2010 05 17

„Lietuvos rytui“ iki LKL aukso trūksta žingsnio (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams iki Lietuvos krepšinio lygos (LKL) aukso liko vos vienas žingsnis. Pirmadienį sostinės „Siemens“ arenoje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 89:75 įrodė savo pranašumą prieš be trenerių žaidžiantį Kauno „Žalgirį“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3:2.
Vilniečiai LKL finalo serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį rezultatu 3:2. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Dviženklę persvarą vilniečiai įgijo per pirmąsias kelias mačo minutes, kai pasiuntė Dainiaus Šalengos ir Marcuso Browno vadovaujamą „Žalgirį“ į nokdauną (11:0).

Kauniečiai antrame kėlinyje vienu metu buvo priartėję iki 5 taškų (39:34), kai M.Pocius pataikė du tolimus metimus iš eilės, bet R.Kurtinaičio auklėtiniai netrukus susigrąžino dviženklį pranašumą ir išsaugojo jį iki mačo pabaigos.

Didžiausią persvarą šeimininkai buvo įgiję ketvirtame kėlinyje, kai vienu metu pirmavo 19 taškų skirtumu (86:67). Dvikovą vilniečiai laimėjo rezultatu – 89:75 (30:20, 21:21, 22:18, 16:16).

Šeštosios ir galbūt paskutinės „Lietuvos ryto“ pergalės atveju LKL finalo serijos rungtynės ketvirtadienį, gegužės 20 dieną, vyks Kauno sporto halėje.

Jeigu prireiks, paskutinis, septintasis, serijos mačas gegužės 24 dieną bus žaidžiamas vėl Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

Kauno „Žalgirio“ gynėjas Martynas Pocius:

„Apmaudu pralaimėti tokias svarbias rungtynes. „Lietuvos rytui“ dabar liko tik žingsnis ir jie dėl to jaus pranašumą. Manau, pralaimėjome todėl, kad varžovai labai gerai pradėjo rungtynes, o mums trūko susišnekėjimo gynyboje, leidome lengvai pelnyti jiems taškus. Namuose mes žaidžiame geriau.“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyr. treneris Rimas Kurtinaitis:

„Norėčiau pagirti savo vyrus ir žiūrovus. Džiaugiuosi, kad pavyko nuo mačo pradžios išsiveržti į priekį ir išsaugoti šią persvarą. Ar varžovams buvo sunkiau be trenerio? Aišku, nėra lengva, tačiau „Žalgiris“ turi daug galvotų vyrų: Dainius Šalenga, Mantas Kalnietis.

Gaila, kad užkulisiniai dalykai kažkaip užgožė šią finalo dvikovą. Tie pasisakymai tiek iš vienos pusės, tiek iš kitos pusės grožio tikrai neprideda. Svarbiausia juk yra krepšinis ir tai, kas vyksta aikštelėje.

Ši pergalė yra dalis dovanos 50-mečio proga, tikiuosi sulaukti ir antros dalies. Tikiuosi, laimėsime ketvirtadienį Kaune, tačiau jeigu mums nepavyktų, turime aikštelės pranašumą ir tikėtumės laimėti Vilniuje.

Už aikštelės ribų

Nors serijos rezultatas kol kas lygus (2:2) ir penktosios LKL finalo serijos rungtynės gali tapti kertinėmis, žiūrovų susidomėjimas nėra didžiulis. „Siemens“ arenoje, neoficialiais duomenimis, yra susirinkę tik apie 8 tūkstančiai sirgalių.

Žalgiriečiams, kurie po trečiųjų LKL finalo rungtynių liko be trenerių, ir toliau vadovaus labiausiai patyrę komandos žaidėjai – 33 metų kapitonas Dainius Šalenga ir 36 metų amerikietis Marcusas Brownas.

Prieš dvikovą iškilmingo pasveikinimo sulaukė Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis, šeštadienį minėjęs garbingą 50 metų jubiliejų. Strategą plojimais atsistoję sveikino visi „Siemens“ arenoje susirinkę žiūrovai.

„Žalgirio“ klubo savininkas verslininkas Vladimiras Romanovas su sporto direktoriumi Šarūnu Sakalausku sėdi ant atsarginių žaidėjų suolelio.

„Lietuvos ryto“ gerbėjai rungtynių pradžioje iškėlė du plakatus – „Vilnius – ne durnynas“ ir „Vežkit ligonį namo“.

Vilniečių ekipoje šiose rungtynėse tikrai nežais Donatas Zavackas. Per ketvirtas LKL finalo serijos rungtynes susižeidęs aukštaūgis nėra užsivilkęs net sportinės aprangos.

Didžiosios pertraukos metu tarp „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ gerbėjų rūkomajame kilo susistumdymas. Jį numalšino tik įsikišę apsaugos darbuotojai.

Startiniai penketai

„Lietuvos rytas“: I.Miloševičius, M.Gecevičius, S.Babrauskas, K.Bajramovičius ir A.Baynesas.

„Žalgiris“: M.Kalnietis, M.Brownas, D.Šalenga, T.Klimavičius ir T.Watsonas.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Taškų sąskaitą pirmieji atsidaro šeimininkai – dvitaškį pataiko K.Bajramovičius (2:0). M.Brownas puolime užsidirba nesportinę pražangą, o ją S.Babrauskas paverčia keturiais taškais (6:0). Tritaškį dar prideda M.Gecevičius ir „Lietuvos rytas“ šauna į priekį (9:0). I.Miloševičius pabėga vienas, bet jo metimą įspūdingai blokuoja M.Kalnietis. Galingas K.Bajramovičiaus prasiveržimas ir dėjimas – vilniečiai susikrauna dviženklę persvarą (11:0). Tuo tarpu „Žalgirio“ krepšininkai per beveik 3 minutes dar nėra pelnę taškų. D.Šalenga prašo minutės pertraukėlės.

Kauniečiams pirmą tašką vienu taikliu baudų metimu iš dviejų pelno M.Kalnietis (11:1). Keturi „Žalgirio“ taškai iš eilės (14:5). Sužaidus pusę kėlinio vilniečiai pirmauja 8 taškų skirtumu – 16:8. Dar vieną tolimą metimą pataiko M.Gecevičius (21:10). Tuo pačiu atsako M.Delašas (21:13). Komandos keičiasi taikliomis atakomis (25:18). Pirmasis kėlinys baigiasi kuriuoziniu K.Bajramovičiaus dvitaškiu (30:20).

Antras kėlinys

Taiklus M.Pociaus tritaškis (30:23). M.Pocius prameta abu baudos metimus, tačiau komandos draugo klaidas ištaiso T.Klimavičius, puolime atkovodamas kamuolį ir pataikydamas iš po krepšio (33:25). „Žalgirio“ ekipoje trečią asmeninę pražangą užsidirba T.Watsonas. Tuo tarpu vilniečių ekipoje aikštelėje pirmą kartą pasirodo jaunasis J.Valančiūnas. M.Pocius dvitaškiu mažina svečių deficitą iki 6 taškų (35:29). Sunkiai sulaikomas M.Pocius pataiko du tritaškius iš eilės (39:34).

Po minutės pertraukėlės tritaškį pataiko ir I.Miloševičius (44:36). M.Pocius toliau drasko „Lietuvos ryto“ gynybą, bet vėl prameta abi baudas (47:38). Aikštelėje prasideda chaosas – komandos keičiasi klaidomis. Vilniečių komandoje lyderio vaidmens pirmojoje mačo pusėje dažniausiai imasi kapitonas S.Babrauskas – keturi jo taškai iš eilės (51:40). Po dviejų kėlinių vilniečiai išsaugo dviženklį pranašumą (51:41).

Trečias kėlinys

Po pertraukos pirmieji taškus pelno aikštelės šeimininkai (53:41), tačiau D.Šalenga netrukus pelno du taškus su ketvirtąja A.Bayneso pražanga (53:44). Australą pakeitęs M.Bjelica pelno keturis taškus iš eilės (57:47). „Lietuvos rytas“ didina atotrūkį (61:47), jį netrukus šiek tiek sumažina D.Šalenga (61:49). T.Watsonas puolime užsidirba ketvirtą asmeninę pražangą.

M.Gecevičiaus taiklus tritaškis pakelia ant kojų visą „Siemens“ areną (64:51). Po dar vieno taiklaus M.Gecevičiaus metimo vilniečiai įgija rekordinę persvarą (66:51), bet svečiai pasiduoti dar nesiruošia ir tirpdo deficitą iki 12 taškų (66:54). Kėlinys baigiasi tolimu taikliu M.Gecevičiaus šūviu (73:59). M.Gecevičius vien per trečią rungtynių kėlinį įmetė 10 taškų.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamą mačo atkarpą sėkmingiau pradeda kauniečiai: M.Brownas pelno dvitaškį, o kitos atakos metu išprovokuoja A.Jomanto pražangą (73:61). Vilniečių nelaimei, puolime ketvirtą asmeninę pražangą užsidirba K.Bajramovičius. Žalgiriečiai tuo tarpu tirpdo atsilikimą (73:63). Tris minutes užsitęsusią R.Kurtinaičio auklėtinių taškų sausrą taikliu tolimu šūviu nutraukia K.Bajramovičius (76:63).

Skaudžiai ant parketo nusileidžia K.Bajramovičius. Tiesa, aukštaūgis pats atsikelia nuo žemės ir skausmo perkreiptu veidu sėdasi ant atsarginių žaidėjų suolelio. Ketvirtą asmeninę pražangą užsidirba ir M.Gecevičius (79:65). Iki mačo pabaigos lieka kiek mažiau nei pusė kėlinio.

A.Jomantas dvitaškiu didina „Lietuvos ryto“ pranašumą iki rekordinio (81:65). M.Gecevičius baudžiamas penktąja asmenine pražanga. Krepšininkas negali tuo patikėti ir ginčijasi su teisėjais, jog prasižengė tik ketvirtą kartą, bet teisėjai neperkalbami ir M.Gecevičiui rungtynės baigiasi. Pirmieji nuostoliai ir „Žalgiro“ komandoje – penktą asmeninę pražangą užsidirba T.Watsonas.

I.Miloševičius vilniečius išveda į priekį net 19 taškų persvara (86:67). Triuškinamą deficitą kiek sumažina taiklus M.Pociaus tritaškis (86:70). Iki mačo pabaigos lieka 2 minutės. Tritaškį pataiko ir A.Čapinas (86:73). I.Miloševičius baudų metimais artina vilniečius prie pergalės (89:73).

Iki mačo pabaigos likus dar 20 sekundžių K.Bajramovičius demonstratyviai padeda kamuolį prie rungtynių sekretoriato. Į ataką nebeskuba ir žalgiriečiai – rungtynės baigiasi „Lietuvos ryto“ pergale rezultatu 89:75.

„Žalgirį“ mūšiui Vilniuje ruošė Šalenga ir Brownas

Be trenerių likę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai priversti patys ruoštis kertiniu lūžiu galinčioms tapti penktosioms Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynėms.

Pergalingai ketvirtajame serijos mače prie komandos vairo debiutavę Dainius Šalenga ir Marcusas Brownas žalgiriečius ruošia ir pirmadienio vakaro mūšiui Vilniuje su vietos „Lietuvos rytu“.

Nors D.Šalenga po minėtų rungtynių prisipažino nenorintis būti treneris, susidariusi situacija komandos kapitoną verčia imtis šių pareigų.

„Rungtynėms ruošiasi patys krepšininkai. Aišku, Šarūnas Sakalauskas šiek tiek padeda, bet pagrindinį vaidmenį atlieka D.Šalenga ir M.Brownas“, – pirmadienį 15min.lt pasakojo „Žalgirio“ klubo komunikacijos direktorius Almantas Kiveris.

„Fizinio parengimo pratimams, kaip ir visada, vadovavo Sigitas Kavaliauskas, tačiau kitus žaidimo elementus šlifavo patys žaidėjai. Kartu apsitardami rūbinėje krepšininkai ruošė ir taktiką, analizavo varžovų žaidimą“, – pridūrė pašnekovas.

Priminsime, kad be trenerių „Žalgirio“ ekipa liko, kai iš vyriausiojo trenerio pareigų buvo atleistas Darius Maskoliūnas, o nesutikdamas su klubo savininko verslininko Vladimiro Romanovo siūlymu stoti prie komandos vairo trenerio asistentas Gvidonas Markevičius atsistatydino.

Kertinėmis galinčios tapti penktosios LKL finalo serijos rungtynės pirmadienį vyks „Siemens“ arenoje Vilniuje. Serijos iki keturių pergalių rezultatas kol kas lygus 2:2, todėl pirmadienį pergalę iškovojusiai ekipai iki LKL aukso trūktų tik vieno žingsnio.

15min.lt kalbintų krepšinio ekspertų nuomonės išsiskyrė. Buvęs „Žalgirio“ krepšininkas Sergejus Jovaiša manė, jog trenerio trūkumas kauniečiams pakiš koją, tuo tarpu buvęs „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ treneris Antanas Sireika svarstė, kad tik krepšininkams ant pečių krintanti atsakomybė kauniečiams gali tapti papildomu stimulu nugalėti.