2013 12 16

Vokietijoje Benas Veikalas žaidė puikiai, o „Brose“ prieš dvikovą su „Žalgiriu“ netikėtai pralaimėjo

Prieš paskutinę ketvirtadienį vyksiančią Eurolygos pirmojo etapo dvikovą B grupėje su Kauno „Žalgiriu“ netikėtą nesėkmę Vokietijos pirmenybėse patyrė Bambergo „Brose Baskets“ klubas.
Benas Veikalas
Benas Veikalas / facebook.com/basketsbonn nuotr.

Sekmadienį šalies čempionai svečiuose 59:72 (19:9, 14:25, 4:21, 22:17) nusileido Ulmo „Ratiopharm“ (9/4) krepšininkams.

Bambergo krepšininkai trečiajame kėlinyje paėmė pavyzdį iš būsimojo varžovo „Žalgirio“ pastarųjų Eurolygos rungtynių ir per dešimt minučių pelnė vos 4 taškus. Vis dėlto, skirtingai nei LKL čempionai, „Brose Baskets“ krepšininkai po tokio ketvirčio nebeatsigavo.

Svečiai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 33:41, o tolimus metimus pataikė vos 15 procentų taiklumu (3/20). Pagal komandinį naudingumą Ulmo klubas laimėjo triuškinančiai – 88:52.

„Brose Baskets“ ekipije išsiskyrė D'Oras Fischeris. Nuo suolo pakilęs amerikietis vos per 16 minučių spėjo įmesti 12 taškų (6/8 dvit.), sugriebti 5 atšokusius kamuolius ir blokuoti 3 varžovų metimus. Po 10 taškų pridėjo Rakimas Sandersas (7 atk. kam.) ir Zackary Wrightas (5/7 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), 8 – Antonas Gavelas, 7 – Novica Veličkovičius.

Nugalėtojams buvęs žalgirietis Trentas Plaistedas (7/10 dvit., 7 atk. kam.) pelnė 15, Adamas Gessas ir Cameronas Longas – po 11 taškų.

Lietuviams sekėsi skirtingai

Dar vieną pergalę iškovojo Bonos „Telekom Baskets“ (9/4) komanda su Benu Veikalu, namuose 83:71 (18:21, 26:11, 18:15, 21:24) pranokusi Bayreutho BBC (3/10) ekipą.

30 metų lietuvis buvo vienas pagrindinių Bonos klubo vedlių į pergalę. B.Veikalas aikštėje praleido 31 minutę ir pelnė 18 taškų (2/5 dvit., 4/7 trit., 2/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir po kartą perėmė ir prarado kamuolį.

Be lietuvio nugalėtojų gretose išsiskyrė Jaredas Jordanas kurio sąskaitoje taip pat 18 taškų.

Svečiams Kyle'as Weemsas pelnė 22 taškus, o Brianas Qvale'as surinko 19.

Ado Juškevičiaus atstovaujamas Bremerhafeno „Eisbaren“ (4/9) klubas savo žiūrovų akivaizdoje po įnirtingos kovos 72:74 (23:19, 21:14, 14:23, 14:18) nusileido Kvakrenbriuko „Artland Dragons“ (9/4) komandai.

A.Juškevičius per 27 aikštėje praleistas minutes surinko 6 taškus (3/5 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus perėmė kamuolį ir 3 kartus suklydo.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Brandonas Thomasas – 24, Antonio Gravesas įmetė 17, Anthony Kingas pridėjo 14 taškų.

Pralaimėjusiems Darius Adamsas surinko 18 taškų, Derrickas Allenas pridėjo 14.