2011 05 07

Žalgiriečiai sutriuškino „Regal Barcelona“ ir pateko į Eurolygos jaunių turnyro finalą

Jaunieji Kauno „Žalgirio“ komandos krepšininkai šeštadienį iškovojo trečiąją pergalę Barselonoje vykstančiame Eurolygos jaunių (iki 18 metų) finaliniame turnyre.
Tauras Jogėla
Tauras Jogėla / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Tauras Jogėla

Rezultatu 77:50 kauniečiai nepasigailėjo šeimininkų „Regal Barcelona“ krepšininkų. Tai buvo jau trečioji lietuvių pergalė, atvėrusi finalo duris. Mačas dėl aukso bus žaidžiamas sekmadienį ryte.

Mačo pradžioje jaunieji žalgiriečiai varžovus tiesiog pasiuntė į nokautą – Kasparo Vecvagaro ir Tauro Jogėlos vedini kauniečiai penkių minučių atkarpą laimėjo 16:4, taip įgydami solidų pranašumą. Antroje kėlinuko pusėje varžovai atsitiesė, tačiau labiau priartėti nepajėgė ir ketvirtis baigėsi rezultatu 25:11.

Po trumpos pertraukėlės lietuviai ėmė demonstruoti tiesiog geležinę gynybą, kuriai priešnuodžių varžovai niekaip nerado. Po Simono Kymanto metimo skirtumas išaugo iki 27 taškų (38:11), o T.Jogėlai įkrovus kamuolį iš viršaus prasidėjo tikras triuškinimas – 42:13. Per antrąjį kėlinuką „Regal Barcelona“ žaidėjai sugebėjo sukrapštyti vos du taškus.

Antroji mačo dalis staigmenų nepateikė – brandų žaidimą demonstravę Arūno Visocko auklėtiniai varžovams nepaliko jokių vilčių ir nors skirtumas neaugo, labiau priartėti katalonams nepavyko. Prieš paskutines dešimt minučių, kurios tebuvo formalumas, žalgiriečiai pirmavo bene dvigubai – 60:31.

Ramiai ir užtikrintai sužaidę kauniečiai savo pranašumu neleido suabejoti iki pat finalinės rungtynių sirenos. Jai aidint – pergalė rezultatu, atverianti kelią į finalą. Mačas dėl aukso rytoj bus žaidžiamas 11 val.

„Žalgiris”: T.Jogėla 19 (5 atk. kam.), T.Dimša 13, K.Vecvagars 13, A.Gudaitis 9 (17 atk. kam.), S.Kymantas 6, M.Grigonis 4, S.Raupys 3 (7 atk. kam.), V.Kariniauskas 2, I.Ramašauskas 2, K.Vene 1.

„Regal Barcelona”: N.Marinas 15, O.Pauli 9 (6 atk. kam.).