2015 04 08

Vilniaus „Lietuvos rytas“ Alytuje tramdė „Dzūkiją“

Trečiadienio LKL rungtynėse įnirtinga kova užsimezgė Alytuje, kur vietos „Dzūkija“ du kėlinius pirmavo prieš „Lietuvos rytą“. Tik trečiajame kėlinyje susiėmę vilniečiai užsitikrino pergalę 78:66 (11:19, 14:16, 32:14, 21:17) prieš alytiškius.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Po Osvaldo Mačernio metimo įpusėjus kėliniui aikštelės šeimininkai turėjo 3 taškų pranašumą (7:4), o po dar vieno pastarojo sėkmingo metimo, alytiškiai įgijo 5 taškų persvarą (9:4). Tačiau tai dar nebuvo viskas: po minutės pertraukėlės į aikštę žengęs Mike’as Moseris užsidirbo nesportinę pražangą ir abu baudos metimus sumetęs Artūras Jomantas dar labiau padidino aikštelės šeimininkų pranašumą (11:4).

Antrasis ketvirtis prasidėjo Pauliaus Dambrausko taikliu metimu, po kurio „Dzūkija“ pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (21:11). Kšištofas Lavrinovičius sumetė baudos metimus, tačiau alytiškiai toliau diktavo savo sąlygas. Iki ilgosios pertraukos likus 5 minutėms, „Lietuvos ryto“ situacija praktiškai negerėjo (16:25). Po dviejų kėlinių švieslentė rodė Alytaus ekipai palankesnius skaičius – 35:25.

Trečiąjį kėlinį taikliomis baudomis pradėjo Mindaugas Lukauskis, netrukus pasižymėjo Žygimantas Janavičius bei Martynas Gecevičius ir po vilniečių spurto 7:0 skirtumas tarp komandų ištirpo iki 3 taškų (35:32). Šį „Lietuvos ryto“ išpuolį nutraukė Martyno Paliukėno tritaškis (38:32). Vis tik M.Gecevičius taip pat pataikė tolimą metimą ir dar kartą braukė aikštelės šeimininkų pranašumą (38:35). Sėkmingą sostinės ekipos atkarpą pratęsė A.Kavaliauskas bei Ž.Janavičius, o sužaidus pusę kėlinio rezultatas jau buvo lygus (40:40). Netrukus M.Gecevičius smeigė dar vieną tritaškį ir „Lietuvos rytas“ po ilgos pertraukos vėl buvo priekyje (43:40).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Traviso Leslie dėjimu iš viršaus, bet Paulius Dambrauskas atsakė taip pat dviem taškais (59:51). K.Lavrinovičius pataikė su varžovo pražanga, o dar po taiklaus baudos metimo, padidino vilniečių persvarą iki vienuolikos taškų (62:51). „Lietuvos rytas“ toliau tolo, o įpusėjus kėliniui „Dzūkijos“ deficitas siekė 18 taškų (54:72). Po Fedoro Dmitrievo tritaškio ir jau antros Mike’o Moserio nesportinės pražangos aikštelės šeimininkai dar pabandė gelbėtis ir sumažino savo atsilikimą (63:74). Vis tik, laikas buvo vilniečių sąjungininkas ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė „Lietuvos ryto“ komandos pergalę – 78:66.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 17 tšk., Kšištofas Lavrinovičius ir Travisas Leslie po 14 tšk., Antanas Kavaliauskas 12 tšk., Žygimantas Janavičius 8 tšk., Mindaugas Lukauskis 5 tšk.

„Dzūkija“: Paulius Dambrauskas 15 tšk., Fedoras Dmitrievas ir Artūras Jomantas po 12 tšk., Osvaldas Mačernis 9 tšk., Martynas Paliukėnas 7 tšk.

„Neptūno“ (29-6) krepšininkai namuose atlaikė „Šiaulių“ (16-18) šturmą ir iškovojo pergalę rezultatu 90:77 (26:19, 28:22, 18:20, 18:16) ir toliau žengia trečioje turnyro lentelės vietoje.

Rungtynes Donato Zavacko inicijuotu spurtu pradėjo „Neptūnas“ (7:0). Pirmuosius svečių taškus pelnė Rokas Giedraitis (7:2). Deividas Gailius smeigė du tritaškius, po kurių skirtumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio (21:10). Kėlinį dvitaškiu baigė Modestas Kumpys – 26:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje Mindaugas Girdžiūnas taikliomis baudomis atstatė dviženklį pranašumą (30:19). Po dar vieno klaipėdiečių tritaškio skirtumas pasiekė 15 taškų (49:34). Į visus „Šiaulių“ bandymus priartėti „Neptūnas“ atsakė tolimais metimais (52:37). Ilgąją pertrauką, po itin rezultatyvių pirmųjų dviejų kėlinių, pakilesnėmis nuotaikomis pasitiko aikštės šeimininkai – 54:41.

Po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą (54:46). M.Girdžiūnas pataikė tritaškį ir grąžino turėtą persvarą, tačiau penkiais taškais atsakė R.Giedraitis (66:59). Kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ pelnė 6 taškus be atsako ir lemiamą ketvirtį pasitiko turėdamas saugų pranašumą – 72:61.

Ketvirtą kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais tolimais metimais (75:64). Beveik dvi minutes trukusį abiejų komandų taškų badą nutraukė Valdas Vasylius (76:64). Svečiai surengė spurtą 7:0 ir pavojingai priartėjo (76:71). Spurtu atsakė ir „Neptūnas“ (84:71). Likusį laiką „Šiauliai“ nesėkmingai bandė priartėti ir pergalę šventė aikštės šeimininkai – 90:77.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 18 tšk., Martynas Mažeika 13 tšk., Mindaugas Girdžiūnas 12 tšk. 9 rez. perd., Ivanas Nelyubovas 10 tšk., Valdas Vasylius ir Arnas Butkevičius po 9 tšk., Donatas Zavackas 8 tšk.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 24 tšk. 9 išpr. praž., Julius Jucikas 14 tšk., Gintaras Leonavičius 9 tšk., Rolandas Alijevas 8 tšk.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):