2009 12 11

Watsonas – tarp naudingiausių ULEB Eurolygos savaitės žaidėjų

Kauno „Žalgirio“ ekipos puolėjas Travisas Watsonas pateko tarp naudingiausių ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro septintosios reguliariojo sezono savaitės žaidėjų.
Rungtynių akimirkos
T.Watsonas pelnė 17 taškų ir atkovojo 17 kamuolių. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

30 naudingumo balų surinkęs 28 metų 203 cm ūgio amerikietis trečią ir ketvirtą vietas pasidalijo su būsimuoju varžovu B grupėje – 26-erių 209 cm ūgio „Regal FC Barcelona“ (Ispanija) komandos puolėju ispanu Franu Vazquezu.

„Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį namuose 72:83 nusileido Italijos čempionei Sienos „Montepaschi“ (Italija) ekipai, o Travisas Watsonas į svečių krepšį įmetė 17 taškų, atkovojo 17 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo, 4 sykius prasižengė ir išprovokavo 6 varžovų pražangas. Per 31 su puse žaidimo minutės (31:38) amerikietis pataikė 7 dvitaškius iš 10 bei realizavo 3 baudų metimus iš 6.

Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo net 49 balus surinkęs 25 metų 211 cm ūgio serbas Aleksandras Maričius, kurio Belgrado „Partizan“ (Serbija) klubas namuose 93:92 palaužė Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija) ekipos pasipriešinimą.

A.Maričius pelnė 34 taškus, po krepšiais atkovojo 16 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo, prasižengė 4 kartus ir net 10 kartų privertė prasižengti varžovus. Per 31 minutę (30:56) serbas pataikė 13 dvitaškių iš 16 ir 8 baudų metimus iš 14.

Antras tarp naudingiausių savaitės žaidėjų su 31 balu liko Rusijos pilietybę turintis 34 metų 201 cm ūgio amerikietis Kelly McCarty, kurio Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) klubas trečiadienį namuose po pratęsimo 82:87 nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) krepšininkams.

K.McCarty į Eurolygos čempionų krepšį įmetė 21 tašką, atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovų metimą, dusyk suklydo, išnaudojo 5 pražangų limitą ir 7 kartus privertė prasižengti varžovus. Daugiau nei 40 minučių (40:15) aikštelėje praleidęs puolėjas pataikė 2 tritaškius iš 6, visus 3 dvitaškius bei realizavo 9 baudų metimus iš 10.

Naudingiausių savaitės ULEB Eurolygos žaidėjų penketuką užbaigia 29 naudingumo balus surinkęs 24 metų 206 cm ūgio bosnis Mirza Teletovičius (Vitorijos „Caja Laboral“; Ispanija).