2009 11 04

Kleiza ir „Olympiacos“ sutriuškino vilniečius (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai šį sezoną Eurolygoje patyrė pirmą skaudų pralaimėjimą. Trečiadienį B grupėje išvykoje jie 97:73 (14:25, 17:27, 19:23, 23:22) buvo priversti nusileisti galingai Pirėjo „Olympiacos“ ekipai. Graikus į priekį vedė Linas Kleiza. Jo sąskaitoje – 20 taškų.
Vilniečiai dažnai nespėjo paskui greitus varžovus
Dvikovos akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Rungtynių pradžia nieko bloga nežadėjo vilniečiams, tačiau įpusėjus kėliniui iniciatyvos ėmėsi Joshas Childresas ir Linas Kleiza. Jų dėka „Olympiacos“ spurtavo ir antro kėlinio pabaigoje susikrovė 20 taškų pranašumą – 45:25.

Po didžiosios pertraukos Rimo Kurtinaičio auklėtiniams pavyko taikliais tritaškiais aptirpdyti skirtumą iki 12 taškų (56:44), tačiau tuomet Pirėjo komanda sudavė triuškinamą smūgį – trečio kėlinio pabaigoje jos pranašumas buvo 27 taškai (73:46), o paskutiniame ketvirtyje pasiekė net 30 – 86:56.

Lietuvos čempionams daugiausia nemalonumų pridarė L.Kleiza. Lietuvis per 26 minutes pelnė 20 taškų (3/6 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 6 ir perėmė vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą ir triskart suklydo. Jo sąskaitoje – 21 naudingumo balas. 18 taškų pridėjo Joshas Childressas.

L.Kleizos ir abiejų komandų komentarus po rungtynių rasite paspaudę čia.

„Lietuvos ryto“ komanda prasčiau metė tiek dvitaškius (20/42 – 47 proc.), tiek tritaškius (7/18 – 38 proc.) ir klydo kiek dažniau nei varžovai – 24:20. Kitą savaitę vilniečiai namie žais su serbų Belgrado „Partizan“ ekipa.

Apie kitų komandų, kuriose žaidžia lietuviai, pasirodymą Eurolygoje trečiadienį sužinosite paspaudę čia.

Starto penketai

„Olympiacos“: J.Childressas, Y.Halperinas, L.Kleiza, P.Beverley, S.Schorsanitis.
„Lietuvos rytas“: D.Zavackas, M.Gecevičius, B.Popovičius, A.Jomantas, A.Baynesas.

Pirmas kėlinys

Komandos apsikeičia taikliais metimais, sužaidus dvi minutes lygu – 4:4. Vilniečiai agresyviai ginasi, aikštės šeimininkams sunku rasti kelią krepšio link. A.Baynesas prasižengia ir sėda ant suolo. Įpusėjus kėliniui po M.Bjelicos dvitaškio svečiai priekyje 9:8.

Aikštėje vyksta kieta kova dėl kiekvieno kamuolio, abi komandos daugiau dėmesio skiria gynybai nei puolimui. J.Childressas imasi iniciatyvos ir po jo 4 taškų iš eilės bei L.Kleizos tritaškio „Olympiacos“ pirmauja 15:9. Pirėjo ekipa puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir po kelių rezultatyvių atakų didina skirtumą iki 10 taškų – 22:12. Pirmą kėlinį po taiklaus M.Teodosičiaus tritaškio paskutinę sekundę laimi „Olympiacos“ – 25:14.

Antras kėlinys

Vilniečiams ir toliau nesiseka rasti savo žaidimo, tuo tarpu aikštės šeimininkai tvirtai laiko iniciatyvą savo rankose – 28:16. R.Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės. Stabdydamas L.Kleizą A.Baynesas prasižengia trečią kartą. Aikštėje siautėja L.Kleiza – po lietuvio tritaškio „Olympiacos“ pirmauja jau 32:16. Naudingiausias spaliio mėnesio Eurolygos žaidėjas B.Popovičius sulaukia daug varžovų dėmesio. Vilniečiai suaktyvina veiksmus gindamiesi, įpusėjus ketvirčiui jie atsilieka 21:36.

A.Baynesas prasižengia ketvirtą kartą. Po L.Kleizos trečio taiklaus tritaškio – 18 taškų persvara – 39:21. „Lietuvos ryto“ komandos gynyboje atsiranda vis daugiau skylių, tuo tarpu aktyviai gindamiesi aikštės šeimininkai didina skirtumą iki 20 taškų – 45:25. Vilniečiai atrodo sutrikę, galbūt susikaupti jiems padės ilgoji pertrauka. „Olympiacos“ įpusėjus dvikovai pirmauja 52:31.

Trečias kėlinys

Po pertraukos vilniečiams pavyksta dvi minutes apsiginti nuo varžovų atakų, kol galiausiai tritaškį pataiko Y.Halperinas – 55:36. R.Kurtinaičio auklėtiniai truputį padrikai puola, taškų pelnyti nepavyksta. S.Babrauskas tritaškiu mažina skirtumą iki 17 – 56:39. Po dar vieno tolimo M.Gecevičiaus šūvio skirtumas jau tik 12 taškų – 56:44. Intrigą nubraukia taiklus M.Teodosičiaus tritaškis.

Netrukus aikštės šeimininkai vėl imasi iniciatyvos ir labai greitai padidina skirtumą iki 23 taškų – 69:46. Ilgai aikštėje laikomas M.Bjelica vos pabėga – prašo būti pakeistas. R.Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės. Po T.Papalouko baudos metimų skirtumas išauga iki 27 taškų – 73:46. A.Baynesas gauna penktą pražangą ir sėda ant atsarginių suolo. Po trijų kėlinių „Olympiacos“ priekyje 75:50.

Ketvirtas kėlinys

Paskutinis kėlinys – tik formalumas. Klausimas, kiek taškų pralaimės Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Skirtumas tik auga Pirėjo ekipos naudai. Likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes – 83:54. „Olympiacos“ žaidėjai smaginasi aikštėje, o skirtumas šokteli iki 30 taškų – 86:56.

Aikštėje pasirodo abiejų komandų atsarginiai žaidėjai. Motyvacijos daug nėra, nes rungtynių baigtis aiški. Paskutinėmis minutėmis svečių ekipai taškus pelno tik A.Jomantas ir S.Babrauskas. Pirėjo komandai nepavyksta pataikyti paskutinio tritaškio ir pelntyi 100 taškų. „Olympiacos“ laimi triuškinamai – 97:73.