2010 12 12

VTB Vieningoji lyga: Vilniaus „Lietuvos rytas“ sutriuškino Dniepropetrovsko „Dnipro“ krepšininkus

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę VTB Vieningoje lygoje. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai sekmadienį išvykoje 82:69 nepaliko jokių vilčių Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) klubui.
Šarūnas Jasikevičius nugalėtojams per 19 minučių pelnė 4 taškus (2/3 dvitšk., 0/3 tritšk.) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Svečiai nuo pat mačo pradžios šovė į priekį (7:2, 10:4), tačiau šeimininkai netruko išlyginti žaidimą (12:11, 15:16). Lygi kova aikštelėje tęsėsi iki trečiojo kėlinio. Po didžiosios pertraukos į aikštelę sugrįžę A.Trifunovičiaus auklėtiniai laimėjo atkarpą 21:6 ir susikrovė lemiamą persvarą (62:43).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė ir 21 taško ribą (70:49), o mačo nugalėtojas nebekėlė abejonių. „Dnipro“ krepšininkams dar pavyko šiek tiek sumažinti triuškinamą deficitą, tačiau jokios įtakos tai nebeturėjo – svečiai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 82:69 (22:18, 19:19, 26:12, 15:20).

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 16, Bradas Newley 14 (6 rez. perd.), Milko Bjelica 13, Cemalis Nalga 9 (7 atk. kam.) taškai.

„Dnipro“: S.Burttas 22, M.Austinas 11, D.Ivanovas 8 taškai.

Į Ukrainą kartu su komanda nevyko Jonas Valančiūnas. Nenorėdami rizikuoti, kad čiurnos trauma gali atsinaujinti, sostinės klubo treneriai nusprendė patausoti jaunąjį vidurio puolėją.

Tačiau po ilgos pertraukos aikštelėje pasirodė Achilo sausgyslės traumą išsigydęs Jerry Johnsonas Amerikietis žaidė 9 minutes, pelnė 4 taškus, atkovojo 1 kamuolį ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Trečiąją pergalę per penkis žaistus mačus iškovoję „Lietuvos ryto“ krepšininkai VTB Vieningosios lygos A grupėje pakilo į trečiąją vietą, tuo tarpu vienintelį laimėjimą ir keturias nesėkmes savo sąskaitoje turinti „Dnipro“ ekipa išliko penktojoje pozicijoje.