2014 02 03 /21:29

VTB Jungtinėje lygoje „Lietuvos rytas“ apmaudžiai nusileido „Spartak“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (8/5) komanda susikomplikavo savo padėtį kovojant dėl pirmų dviejų vietų A grupėje VTB Jungtinėje lygoje. Aleksandro Petrovičiaus ekipa savo žiūrovų akivaizdoje po dramatiškos kovos 83:84 (15:17, 29:23, 14:21, 25:23) nusileido Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkams.
Juanas Palaciosas
Juanas Palaciosas / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Susitikimo pradžia buvo atkakli, sužaidus 5 minutes rezultatas buvo lygus (8:8), o pastebimiausias „Lietuvos ryto“ komandoje buvo 6 taškus įmetęs D.Songaila. Antroje kėlinio dalyje vilniečiams koją kišo klaidos, o jomis pasinaudoję svečiai atitrūko (15:10). Vis dėlto, sėkminga kėlinio pabaiga leido „Lietuvos rytui“ priartėti – 15:17.

Sėkmingą žaidimą A.Petrovičiaus komanda pratęsė antrajame kėlinyje, kai po atkarpos 6:0 sostinės klubas perėmė iniciatyvą, o po dar vienos atkarpos buvo priekyje 26:21. Banguotose rungtynėse „Spartak“ vis priartėdavo, tačiau perimti į savo rankas mačo kontrolės vilniečiai jiems neleisdavo. Artėjant didžiajai pertraukai pirmuosius taškus pelnęs M.Gecevičius padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 5 taškų (38:33). Nors Sankt Peterburgo komanda sugrąžino intrigą, R.Seibučio dvitaškis aidint finalinei antrojo kėlinio sirenai padidino „Lietuvos ryto“ atotrūkį – 44:40.

Trečiasis kėlinys vyko taškas į tašką, o ketvirtajame užvirė dar įnirtingesnė kova – prabėgus kelioms minutėms rezultatas buvo lygus 67:67. „Lietuvos rytas“ sužaidė sėkmingą atkarpą ir išsiveržė į priekį 75:67. Tačiau rusai atsakė spurtu ir išlygino rezultatą – 81:81. Varžovai paskutinę mačo minutę sužaidė sėkmingiau ir likus 4 sek. pirmavo 84:83. Lietuviai per likusį laiką nesugebėjo pelnyti taškų ir savo arenoje pralaimėjo svečiams.

„Lietuvos rytas“: Stevenas Jelovacas (3/6 trit., 8 atk. kam.) 18, Juanas Palaciosas (8/13 dvit.) 17, Renaldas Seibutis (10 rez. perd.) 13, Darius Songaila 11, Tautvydas Lydeka – 7 taškai.

„Spartak“: Jaredas Homanas (12/18 dvit.) 26, Stevenas Burttas (6 rez. perd.) 19, Joshua Bostičius 13, Donaldas McGrathas – 12 taškų.