Vilniečiai Ispanijoje patyrė nesėkmę

Antrosios Europos taurės Top-16 etapo rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Bilbao „iurbentia“ (2008.02.03)
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Abi komandos prieš dvikovą kalbėjo tik apie pergalę.
0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurės turnyro antrojo etapo paskutinėse rungtynėse išvykoje 59:67 (15:17, 16:16, 16:18, 12:16) nusileido ispanų Bilbao „iurbentia“ komandai ir L grupėje užėmė antrą vietą.

Jau praėjusią savaitę kelialapį į Europos taurės Finalo aštuoneto varžybas Turine užsitikrinę abi komandos kaunasi dėl pirmos vietos L grupėje. Ji atitektų Lietuvos vicečempionams, jeigu jie Bilbao mieste laimėtų arba pralaimėtų ne didesniu nei 2 taškų skirtumu.

Jeigu „iurbentia“ laimės 3 taškais, pirmoji L grupės vieta atitiks ispanams. Pirmose tarpusavio rungtynėse Vilniuje po atkaklios kovos pergalės dainas traukė „Lietuvos ryto“ komanda – 73:71.

Ketvirtas kėlinys

J.Blumas smeigė tolimą tritaškį ir dar labiau padidino „iurbentia“ pranašumą – 54:47. Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ krepšininkams krepšys užsirišo – trys iš eilės tritaškiai nepasiekia tikslo, o po to ir Ch.Eidsono šovė pro šalį kaire ranka. J.Blumas pataikė trečią tritaškį iš eilės – 59:47 priekyje ispanų komanda. Skirtumą sušvelnino D.Zavackas – 59:50.

Vilniečiai bandė vytis varžovus, bet J.Blumas nuo trijų taškų atrodo neprameta – 65:52. „Lietuvos ryto“ komanda pakilo į paskutinį šturmą. Atrodo sėkmingai – likus žaisti mažiau nei dvi minutes – 65:57. Vis dėlto „iurbentia“ pergalės ir pirmos vietos L grupėje iš rankų neišleido – ispanų komanda laimėjo 67:59.

Trečias kėlinys

Po pertraukos rungtynės vilniečiams klostėsi itin nesėkmingai – metimai skriejo pro šalį, pasipylė klaidos. Tuo tarpu aikštės šeimininkai pradėjo siautėti. Po M.Baničiaus dėjimo iš viršaus – 39:31. Po R.Kurtinaičio minutės pertraukėlės taškus svečiai vėl pradėjo pelnyti, bet gynyba jų išliko tokia pat chaotiška – 44:35 priekyje „iurbentia“.

Po Ch.Eidsono tritaškio ir A.Jomanto keturių taškų iš eilės skirtumas sumažėjo iki 2 taškų – 44:42. Aikštės šeimininkai ir toliau nesėkmingai šaudo iš toli, o juos pamoko J.Sinica. Po jo tritaškio „Lietuvos rytas“ vėl priekyje – 46:47. Trečio kėlinio pabaiga vilniečiams buvo itin prasta – prarastas kamuolys ir antras varžovų tritaškis. Ispanų klubas vėl išsiveržė į priekį 51:47.

Antras kėlinys

Atrodo, A.Jomantas pajuto metimą – vos prasidėjus antram kėliniui įsūdė antrą tritaškį iš eilės. Kova vėl išsilygino – 20:20. M.Lukauskis pataikė įspūdingą tritaškį su pražanga, tačiau baudos metimas buvo netaiklus. Vilniečiai turėjo progą pradėti spurtą, tačiau keli metimai skriejo pro šalį – 22:23 priekyje vilniečiai.

Pro šalį šaudė ir Bilbao ekipa, tačiau sugebėjo geriau kovoti dėl atšokusių kamuolių. Paleisti į priekį varžovų vilniečiai nė neketino – 26:26 po D.Zavacko tritaškio. Prabilo ir R.Seibutis – po „iurbentia“ legionieriaus tritaškio trumpam į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai, tačiau S.Babrauskas atsako tuo pačiu – 31:31.

Vis dėlto „iurbentia“ krepšininkams įpusėjus rungtynėms pavyksta susikurti nedidę persvarą – 33:31. Aikštės šeimininkų gretose nesulaikomas M.Baničius – 16 taškų, o „Lietuvos ryto“ komandoje D.Zavackas ir A.Jomantas pelnė po 7 taškus.

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžia nebuvo rezultatyvi – abi komandos daug dėmesio skyrė gynybai. „Lietuvos ryto“ komandos sąskaitą tik ketvirtą dvikovos minutę atidarė D.Zavackas. Įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus – 6:6.

Vilniečiai mėgino atitrūkti nuo varžovų (6:10), tačiau netrukus ispanai pasiveja ir pralenkia svečius – 15:11. A.Jomantas bandė vienas patraukti komandą, tačiau jo aštrus prasiveržimas baigėsi nesėkme. Bilbao komandai sekėsi išblaškyti vilniečių gynybą – dėl to jiems pavyko išsiveržti į priekį 17:12. Laimei, baigiantis pirmam kėliniui tritaškį pataikė A.Jomantas – 17:15.