2009 12 28

„Žalgirio” jauniai varžovų negailėjo

Kauno „Žalgirio“ jauniesiems krepšininkams (gimusiems 1992 m. ir vėliau) ir toliau sėkmingai klostosi Eurolygos jaunių atrankos turnyras. Antrose A grupės rungtynėse žalgiriečiai iškovojo antrąją pergalę, rezultatu 93:52 sutriuškinę Šveicarijos Friburgo „Benetton“ komandą, praneša oficiali klubo svetainė.
Treniruotė Ąžuolyne
„Žalgirio“ jauniai iškovojo dvi pergales. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Rungtynes jaunieji žalgiriečiai pradėjo ne vien geležine gynyba, tačiau ir pavyzdingais veiksmais puolime. Po Egidijaus Mockevičiaus dviejų tikslių atakų „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 4:0, o Evaldui Aniuliui realizavus savo metimą, skirtumas dar padidėjo – 6:0.

Po varžovų trenerių štabo paprašytos minutės pertraukėlės rungtynių scenarijus nesikeitė: Dovydas Redikas įmetė iš arti, E.Aniulis pridėjo dar du taškus, E.Mockevičius įkrovė kamuolį iš viršaus, tuo tarpu Edgarui Ulanovui tiksliai šovus iš tolimos distancijos „Žalgiris“ pirmavo jau 15:0. Stefano Petkovičiaus veiksmų dėka šveicarai kiek priartėjo (8:15), tačiau po pirmųjų dešimties minučių kauniečiai pirmavo užtikrintai – 18:8.

Antrasis ketvirtis startavo apylygiai – komandos apsikeisdavo taikliais metimais, o kėliniui įpusėjus, po E.Mockevičiaus dvitaškio, ekipas ir toliau skyrė dešimt taškų (26:16). Vienu metu šveicarai priartėjo iki 9 taškų ribos, tačiau dėl aktyvių Kasparo Vecvagaro veiksmų puolime jaunieji žalgiriečiai vėl įgijo saugesnį pranašumą – 32:18. Niekas kardinaliai nepasikeitė ir iki didžiosios pertraukos, prieš kurią tritaškį į varžovų krepšį smeigė D.Redikas (35:22).

Kelios „Žalgirio“ klaidos po ilgosios pertraukos leido šveicarams priartėti iki pavojingos ribos (31:38), nepaisant to, kauniečiai greitai atsigavo, spurtavo 17:0, o savo penktąjį tašką pelnius Augustinui Jankaičiui galėjo kiek lengviau atsikvėpti (59:33). Ketvirčio pabaigoje „Benetton“ krepšininkai akimirkai vėl perėmė iniciatyvą, tačiau prieš lemiamas dešimt minučių žalgiriečių persvara abejonių nekėlė – 60:44.

Paskutinėje susitikimo atkarpoje „Benetton“ komandai atkurti intrigos nepavyko – lietuviai žaidė disciplinuotai, tiksliai ir užtikrintai, vis didindami pranašumą. Po Tauro Jogėlos pelnytų taškų, sužaidus tris minutes ketvirtajame ketvirtyje, „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 70:46. Niekas nepasikeitė ir prabėgus dar trims minutėms – įmetus Taurantui Tamošiūnui „Žalgiris“ ir toliau neleido abejoti savo pranašumu (74:49). Didesnių klaidų kauniečiams pavyko išvengti ir susitikimo pabaigoje, o paskutinėmis minutėmis surengtas spurtas 19:0 leido antrąją pergalę švęsti labai solidžiu skirtumu – 93:52.

„Žalgiris“: A.Jankaitis 18 (10 atk. kam.), E.Mockevičius 12 (7 atk. kam.), D.Redikas 11 (3 rez. perd.), T.Jogėla 10, E.Ulanovas 10 (4 atk. kam.), E.Aniulis 8 (4 atk. kam.), K.Vecvagars 8 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), R.Narkevičius 6, T.Tamošiūnas 4, T.Lekūnas 2, R.Jakštas 2, M.Grigonis 2 (4 atk. Kam.). „Benetton”: S.Petkovičius 18, Brianas Savoius 15.