„VIČI-Aistės“ pralaimėjimu užbaigė pirmąjį Eurolygos ratą

Rungtynių akimirkos
Augusto Didžgalvio nuotr. / Rungtynių akimirkos
0

Be Sandros Linkevičienės rungtyniavusios Kauno „VIČI-Aistės“ patyrė dar vieną nesėkmę moterų Eurolygoje. Kaunietes namų aikštėje rezultatu 67:68 (18:28, 15:14, 13:13, 21:14) įveikė Buržo „Bourges Basket“ ekipa.

Po šio apmaudaus pralaimėjimo „VIČI-Aistės“ A grupėje ir toliau užima paskutinę vietą, laimėjusios vienerias rungtynes iš septynerių.

Rungtynių pradžia „VIČI-Aistėms“ susiklostė nesėkmingai. Vos per 4 minutes „Bourges Basket“ susikrovė 9 taškų pranašumą – 3:12.  Kieshai Brown užbaigus dvi atakas iš eilės, Buržo krepšininkės dar kartą spurtavo, o skirtumas išaugo iki 14 taškų (11:25). Kėlinuką fantastišku metimu iš aikštės vidurio, aidint sirenai, užbaigė Santa Okockytė.

Antrajame ketvirtyje „VIČI-Aistės“ išlygino žaidimą, tačiau perimti iniciatyvos nesisekė. Dukart Lietuvos čempionės sumažino deficitą iki 7 taškų, tačiau apsigynusios pramesdavo iš palankių pozicijų.

Po didžiosios petraukos kaunietės pagerino gynybą ir jau po dviejų minučių privertė viešnių trenerę Valerie Garnier prašyti minutės petraukėlės – 39:42. „Bourges Basket“ gretose iniciatyvos ėmėsi E. Miyem, o Buržo komanda vėl ėmė tolti. Po K. Brown dvitaškio pranašumas vėl tapo dviženkliu 42:53.

Paskutiniojo kėlinuko viduryje Kauno komanda dar kartą suaktyvino gynybą, o puolime savo šou pradėjo Courtnay Pilypaitis, iki tol nepataikiusi nei vieno metimo. „VIČI-Aisčių“ krašto puolėja pelnė 10 taškų iš eilės ir sumažino komandos atsilikimą iki minimumo – 65:66. Likus žaisti mažiau nei minutę, nei karto iki tol nepirmavusios „VIČI-Aistės“ išsiveržė į priekį po Vitos Kuktienės taiklių baudos metimų.

S Kaltsidou ranka nuo baudos linijos nedrebėjo, K. Brown pataikė kartą iš dviejų, o Prancūzijos komanda vėl susigrąžino persvarą. „VIČI-Aistės“ galėjo išgelbėti rungtynes, tačiau per likusias 25 sekundes kaunietės sėkmingos atakos surengti nesugebėjo.

Rezultatyviausiai „VIČI-Aisčių“ gretose žaidė T. Likhtatovič, pelniusi 13 taškų. A. Kemežys pridėjo 12, C. Pilypaitis – 10 taškų. „Bourges Basket“ komandai S. Kaltsidou surinko 20, E. Miyem –  16 taškų.