 – Vaidas Čepukaitis (13 atk. kam., 6 išprov. praž.) ir Marius Prekevičius (5 rez. perd.).

Kitose BBL Iššūkio taurės rungtynėse pergalę pasiekė Panevėžio „Techasas“ (5/3), išvykoje 74:60 (20:18, 25:11, 13:16, 16:15) nugalėjęs „Alytų“ (1/7).

Intriga susitikime išgaravo jau prieš didžiąją pertrauką. Dviejų spurtų antrojo ketvirčio pradžioje ir pabaigoje dėka po 20–ies minučių kovos panevėžiečiai pirmavo 45:29. Po pertraukos sukelti grėsmės „Techaso“ komandai „Alytus“ nepajėgė.

„Techaso“ gretose išsiskyrė Gintaras Leonavičius (17 tšk., 7 atk. kam.), Marius Valukonis (15 tšk., 7 atk. kam.), Vaidotas Volkus ir Tomas Černeckis (po 11 tšk.). „Alytui“ Marius Janišius pelnė 20 (6 atk. kam.), Saulius Kazevičius – 19.

Kauno „Kaunas Triobet“ krepšininkai (6/2) kaimyninę Latviją paliko iškeltomis galvomis. Lietuvos krepšinio atstovai taip pat BBL Iššūkio taurėje 76:70 (26:13, 17:20, 16:16, 17:21) pranoko Jelgavos „Zemgale“ (3/5).

„Kaunas Triobet“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Rokas Ūzas (21 tšk.), Povilas Čukinas (15 tšk., 6 atk. kam.), Šarūnas Vasiliauskas (14 tšk.) ir Kristo Saage (12  tšk., 7 atk. kam.). „Zemgale“ komandai Ilmaras Bergmanis pelnė 21 (11 atk. kam.) tašką, Arturas Bruninis – 15.

Lengvą pergalę Baltijos krepšinio pirmenybių (BBL) Elito divizione iškovojo „Šiaulių“ klubas (10 ir 8), savų sirgalių akivaizdoje 92:72 (26:9, 23:20, 26:20, 17:23) pranokęs Talino „Kalev/Cramo“ (9 ir 7).

Antano Sireikos auklėtinių pranašumas išryškėjo jau pirmajame ketvirtyje. Dėka spurtų 10:0 ir 12:0 po pirmojo kėlinuko šeimininkai galėjo didžiuotis solidžia persvara – 26:9. Sumažinti deficitą iki vienuolikos taškų (22:33) buvo viskas, ką šiose rungtynėse pajėgė „Kalev/Cramo“. Per likusią mačo dalį „Šiauliai“ dominavo ir iškovojo užtikrintą pergalę.

„Šiauliams“ Darius Gvezdauskas pelnė 18 (5/13 trit.), Mario Delašas – 17 (6/6 dvit.), Rashaunas Broadusas – 13 (8 atk. kam., 9 rez. perd.), Vytautas Šarakauskas (6 atk. kam.) ir Edvinas Ruzgas po 10 taškų.

„Kalev/Cramo“ gretose pasižymėjo Raitas Keerlesas (16 tšk., 6 atk. kam.), Reino Tammas (14 tšk.).