Jono Valančiūno vedamas „Lietuvos rytas“ nugalėjo „Sakalus“

Jonas Valančiūnas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jonas Valančiūnas surinko 21 tašką.
0

LKL čempionato rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ Šakiuose nugalėjo tris kėlinius atkakliai besipriešinusius Vilniaus „Sakalų“ krepšininkus rezultatu 92:71.

Mačą sėkmingiau pradėjo „Sakalai“ ir pirmavo rezultatu 15:8, tačiau svečiai atsakė spurtu 6:0 ir išsiveržė į priekį (16:15), o iki ketvirčio pabaigos dar labiau padidino atotrūkį – 25:50.

Tiek antrame kėlinuke, tiek trečiame Rūtenio Paulausko auklėtiniai visą laiką alsavo varžovams į nugarą ir baigiantis trečiajai susitikimo atkarpai sumažino deficitą iki minimumo (56:57), bet į Eurolygos „Top-16“ varžybas patekę vilniečiai čia pat atsakė spurtu 8:0 ir pabėgo į priekį – 65:56.

Paskutinį ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo dar vienu spurtu 10:2 ir susikrovė solidesnį pranašumą (75:60). Po svečių paprašytos minutės pertraukėlės taškus ir toliau sėkmingai rinko „Lietuvos rytas“, o „Sakalai“ vis rečiau rasdavo kelių varžovų krepšio link. Skirtumą dar labiau padidino nuo suolo pakilęs Simas Buterlevičius – pataikė tris tolimus metimus iš eilės. Finalinė sirena užtvirtino „Lietuvos ryto“ pergalę rezultatu 92:71.

„Lietuvos rytas“: Jonas Valančiūnas 21 (13 atk. kam.), Milko Bjelica 15, Khalidas El-Aminas bei Kenanas Bajramovičius po 12, Bradas Newley 11.

„Sakalai“: Ovidijus Varanauskas 12 (5 rez. perd.), Arvydas Gydra ir Marius Janišius (7 atk. kam.) po 11, Žydrūnas Stankus 10.

Penktą pergalę devintose rungtynėse iškovojo ir į šeštą poziciją pakilo praėjusio sezono bronzos medalininkas „Šiaulių“ klubas. Šiaulių atstovai sostinėje 89:78 (22:28, 22:15, 28:22, 17:13) nugalėjo vietos „Perlo“ (3/8) ekipą.

Net 28 taškus į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė Darius Gvezdauskas, 18 – Davidas Weaweris, po 8 – Mindaugas Žukauskas ir Vytautas Šarakauskas.

Sostinės ekipoje išsiskyrė Aidas Viskontas (26 tšk.), Tautvydas Šležas (13 tšk.) ir Dovydas Redikas (12 taškų).

Turnyre su dešimt pergalių iš eilės pirmauja LKL vicečempionas Kauno „Žalgiris“, lenkiantis Prienų „Rūdupio“ (9/2) krepšininkus.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)