2010 10 27

„VIČI–Aisčių“ debiutas Eurolygoje – pergalė prieš čempiones!

Pergalingai 2010–2011 metų sezono FIBA Eurolygos moterų krepšinio turnyre debiutavo Kauno „VIČI–Aisčių“ klubas.
Moterų komanda „VIČI-Aistės“
Moterų komanda „VIČI-Aistės“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 2 Moteris Eurolyga

Daugkartinę Lietuvos čempionę Vilniaus TEO komandą turnyre pakeitusios laikinosios sostinės krepšininkės trečiadienį pirmose šešių ekipų C grupės rungtynėse Kauno sporto halėje 81:79 įveikė pastarųjų ketverių metų Eurolygos čempionę Maskvos srities „Spartak“ (Rusija) komandą.

Lietuvės nuo pat mačo pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas ir antro kėlinio viduryje pirmavo jau net 17 taškų persvara (34:17).

Kaunietės užtikrintai pirmavo ir ketvirto kėlinio pradžioje (72:56), tačiau viešnios iš Rusijos nebuvo linkusios pasiduoti. Jos ėmė sparčiai tirpdyti deficitą ir likus mažiau nei minutei iki mačo pabaigos išsiveržė į priekį (76:79). Aštuonių minučių atkarpą „Spartak“ krepšininkės laimėjo rezultatu 4:23.

Laimė, „VIČI–Aistės“ nepalūžo. Pelnė penkis taškus be atsako ir šventė įspūdingą pergalę. Lemiamą dvitaškį metimą Aušra Bimbaitė pataikė jau aidint finalinei rungtynių sirenai.

Būtent A.Bimbaitė ir buvo rezultatyviausia nugalėtojų gretose. Gynėja pelnė 26 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. G.Paugaitė pridėjo 15, R.Valentienė – 14 taškų.

„Spartak“ ekipoje pasižymėjo E.Prints (22 tšk.), I.Osipova (15 tšk.), N.Kuin (12 tšk.) ir J.Milovanovič (po 12 tšk.).

Antrąsias Eurolygos rungtynes „VIČI–Aistės“ žais lapkričio 3 dieną svečiuose su Salamankos „Halcon Avenida“ (Ispanija) ekipa, kuri trečiadienį išvykoje susitinka su Prahos ZVVZ USK (Čekija) klubu.

Trečiose C grupės pirmojo turo rungtynėse Gintarės Petronytės Stambulo „Galatasaray Medical Park“ (Turkija) komanda namuose kaunasi  su Tarbo „Gespe Bigorre“ (Prancūzija) krepšininkėmis.