2011 02 09

VTB Vieningoji lyga: Kauno „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje sutrypė Talino „Kalev“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sutvirtino savo galimybes žaisti VTB Vieningosios lygos finalo ketverte. Antrą vietą B grupėje užimantys žalgiriečiai trečiadienį Taline rezultatu 91:66 (20:16, 19:18, 20:18, 32:13) nepasigailėjo vietos „Kalev“ (Estija) ekipos.
Eurolyga: „Žalgirio“ ir „Olympiacos“ rungtynių akimirkos
„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė Travisas Watsonas. / 15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr.

Tiesa, galutinis rungtynių rezultatas ne visiškai atspindi aikštelėje vykusius įvykius. Lemiamą persvarą Ilio Zouro auklėtiniai įgijo tik paskutiniame, ketvirtame, kėlinyje, kurį laimėjo triuškinamu rezultatu 32:14.

„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė Travisas Watsonas (17 tšk., 8 atk. kam.). Marcusas Brownas pridėjo 16, Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) ir Tadas Klimavičius – po 12 taškų.

Puikiai žaidė kauniečių naujokas Trentas Plaistedas. Vos per 16 minučių puolėjas atliko dvigubą dublį – pelnė 10 taškų ir sugriebė 11 kamuolių.

„Kalev“ gretose išsiskyrė R.Keerlesas (16 tšk.), R.Tammas (15 tšk.) ir G.Dorbekas (12 tšk.).

Kitose trečiadienį vykusiose VTB Vieningosios lygos B grupės rungtynėse Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) išvykoje rezultatu 86:57 sutriuškino lietuvio Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija) ekipą.

6.Talino „Kalev“817-113

Kitas rungtynes VTB Vieningosios lygos B grupėje „Žalgiris“ žais kovo 9 dieną namuose su Tomo Pačėso treniruojama Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija) ekipa.

Prieš rungtynes

Savaitgalį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse „Žalgiris“ vertėsi be peršalusių Mindaugo Kuzminsko, Manto Kalniečio, Pauliaus Jankūno ir Bobano Marjanovičiaus, o peties traumą per mačą dar patyrė Martynas Pocius, tačiau trečiadienį Taline kauniečių treneris I.Zouras jau galės remtis beveik stipriausios sudėties komanda.

„Į Estiją nevyks vienintelis B.Marjanovičius. Jis dar nespėjo atsigauti po ligos. Taline planuoja žaisti ir M.Pocius, kuris buvo susižeidęs petį“, – 15min.lt antradienį sakė „Žalgirio“ komunikacijos direktorius Almantas Kiveris.

Pirmąsias poros rungtynes praėjusių metų lapkričio mėnesį „Žalgiris“ laimėjo triuškinamu rezultatu 101:83.

Rungtynių eiga

Startiniai penketai

„Kalev“: A.Škele, G.Dorbekas, R.Tammas, R.Keerlesas ir K.Kitsingas.

„Žalgiris“: T.Delininkaitis, D.Collinsas, M.Kuzminskas, T.Klimavičius ir T.Watsonas.

Rungtynių pradžioje komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Svečiai pirmieji atidarė savo sąskaitą (2:0), bet „Kalev“ atsakė penkiais taškais iš eilės (2:5). Tačiau „Žalgiris“ netruko perimti iniciatyvą rankas (7:5, 14:9).

„Kalev“ kelti baltos vėliavos dar nė negalvojo. Estai toliau aktyviai priešinosi aiškiais favoritais prieš mačą laikytiems žalgiriečiams (16:14), o po pirmų 10 minučių buvo atsilikę vos 4 taškais (20:16).

Antro kėlinio pradžioje „Kalev“ rezultatą išlyginti (20:20). „Žalgiris“ į tai atsakė spurtu 6:0 (26:20), bet šeimininkai vėl priartėjo (26:25, 30:29). Svečiai toliau stengėsi atitrūkti (37:29), bet estai vis priartėdavo (37:34). Ilsėtis komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 5 taškais (39:34).

Po didžiosios pertraukos „Kalev“ vėl priartėjo (39:36), tačiau M.Pocius pelnė du taškus su pražanga, po dvitaškį pridėjo Tadas Klimavičius bei Travisas Watsonas ir svečiai galėjo lengviau atsipūsti (46:38). Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ persvara pirmą kartą šoktelėjo iki dviženklės ribos (54:44), bet kėlinį taikliu tritaškiu baigė šeimininkai (59:52).

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Kalev“ bandė atkurti intrigą (65:59), bet kauniečių naujokas T.Pleistedas pelnė kelis taškus iš eilės, iš toli pataikė D.Collinsas ir „Žalgiris“ atitrūko (70:59). Kauniečiai tęsė spurtą ir, laimėję atkarpą rezultatu 14:2, praktiškai lėmė mačo baigtį (79:61). Likusios penkios minutės tebuvo formalumas.

Vienu metu „Žalgirio“ persvara siekė net 29 taškus (91:62), o rungtynes kauniečiai laimėjo rezultatu 91:66 (20:16, 19:18, 20:18, 32:13).