2011 10 30

Visas rungtynes pirmavęs „Lietuvos rytas“ įveikė „Jenisej“ ekipą

VTB Vieningosios lygos B grupės rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ (3 ir 1) komanda svečiuose 82:75 pranoko Krasnojarsko „Jenisej“ (1 ir 3) krepšininkus.
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmajame ketvirtyje dominavo svečiai iš Lietuvos. Gerai gindamiesi Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai tolo nuo varžovų ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo toli priekyje – 27:11.

Antrajame kėlinyje „Jenisej“ krepšininkai surado priešnuodžių prieš vilniečių gynybą. Laimėję 5 minučių atkarpą 19:6 rusai sumažino deficitą iki 3 taškų – 30:33. Visgi „Lietuvos rytui“ pavyko atlaikyti varžovų šturmą ir sėkmingai užbaigus pirmąją mačo dalį pirmauti 6 taškais – 49:43.

Po didžiosios pertraukos šalies vicečempionai išlaikė iniciatyvą savo rankose. Sėkmingai gindamiesi sostinės klubo krepšininkai vėl sugebėjo atitrūkti ir susikrauti dviženklį pranašumą – 66:56.

„Jenisej“ ekipa neketino sudėti ginklų anksčiau laiko ir likus rungtyniauti 3 minutes priartėjo – 73:78. Tuomet abi komandos nesugebėjo 2 minutes pasižymėti, o J.Valančiūnas tylą nutraukė baudos metimais (80:73), kurie įtvirtino svečių pergalę.

„Lietuvos rytas“: Tyrece'as Rice'as 19 (6/10 dvitaškiai, 5 kld. 5 atk. kam. 5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 13 (7 atk. kam.), Predragas Samardžiski 12, Mindaugas Katelynas 11 (6 atk. kam.), Lawrence'as Robertsas ir Renaldas Seibutis po 9, Steponas Babrauskas 5, Artūras Jomantas 4.

„Jenisej“: Aleksandras Komarovskis ir Andrejus Truškinas po 14, Sergejus Toporovas 10.