2014 03 23

VTB lyga: Juano Palacioso tritaškis išplėšė pergalę „Lietuvos rytui“, CSKA nugalėjo „Neptūną“

Sekmadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje „Lietuvos rytas“ baigė reguliariųjį sezoną. Vilniečiai intriguojančioje kovoje 87:85 (21:23, 28:19, 16:21, 22:22) nugalėjo Talino „Kalev“ klubą. Tiesioginį kelialapį į varžybų ketvirtfinalį vilniečiai užsitikrino praėjusią savaitę. Kitose rungtynėse su turnyru pralaimėjimu atsisveikino „Neptūnas“.
Juanas Palaciosas
Juanas Palaciosas / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Pergalę vilniečiams užtikrino Juano Palacioso tritaškis lemiamomis rungtynių sekundėmis. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 16 taškų pelnęs Gediminas Orelikas. Rungtynių herojus J.Palaciosas surinko 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. 13 taškų pelnė Stevanas Jelovacas.

Estijos komandai net 26 taškus pelnė Vladas-Sorinas Moldoveanu. 19 taškų pridėjo Curtis Millage'as.

Pirmąją tarpusavio akistatą Estijoje „Lietuvos rytas“ laimėjo 76:68.

Lietuvos vicečempionai šiuo metu savo sąskaitoje turi 13 pergalių bei 5 nesėkmes, „Kalev“ yra su 2 pergalėmis bei 16 pralaimėjimų ir iš turnyrinės lentelės dugno jau nebepakils.

Praėjusią savaitę Aleksandro Petrovičiaus treniruojama sostinės ekipa namuose po atkaklios kovos 103:97 (29:28, 25:21, 21:22, 28:26) nugalėjo rusų Krasnojarsko „Jenisej“ (9/8) krepšininkus ir užsitikrino antrąją vietą A grupėje bei tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas (4/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) 16, Juanas Palaciosas (4/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 9 atk. kam.) 14, Stevanas Jelovacas (4/6 dvitaškiai) 13, Zabianas Dowdellas (3/4 tritaškiai, 6 rez. perd.) 11, Martynas Gecevičius (3/4 tritaškiai) ir Tautvydas Lydeka po 9, Renaldas Seibutis 8, Darius Songaila 4, Steponas Babrauskas 3.

„Kalev“: Vladas-Sorinas Moldoveanu (6/12 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai) 26, Curtisas Millage‘as (3/4 dvitaškiai, 5 rez. perd.) 19, Frankas Elegaras (6/8 dvitaškiai, 13 atk. kam.) 16.

„Lietuvos rytas“ dvikovą pradėjo tokiu startiniu penketu: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Rungtynių eiga:

Susitikimą spurtu 9:2 pradėjo aikštės šeimininkai, o visus „Lietuvos ryto“ taškus vienintelis pelnė G.Orelikas. Vėliau krepšys puolime atsirišo ir svečiams, kurie laimėję atkarpą 10:0 perėmė iniciatyvą ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (12:9). Netrukus vilniečiai pasivijo varžovus, tačiau „Kalev“ krepšininkams pavykdavo rasti skylių varžovų gynyboje. Kėlinio pabaigoje Estijos čempionai buvo pabėgę į priekį 23:18, tačiau Stepono Babrausko tritaškis aidint sirenai sumažino „Lietuvos ryto“ atsilikimą – 21:23.

Antrojo ketvirčio pradžioje vilniečiai trumpam buvo išsiveržę į priekį, tačiau puolime sėkmingai atrodę Talino krepšininkai kurį laiką pirmavo trapiu skirtumu (30:28). Kelias sėkmingas atkarpas surengęs „Lietuvos rytas“ po ilgesnės pertraukos susigrąžino pranašumą (36:34). Artėjant kėlinio pabaigai po tritaškį pataikę M.Gecevičius ir G.Orelikas dar labiau padidino atotrūkį (44:37). Nors „Kalev“ krepšininkams pavyko priartėti (42:46), M.Gecevičiaus tritaškis su sirena leido „Lietuvos rytui“ į didžiąją pertrauką išeiti pirmaujant 49:42.

Trečiajame kėlinyje į aikštę sugrįžęs „Lietuvos rytas“ žaidė blankiai – atkarpą 3:12 pralaimėję A.Petrovičiaus auklėtiniai prarado mačo kontrolę ir leido „Kalev“ ekipai išsiveržti į priekį (52:54). Galiausiai vilniečiai persvėrė rezultatą savo pusėn, tačiau jiems niekaip nesisekė stabdyti Talino klubo puolėjo Vlado-Sorino Moldoveanu, po kurio eilinio metimo rezultatas tapo lygus (56:56). Vėliau rezultatas lyg svarstyklės svyravo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę (62:60). Kėlinio pabaigoje svečiai pataikė iš toli, tačiau vėl, kaip įprasta, „Lietuvos rytas“ ketvirtį baigė taikliu tritaškiu – 65:63.

Vėliau iš trečio karto likus 10 sekundžių galiausiai pavyko J.Palaciosui dvitaškiu iš po krepšio išlyginti rezultatą (84:84). Per kiek mažiau nei sekundę M.Gecevičius pražanga sustabdė Curtisą Millage‘ą, kuris vienu baudos metimu persvėrė rezultatą svečių naudai (85:84). Lemiamoje atakoje didvyriu tapo J.Palaciosas, kuris tritaškiu likus 3,2 sekundės išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį, o per likusį laiką svečiams pataikyti nepavyko – 87:85.

Tryliktąją nesėkmę aštuonioliktosiose rungtynėse patyrė ir aštuntoje B grupės vietoje liko Klaipėdos „Neptūnas“, savo aikštėje 64:87 (7:19, 20:24, 24:23, 13:21) pralaimėjęs antroje vietoje esančiam Maskvos CSKA (16/2) klubui.

15 taškų į svečių krepšį įmetė Valdas Vasylius, 12 – Marius Runkauskas, 11 – Edgaras Ulanovas.

Nugalėtojams Aleksandras Kaunas pelnė 17 taškų, Nenadas Krstičius – 16.