2011 11 09

„Viči-Aistės“ iškovojo pirmąją pergalę moterų Eurolygoje

Kauno „Viči-Aistės“ nutraukė pralaimėjimų moterų Eurolygoje seriją. Lietuvos čempionės savo aikštėje trečiadienį įveikė Dėro „Uni Seat“ (Vengrija) krepšininkes rezultatu 71:51 (20:8, 18:11, 22:13, 11:19) ir iškovojo pirmąją pergalę turnyre.
„Viči-Aistės“ nutraukė nesėkmių seriją. / Augusto Didžgalvio nuotr.

Abi komandos dvikovą pradėjo labai įsitempusios, dažnai klydo, metimai skriejo pro šalį. Vos per 3 minutes Amanda Kemežys užsidirbo antrąją asmeninę pražangą ir buvo priversta atsisėsti ant atsarginių suolelio. Kėlinuko viduryje rezultatas buvo lygus – 2:2, rašo vicibasket.lt.

Pirmosios jaudulio atsikratė kaunietės. Po keitimo aikštelėje pasirodžiusi Aija Putnina pataikė 2 tritaškius iš eilės, Santa Okockytė pridėjo dar viena tolimą metimą, po kurio „Viči-Aistės“ įgijo 11 taškų pranašumą (13:2) ir privertė Dėro komandos vyr. trenerį Akos Fuzy prašyti minutės pertraukėlės. Aidint ketvirčio pabaigos sirenai, Vitos Kuktienės metimas buvo taiklus – 20:8.

Tik antrojo kėlinuko pradžioje pirmuosius taškus pelnė rezultatyviausia „Uni Seat“ krepšininkė Quanitra Hollingsworth, prieš porą sezonų atstovavusi tuometiniam Vilniau „TEO“ klubui. Sandra Valužytė pratęsė komandos tritaškių šou, pataikydama iš toli, dvitaškį pridėjo A. Putnina. „Viči-Aistės“ susikrovė 18 taškų pranašumą – 28:10, sužaidus 4 minutes.

Kėlinuko pabaigoje Vengrijos komanda ėmė naudoti zoninę gynybos sistemą, tačiau aikštelės šeimininkės atkovojo 2 iš eilės kamuolius puolime, neleisdamos varžovėms surengti atakų. Prieš didžiąją pertrauką puikiu prasiveržimu ataką užbaigė Santa Okockytė – 38:17.

Trečiąjį ketvirtį „Uni Seat“ krepšininkės pradėjo trejomis pražangomis puolime ir skylėta gynyba, leidusia „Viči-Aistėms“ be atsako pelnyti 12 taškų – 50:19. Edita Sujanova tik penktą trečiojo kėlinuko minutę pataikė pirmąjį Dėro komandos metimą iš žaidimo antroje dvikovos pusėje. Viešnios ir toliau strigo aktyvioje kauniečių gynyboje.

Po V.Kuktienės dvitaškio „Viči-Aisčių“ persvara perkopė 30 taškų ribą – 53:22. Kėlinuko pabaigoje minutės petraukėlės prašyti teko ir Mantui Šerniui, kai jo vadovaujamos krepšininkės ėmė klysti tiek gynyboje, tiek puolime ir leido skirtumui sumažėti – 58:31.

Ketvirtajame kėlinuke „Uni Seat“ pasinaudojo atsipalaidavusių kauniečių klaidomis puolime toliau mažino persvarą. Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms, komandas skyrė 21 taškas – 64:43. Per likusį laiką „Viči-Aistės“ išlygino žaidimą ir laimėjo 20 taškų persvara.

Rezultatyviausiai „Viči-Aisčių“ gretose žaidė V. Kuktienė, pelniusi 12 taškų, S. Linkevičienė ir A. Putnina pridėjo po 10 taškų

„Uni Seat“ komandai N. Nagy surinko 14, E. Sujanova ir I. Ciglar – po 8 taškus.

Kitas Eurolygos rungtynes „Viči-Aistės“ žais lapkričio 17 dieną Gdynėje prieš vietos „Lotos“ (Lenkija) komandą.